Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt SŁONECZKO pracownia HORYZONT


Recommended Posts

no wreszcie ktoś tu coś napisał o słoneczkach :D

 

koszty dotychczasowe ogromne, w środku mam tynki, całą elektrykę, działający alarm i jak narazie jeszcze tylko chudy beton i całość to około 200 tysiaków.. w styczniu jadę z C.O. i wylewkami, później już sama wykończeniówka..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzięki :D

 

na dachu jest dachówka ceramiczna glazurowana,

 

zmian w projekcie wprowadziłem mnóstwo, co jest widoczne na zdjęciu..

ganek, z tyłu ogromny taras zadaszony, garaż zrównany z tylnią ścianą budynku (cofniety w stosunku do przedniej ściany), ogólnie dom jest wyższy, ma wysoką ścianę kolankową, ale to wszystko pewnie nie wpłynęło aż tak na podniesienie kosztów, jak właśnie wybór drogiej dachówki, drogich materiałów, okien, bramy garażowej, itp..

to są rzeczy które wybieramy świadomie droższe, bo myślimy sobie aaa zamiast 14 to wolę dać 16tyśPLN za coś tam przykładowego, ale niedawno sobie dopiero uświadomiłem że to końcowo tworzy sporą sumkę która nie była planowana w wydatkach..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shago

"1. Wejdź na http://www.imageshack.us/

2. Kliknij 'Przeglądaj' i wybierz zdjęcie ze swojego komputera, które chcesz zamieścić w naszej wspaniałej galerii

3. Kliknij 'Host it!'

4. Skopiuj adres, który pojawił się w ramce po lewej stronie (pierwszy od góry) np.: [i M G]http://img56.exs.cx/img56/9997/noelaet9ix.jpg[/i M G]

5. Teraz wystarczy, że wkleisz ten adres w wybrane miejsce w galerii bez dodawania [/img] i obrazek jest już gotowy"

 

tylko tego się potem nie da usunąć :)

ewentualnie http://foto.onet.pl/albumy, http://www.labfoto.pl ale oba wymagają zalogowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boowa my jeszcze projektu nie kupilismy ( mamy czas czekajac na prąd)

ale zmiany planujemy podobne tzn taras- zadaszenie pdobne do waszego, ganek - koneicznie bo ten daszek to nie wiadomo co... no i powiekszenie okien na poddaszu bo te sa malutkie... w środku bedą tylko dwie zmiany- powiekszenie wiatrołapu kosztem pom. gosp. i połaczenie łazienek na dole.

no i bedizemy budowac wersje bez garazu za to chyba z wyższa wersja ścianki kolankowej... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boowa my jeszcze projektu nie kupilismy ( mamy czas czekajac na prąd)

ale zmiany planujemy podobne tzn taras- zadaszenie pdobne do waszego, ganek - koneicznie bo ten daszek to nie wiadomo co... no i powiekszenie okien na poddaszu bo te sa malutkie... w środku bedą tylko dwie zmiany- powiekszenie wiatrołapu kosztem pom. gosp. i połaczenie łazienek na dole.

no i bedizemy budowac wersje bez garazu za to chyba z wyższa wersja ścianki kolankowej... :roll:

 

okna na poddaszu radze zostawić, są naprawdę takie jak potrzeba, innych sie nie da tam wstawić bo ściana za mała, co do dachowych to większe przy ściance kolankowej tylko i wyłącznie z napędem bo osoba poniżej 180 będzia miała trudnosci z otwarciem.

http://img497.imageshack.us/img497/2110/10068859mi.jpg

a to moje słoneczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boowa my jeszcze projektu nie kupilismy ( mamy czas czekajac na prąd)

ale zmiany planujemy podobne tzn taras- zadaszenie pdobne do waszego, ganek - koneicznie bo ten daszek to nie wiadomo co... no i powiekszenie okien na poddaszu bo te sa malutkie... w środku bedą tylko dwie zmiany- powiekszenie wiatrołapu kosztem pom. gosp. i połaczenie łazienek na dole.

no i bedizemy budowac wersje bez garazu za to chyba z wyższa wersja ścianki kolankowej... :roll:

 

witaj,

 

ja zmiany wewnątrz mam następujące:

- wejście do pomieszczenia gosp z wiatrołapu (wydłużony wiatrołap)

- połączone łazienki na dole

- kuchnia całkowicie otwarta (połączona z salonem)

- schody drewniane

- garaż dzięki przesunięciu i zrównaniu go z tylnią ścianą budyknu izachowaniem wejścia do pom. gosp trochę się wydłużył (i pokój nad garażem też)

- na górze wejście do pokoju nad garażem jest nie z łazienki ale z sypialni

- ścianka kolankowa (moim zdaniem konieczna!)

 

Weołych Świąt wszystkim Słoneczkowiczom :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boowa nic tam jeszcze nie ma oprócz tynków i wylewek

nie wiem czy to interesujące :-) masz pewnie to samo :-) tak apropo mam problem ze skraplaniem się pary wodnej na wewnętrznej stronie folii paroizolacyjnej, fiolia dobra, tyvek solid ale psia mać skrapla się i nie wiem czemu.

co do zdjęc to musze zrobić wnętrza, :-) bo nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz ocieplone poddasze rozumiem i para zbiera się na folii paroizolacyjnej? to po prostu wszystko wewnątrz ci wysycha, odparowuje i tylko trochę dziwnie że wentylacja nie wyrabia z wyciąganiem..

 

chyba że nie masz ocieplonego poddasza i para skrapla się na folii paroprzepuszczalnej zamontowanej zaraz pod pokryciem dachu.. to już jest problem, bo folia paroprzepuszczalna powinna bez problemów przepuszczać wilogoć na zewnątrz..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz ocieplone poddasze rozumiem i para zbiera się na folii paroizolacyjnej? to po prostu wszystko wewnątrz ci wysycha, odparowuje i tylko trochę dziwnie że wentylacja nie wyrabia z wyciąganiem..

 

chyba że nie masz ocieplonego poddasza i para skrapla się na folii paroprzepuszczalnej zamontowanej zaraz pod pokryciem dachu.. to już jest problem, bo folia paroprzepuszczalna powinna bez problemów przepuszczać wilogoć na zewnątrz..

 

pozdrawiam

 

mam ocieplenie, folie paroizolacyjną, płyty regeps i wentylację jak z bajki, wilogotność powietrza w domu 30% - a dom tegoroczny, co właczone 23 stopni na parterze i na piętrze. i nie wiem czemu ale para skrapla sie na fiolii paroprzepuszczalnej, tej od strony dachówki lub jak u mnie blachodachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe od strony pokrycia? to wszystko OK, na folii paroprzepuszczalnej z zewnątrz u mnie też zbiera się wilgoć, zwłaszcza jak jest mgła - to po prostu wilgoć z powietrza osiada (tak samo jak na samym pokryciu) i to tylko przez to że pod pokryciem ciągle przecież krąży powietrze..

 

apropos:

jaki masz piec, możesz zrobić kiedys fotkę jak i gdzie masz go umocowanego?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale problem jest że od strony wełny skrapla sie para wodna na folii paroprzepuszczalnej. czyli zamacza mi wełnę. gdy pisałem od strony pokrycia miałem na myśli folię a nie stronę skraplania pary :-). piec mam na ekogroszek, zamontowany w piwnicy w kotowni. jak chcesz moge zdjęcie zrobic, i wrzucę albo na maila ci wyśle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...