Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt SŁONECZKO pracownia HORYZONT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiem doczytałam, że budujesz w okolicy Oleśnicy, ale nie śmiałam prosić wprost. Jeżeli nie będziesz miał nic przeciwko temu to skontaktuję się z Tobą wkrótce na podany przez Ciebie e-mail.

Bardzo dziękuję za tak szybki odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JolaS zapraszam...! :)

 

monka, przepraszam że poprawiam ale nie "wasze" tylko niestety "twoje", bo mam dopiero 25 lat i jestem jeszcze kawalerem :p

 

dachówka firmy Meindl produkowana w niemczech, ceramiczna glazurowana, moi majstrzy mówili że bardzo łatwo się ją kładzie bo jest bardzo prosta.. co do koloru elewacji to od zawsze planowałem piaskowy, no i okiennice w kolorze słupów i podbitki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

ciężko doradzić coś co może być uniwersalne dla wszystkich budujących Słoneczko, wszystko raczej trzeba aranżować wg własnych potrzeb, a jedyne co przychodzi mi na myśl to żeby planować wszystko z dużym wyprzedzeniem, żeby ważnych decyzji nie podejmować pod naciskiem czasu lub nagłej potrzeby..

konsultujcie wybory ze znajomymi lub ludźmi na forum (niekoniecznie budującymi ten sam dom), pytajcie jak najwięcej o rady, czytajcie...

 

pozdrawiam i życzę powodzenia gosikk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj na ławy fundamentowe, są moim zdaniem przewymiarowane, idzie na nie 15 metrów betonu. (razem z garażem) bez garażu 13,5. ławy sa 80 typowo na gline i to mocną. pal gazem lub olejem bo inaczej kominy ci sie nie zmieszczą w kotłowni. narazie tyle, konczą mi strop nad piwnicą(dorobiłem sobie piwnice)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziekuje za podpowiedzi które są zawsze mile widziane.Moje "słoneczko"jest w odbiciu lustrzanym z podwujnym garażem i przesuniętym do tyłu i zrobiliśmy pare zmian w środku :zrezygnowalismy z jednego komina, taras mamy z boku budynku ze względu na usytuowanie działki wjazd od południa ,zrezygnowalismy ze spizarni ,schody mamy ze spocznikiem ,otworzylismy kuchnie i jeszcze pare drobnych poprawek. My mamy własnie na dzialce gline,ale po wykopaniu fundamentów bedzie można dokładnie zbadać grunt.Jestem na etapie wybierania ekipy do budowania ,możecie podać ceny jakie płaciliscie za robociznę stanu surowego otwartego z dachem z góry dziękuje Gosikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie podać ceny jakie płaciliscie za robociznę stanu surowego otwartego z dachem z góry dziękuje Gosikk

 

murarz 9500(piwnica, parter i poddasze-murki oporowe, stropy itd) , pomocnicy na bierząco dniówka 55 zł (2 sztuki ale tylko jak potrzebni), cieśla i dekarz z obróbkami kominów, obitkami , rynnami, wstawieniem 7 okien dachowych itd, 8500 robocizna. nie jest to bardzo tanio ale jak bierzesz firme to dolicz drugie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Jeszcze 3 mies temu byłam na 100 % przekonana, że będziemy budować Kropkę z pracowni p. Charkiewicza (apa-domy). Niestety pozmieniało nam sie i obecnie poszukuję domu z użytkowym poddaszem- prostego i taniegio w budowie. Prosze o odpowiedź tych, którzy już zbudowali (a wiem, że tacy są bo wątki dawne przewertowałam) o uwagi na temat tego co i dlaczego zmieniali w projekcie słoneczko z horyznotu oraz na jakie pułapki natrafili podczas realizacji. (Acha intetresuje mnie wersja bez garazu)

 

Dziękuję

 

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...