Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt SŁONECZKO pracownia HORYZONT


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie!

ja tez mam w planie kupno tego projektu. Dziekuje Ci Anya za przeslanie zdjec. dach jest sliczny, klasyczna czerwien, braas, jak sadze. Mam nadzieje, ze moje sloneczko tez niedlugo zacznie wschodzic.

Pozdrawiam wszystkich fanow tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na etapie wylewania posadzek naszego Słoneczka. Projekt uważam jest prosty i funkcjonalny, chociaż parę zmian zamierzamy zrobić. Napiszę na początku jakie zmiany:

-podwójny garaż (6m na 6m)-taka wersja jest dostępna u projektanta,

-cofnęliśmy garaż do tylnej ściany budynku, dzięki temu będziemy mogli parkować samochód po zamknięciu bramy wjazdowej na posesję przy minimalnej wymaganej odległości domu od granicy działki 4 m,

-pomieszczenie gospodarcze zmieniamy na łazienkę (ogrzewanie gazowe i kominkowe) (drewno będziemy trzymać najprawdopodobniej w garażu),

- przesuniemy ściankę działową w korytażu od strony łazienki, aby było miejsce na wygodną zabudowaną szafę. (łazienka i tak pozostanie wystarczająco duża dla potrzeb naszych na dole i ewentualnie gości (prysznic, umywalka, ubikacja)

- kuchnia pozostanie zamknięta (namawiam wszystkich na zamykanie kuchni, bo wiem z doświadczenia, czym to grozi)

- kuchnia pozostanie ze spiżarnią jak jest w projekcie, ale zastanawiam się nad małym okienkiem w niej, ale nie wiem jak to rozwiązać jeśli chodzi o okiennice, koniecznie chcę je mieć- tyle że jasne, drewniane i wówczas boję się, że to okienko mi popsuje trochę elewacje,

-okno w kuchni i łazience pozostaje rozmiarowo bez zmian,

-w salonie poszerzymy okno balkonowe do 2 m, zastanawiam się, czy tak czasem nie powiększyć okna bocznego i zrezygnować z tej strony z okiennic,

-nie mam pomysłu na jadalnię, niby taki wielki pokój, a ustawić się dużego stołu nie da, chociaż można zmniejszyć trochę kuchnię i postawić stół wzdłuż ściany kuchennej, ale jakoś wolałabym tam ustawić kanapę i wzdłuż bocznej drugą, a w rogu telewizor. Wtedy zostanie miejsce na fotele skierowane bądź do "kąta telewizyjnego", bądź do kominka, ale wówczas nie ma miejsca na stół.

-schody będą ażurowe, drewniane

- u góry powiększam okna w ścianie szczytowej do 1,2 m szerokości

-dodaję okno nad schodami i być może w pokoju 3 (tu jeszcze nie zdecydowaliśmy)

- ponieważ cofnęliśmy garaż, wejście z łazienki na strych musimy zrobić kosztem pokoju, ale powiększamy tym samym łazienkę.

-strych połączony z łazienką będzie spełniał funkcję pralni i suszarni, musieliśmy dodać okno połaciowe od strony ogrodu),

-acha bardzo ważne, ściana kolankowa 80cm powoduje, że pomieszczenia u góry powiększają swoją powierzchnię użytkową (poprzedni formułowicz pisał o rozbieżnościach w metrach użytkowych poddasza podawanych w projekcie- być może z tego właśnie wynika). Projekt jest dostępny ze ścianką kolankową 80cm.

-stryszek nad poddaszem będzie też wykorzystany na różne graty i wejście będzie na niego, albo z przedpokoju, albo naszej sypialni po rozkładanych schodach.

 

To moje uwagi i propozycje. Co wy na to, napiszcie!!!

 

Acha przeczytałam wyżej o ciekawej koncepcji przejścia do kuchni z wiatrołapu pod schodami, czy to jest technicznie możliwe do wykonania, bo pomysł jest super (czy aby napewno bieg schodów nie będzie tam za niski?, a może chodziło o skrócenie przejścia z holu do kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Bardzo podoba nam się projekt Słoneczko, powoli przymierzamy sie do ostatecznego wyboru. Będę bardzo wdzięczna za uwagi wszystkich, którzy zakupili ten projekt. Czy warto decydować się na ten domek?

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Słoneczkowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jesteśmy w trakcie realizacji tego projektu. Wprowadziliśmy stosunkowo dużo zmian (zmiana technologii na trójwarstwową, na strop monolityczny, przesunięcie ścianek działowych, kominów niektórych okien wszystko oczywiście za zgodą autorów projektu). My kupiliśmy projekt w wersji z podwójnym garazem i ścianą kolankową. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie odkurzany watek, ale dla nas bardzo ciekawy.

My jesteśmy w trakcie realizacji Słoneczka. U nas wzeszło do ścian parteru, na dniach zaczniemy robić strop itd. Czy ktoś z forumowiczów może pokazać zdjęcia stanu bardziej zaawansowanego. Jestesmy ciekawi jak wygląda w realu taki domek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Przegladałem Archiwum i jest kilka osób które realizują ten projekt. W związku z tym mam 2 pytania:

1. Czy bez sciany kolankowej zmieści się prysznic+wanna na górze w łazience?

2. Ile od ściany wystaje daszek nad wejściem ?

 

Będę wdzieczny za odpowiedz...

witam serdecznie

ja buduje ten domek ale z maBymi modyfikacjami mi. sciana kolankowa tak wiec odpowiem ci tylko na 2. to 60 cm od sciany i jest w lini z okapem

tu mój album co jakis czas mam zamiar go aktualizowac

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=21458&q=net4u&k=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno w okolicach komina tam gdzie projektant umiescil muszle i umywalke zmiescisz standardowa kabine.

 

Dzieki. Dzwoniłem wczoraj do pracowni i ku mojemu zdziwieniu poprosili mnie o adres i powiedzieli że prześlą przekroje i więcej informacji o tym projekcie. Jak narazie biuro mi się podoba..domek zreszta też..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...