Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile ciepła ucieka mi przez strop?


Recommended Posts

Hej,

 

jak przeliczyć ile ciepła ucieka mi przez strop na poddasze. Na poddaszu nie ma ogrzewania. Dach ocieplony jest 30cm wełny a temperatura na poddaszu to 15 stopnie. Niżej na piętrze jest 20 stopni.

Jak przeliczyć ile muszę dać ocieplenia na stropie, żeby nieogrzewane poddasze miało np. 5 stopni albo i trochę mniej? Powierzchnia stropu to około 120m2.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

 

Poddasze jest na chwilę nieużytkowe. W przyszłości będzie tam część mieszkalna. Dlatego ta część domu ocieplona jest po dachu. Na razie poza stropem nie ma nic. Ani styropianu, jastrychu itp.

 

Wejście na poddasze jest zastawione styropianem a nadal utrzymuje się tam temperatura 15 stopni. Jestem przekonany, że jest to kwestia stropu przez, który przenika ciepła. Na kondygnacji niżej mam ogrzewanie podłogowe. Co by nie było to przy suficie jest tam z 17-18 stopni. Wygląda mi na to, że to jest jedna wielka płyta grzewcza poddasza.

 

I teraz jak to ocieplić, żeby dużo nie wydać i zrobić to tymczasowo?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

 

Poddasze jest na chwilę nieużytkowe. W przyszłości będzie tam część mieszkalna. Dlatego ta część domu ocieplona jest po dachu. Na razie poza stropem nie ma nic. Ani styropianu, jastrychu itp.

 

Wejście na poddasze jest zastawione styropianem a nadal utrzymuje się tam temperatura 15 stopni. Jestem przekonany, że jest to kwestia stropu przez, który przenika ciepła. Na kondygnacji niżej mam ogrzewanie podłogowe. Co by nie było to przy suficie jest tam z 17-18 stopni. Wygląda mi na to, że to jest jedna wielka płyta grzewcza poddasza.

 

I teraz jak to ocieplić, żeby dużo nie wydać i zrobić to tymczasowo?

 

Pozdrawiam.

Przeczytaj co jest napisane ciut wyżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może połóż styropian na stop, ten na wylewki.

 

Czy poddasze jest wentylowane ?

 

Jesli tak, przepływ powietrza powoduje stałe jego wyziębianie.

 

Uszczelnienie może byc trudne choc moze dac efekt bo przekładanie wełny na strop i potem spowrotem to syzyfowa praca...

 

Ocieplenie styropianem stropu musiałoby być szczelne i pozbawione mostków termicznych. Najlepiej byłoby na tym etapie wykonać juz wylewkę na styropianie , no poki nie ma siarczystych mrozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze pytanie jest, jak długo poddasze ma byc nieużytkowe ? bo jeśli rok, to sobie wszystko daruj.

Ja mam identyczną sytuację, mieszkam na parterze, poddasze nieużytkowe (póki co) w dachu 30 cm ciepłej wełny. pomiędzy parterem i poddaszem na stropie dodatkowo 5 cm styropianu. klatka schodowa ciepła oraz mała łazienka na poddaszu również (robi za suszarnię). Dwa wielkie pokoje oddzielone kotarami od klatki schodowej i również utrzymuje się tam temp ok 15C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ujdzie jak zamiast styropianu położysz panele i pod nie dasz folię ? jeśli góre pokryjesz gresem, również zamkniesz jej drogę. nie wyolbrzymiał bym znaczenia tej bariery. będzie chciało to wyschnie przez sufit na parterze.

 

Zrób tak u siebie i nie ogrzewaj góry .....pogadamy po zimie .Jak Ci zacznie.....wysychać przez sufit ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...