Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt SŁONECZKO pracownia HORYZONT


Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 months później...

Jak narazie jesteśmy zdecydowani na kupno tego projektu ze strony http://www.e-projektydomow.pl

 

PDJ 0099 (słoneczko) = SŁONECZKO

 

Założenia:

- mały, skromny

- niepodpiwniczony

- z 1stn. garażem

- kuchnia oddzielna

- z użytkowym poddaszem, ale z możliwośćią zrezygnowania z okien dachowych

- mały koszt budowy (co chyba najważniejsze...) z możliwością upiększania go w przyszłości, jak będą fundusze i chęci...

 

Pytanie: czy jest ktoś na forum tak samo bardzo oczarowany tym domem, jak my?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Pozdrawiam wszystkich budujących Słoneczko.

Obserwuję ten wątek od chwili jego narodzin. Też żałuję ,że nie jest popularny :p

Rekompensuję to sobie odwiedzając dziennik budowy Sylvia1.

Jestem na etapie rozmów z pracownią. Nie wiem czy kupować gotowy projekt w stanie w jakim jest proponowany i w ramach adaptacji dokonywać przeróbek czy nalegać już teraz na zmiany.

Jestem zdecydowana na lustrzane odbicie wersji C : z podwójnym garażem.

Nie wiem o ile ścianka kolankowa zwiększy powierzchnię użytkową . Chcę się załapać na kredyt z dopłatą .

Domek bardzo mi się podoba szczególnie ze zmianami jakie wprowadził Boowa i Sylvia1

Pozdrawiam i życzę powodzenia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Witam

Ja zaczynam budowę słoneczka w czerwcu z podwójnym garażem niedaleko Torunia, może znajdzie się kilka osób które również w tym roku reazlizują ten projekt powymieniamy sie informacjami.

 

ja aktualnie jestem na etapie wylanych ław fundamentowych i wsypywania piachu do wnętrza fundamentów....

Możliwe, że w piątek bedzie lana płyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak tylko dostaniemy decyzję o pozwoleniu na budowę (btw co za idiota wymyślił wyłączanie gruntu z produkcji rolnej, o czym dowiadujemy się jak odrzucą wniosek o pozwolenie??) ruszamy z robotą. Mam nadzieję w tym sezonie po leku zrobić stan zero. Póki co woda , prąd i buda na działce. Jest przynajmniej gdzie zrobić grilka :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Słoneczka.

My w Słoneczku mieszkamy od ponad dwóch lat - od grudnia 2004. Zakochałam się w tym projekcie od pierwszego wejrzenia.

Zmiany jakie wprowadziliśmy to:

-podniesienie ściany kolankowej (bez tego pokoje na górze to straszne klitki)

-połączenie łazienki na dole z WC i wejście od korytarza - powstała bardzo wygodna łazienka.

-otwarta kuchnia - żałuję.

-wyjście na taras z boku domu.

-na górze dodaliśmy podest nad schodami - bez tego korytarz byłby strasznie mały - trudno by było nawet rozłożyć schody na strych.

Co bym zrobiła teraz - gdybym mogła:

zamknięta kuchnia!!! podczas gotowania albo śmierdzi albo wyciąg hałasuje, nawet cicha zmywarka przeszkadza nam w oglądaniu tv.

zmieniony bieg schodów + spocznik. (zabiegowe są bardzo niewygodne - jeszcze teraz - po przeszło dwóch latach nie zejdę po nich nie patrząc pod nogi).

spiżarka pod schodami - wtedy większa kuchnia.

garaż cofnięty do tyłu domu - przez co wejście do pokoju nad garażem z jednej sypialni, a nie z łazienki (tak mam teraz, dlatego służy tylko jako graciarnia - a przecież mogła być taka piękna garderoba).

Większe okna na górze - te z projektu są bardzo małe.

I jeszcze jedna uwaga. Ten dom jest bardzo głośny: kiedy ogląda się tv w salonie, to na górze w pokojach przy otwartych drzwiach słychać głośniej niż na dole!!! Bardzo mnie to denerwuje.

Wiatrołap jest stanowczo za mały.

Pokój na dole też jest bardzo mały - skromny jednoosobowy.

Pozdrawiam wszystkich

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aniu za tak szeroki opis zmian, właśnie zmieniliśmy z żoną opinię co do otwartej kuchni na jednak zamkniętą, gdyż wielu znajomych nam tak radziło (i Ty jako użytkownik tego konkretnego domu ) to przesądziło sprawę. 1)Ja zmieniam schody z zabiegowych na takie ze spocznikiem. 2)Łączę standardowo :) łazienkę na dole z wc, i zastanawiam się właśnie czy ścianka kolankowa 68 cm to nie za mało....

3)Wyjście na taras będdziemy mieli z boku domu, 4) Garaż będzie cofnięty i wydłużony z osobnym dachem 5) U góry powiększyliśmy okna.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania dzięki za opis ja mam

-otwartą kuchnię,

-schody ze spocznikiem i zamienionym biegiem,

-większe okna na górze (a i tak za mało powiększyliśmy),

-powiększony wiatrołap,

-połączone łazienki na dole...

-zmieniony dach nad tarasem

-między dwoma pokojami na górze wykroiliśmy garderobę wokół komina

 

 

 

zmartwiłaś mnie tym hałasem a z czego budowaliście może to wina ścian?

 

Donkk : powiekszcie do 150x150 cm my mamy 120x150 i to troszkę za mało...

 

warto zrobić doświetlenie klatki schodowej w postaci okienka pod wieńcem stropowym lub między wieńcami... my nie zrobiliśmy i żałujemy no i dołożyć okienka w szczytach na strychu bo tam wychodzi śliczny strych :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sylvia1

Właśnie mam zmienione okna na 120x150 i mówisz że to za mało :roll: sam już nie wiem, 150x150 wydają mi się takie wielkie w tej ścianie szczytowej, zobaczę jeszcze. Mam też dołożone okienko na klatce schodowej, widziałem na zdjęciu że ktoś miał tak zrobione. Sylvia1 mam pytanko czy jak zamawiałaś więźbę to zamawiałaś wymiary dokładnie tak jak są w projekcie czy dodawałaś coś więcej, tak w razie czego?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...