Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt SŁONECZKO pracownia HORYZONT


Recommended Posts

okna na poddaszu radze zostawić, są naprawdę takie jak potrzeba, innych sie nie da tam wstawić bo ściana za mała, co do dachowych to większe przy ściance kolankowej tylko i wyłącznie z napędem bo osoba poniżej 180 będzia miała trudnosci z otwarciem.

 

 

hmm a pani z horyzontu zapewniała ze te okna można powiekszyć... nie chodzi mi o dachowe tylko zwykłe. no cóż zobaczymy jak juz będzie projekt w ręku... :roll: chętnie zobaczę zdjecia ze srodka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

shago zależy ile kto światła potrzebuje..

 

ja też mam okno nad klatką, które doświetla bardzo dobrze korytarzyk na piętrze.. i widzę, że Ty zrobiłeś tak samo jak ja :D

 

powiem więcej, w tamtym roku gdzies widziałem to rozwišzanie, moze nawet u Ciebie i zrobiłem tak samo, to akurat nie był mój pomysł autorski. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boowa, a mnie zainteresowały Twoje kominy - czym są wykończone powyżej dachu?

 

witaj,

 

kominy wymurowane są z cegły klinkierowej rustica z celowymi przebarwieniami w różnych odcieniach, do tego miała być ciemno szara fuga, która dałaby zdecydowanie lepszy efekt, ale niestety jak potrzebowałem barwnik do zaprawy to wszędzie był tylko czarny i niestety fugi są bardzo ciemne..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
to jest kosztorys na dom surowy zamknięty, czeœciowo z tynkami metoda gospodarcza. co do konkretnych wyliczeń bym się nie zgodził, ale moje słoneczko 125 tys bodajże za surowy zamknięty. instalacje, okładziny itd. nastepne 125 tys. :-) nie mam marmurów (przysłowiowych bo obecnie marmurowy schodek kosztuje tyle co debowy :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie kosztorys jest strasznie kiepski, przyjęte są naprawdę najtańsze i niegodne polecenia materiały..

niektóre tak, niektóre nie, ogólnie jes to kosztorys pozwalajacy zorientowac się w przedziale cenowym, niekoniecznie tyle samo wyjdzie ale wiesz ze dom kosztował bedzie w przyblizeniu 125 tys a nie 200 tys. i o to chyba tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia1 gratuluje podjęcia decyzji ja też buduje "sloneczko" za stan surowy otwarty do tej pory wydalam 100tys. obecnie jestem na etapie okien są już zamówione czekam na zamontowanie .dodam jeszcze że garaż mam dwustanowiskowy i podniesioną scianke kolankową i w środku troche zmian.Pozdrawiam i życze powodzenia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz dostanę projekt w swoje łapki to peweni będę miała mnóstwo pytań... :wink: a na razie mam pytanko czy zmienialiście technologie ścian z ytonga na coś innego?

czy są jakies zmiany które polecacie?

- na pewno powiekszenie daszku nad gankiem i zmiana daszku nad tarasem na palpitowy

- połaczenie łazienek na dole

- powiekszenie wiatrołapu (przesunięcie w stronę łazienki)

- okno doświetlające schody

- zamiana tarasu wylewanego na drewniany (wysoki stan wód gruntowych)

- czy zamieniliście schody z zabiegowych na schody ze spocznikiem? :-?

 

dziękuję od razu za wszelkie uwagi

a czy są jakieś "niedoróby" w projekcie? :roll: na co warto zwrócic uwagę szczególną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylvia1

zmiany, które zrobiliśmy to:większosci te o których piszesz

_schody ze spocznikiem

_okno doświetlajace schody

_powiekszenie wiatrołapu

_połączenie na dole łazienki z wc

_zrezygnowanie ze spiżarni

_połączenie kuchni z salonem

_na górze powiększenie okien na 150/150

_przeniesienie tarasu na boczną ściane (ze względu na strony świata)

postaram się zrobic zajęcia i wkleję .Jak będziesz miała jakieś pytania to służe pomocą ,a zapomniałabym budowaliśmy z bloczków komórkowych 24 ocieplenie będzie styropianem 12cm.[/b]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...