Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Generator Ciągu Darco


luk200p

Recommended Posts

Witam. Czy ktoś z forumowiczów stosował/stosuje Generator Ciągu Kominowego Darco ?? Otóż zakupiłem kominek 14kw (wcześniej miałem kozę która się przepaliła) i po podłączeniu tego kominka lipa. Niby ciąg jest, ale po otwarciu drzwiczek dym wydostaje się na pokój i dusi. Dolot świeżego powietrza oczywiście jest. Byłem w listopadzie w Rosji u znajomego. Widziałem u jednego gościa postawiony kominek w salonie z czerwonej cegły, tyle że otwarty. (bez wkładu i drzwiczek) Żeby dym dobrze wychodził, na kominie miał podobno zamontowany generator ciągu ale jakąś samoróbkę. Silnik elektryczny, jakiś wiatraczek i kilka rur, w tym jakiś trójnik. Nie wiem jak to było zrobione bo nie wchodziłem na dach. koło kominka zamontowane było pokrętło którym regulowało się ciąg. Wziąłeś na maxa to aż popiół wciągało. Wziąłeś na zero, dym szedł na pomieszczenie (chyba raczej niebezpieczna opcja w przypadku braku w dostawie prądu) Ale w to nie wnikam. Jego życie jego wybór. Odnosnie mojego problemu-Widziałem w necie Generator firmy darco. Chciałem zasięgnąć opinii czy warto na to wydać te ponad 1000zł ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darco,daje gwarancję, masz 3 tyg na zwrot. Ja kupiłem bo mi poddymia przy otwartym (kiedy przebuduje komin). Działa na zasadzie zwężki venturiego. Ja u siebie robię automatykę. Kontaktron i przekaźnik. Będzie się uruchamiał tylko przy otwieraniu drzwiczek. Niestety przyszedł wdniu opadów śniegu i od tego czasu pada i jest ślisko a mam stromo i blaszany dach. Jak chcesz dam Ci namiar na dystrybutora w bdb cenie - lepszej niż allegro :p

 

Jak będzie sucho zamontuję i dam znać jak działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego KotSylwester poproszę o namiar, dzieki.. Denerwuje mnie to dymienie.. Ale i tak pale mimo wszystko, bo kominek to bardzo fajna sprawa. Tak na marginesie wydaje mi sie że ten Generator Exhausto bardzo łatwo by się zapychał. No i ta cena....... :mad: Edytowane przez luk200p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu.

Margod przećwiczył na swoich własnych kominkach generatory ciągu ... i zrezygnował z ww. na rzecz tego:

http://kratki.pl/pl/produkt/wentylator-wyciagowy-spalin-kominowych_wwsk

Dużo większy zakres regulacji podciśnienia (do 150 Pa), zasada działania taka jak w nasadach drogich, a cena przystępna.

Jak chcesz się dowiedzieć więcej szczegółów o urządzeniu to obok w ramce telefon ...

Pozdrawiamy i zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

A więc mój generator został uruchomiony :)

 

U mnie generator Darco potrzebny jest w momencie otwierania drzwiczek. Wtedy to dym potrafił się wydostawać na zewnątrz. Powodem jest źle zbudowany komin - partacze ostatni odcinek zwęzili. Do generatora dorobiłem automatykę - kontaktron w obudowie, magnesik na drzwiczkach a poza kominkiem w zimnym miejscu przekaźnik sterowany 12V. Dzięki temu generator załącza się w momencie otwarcia drzwiczek a wyłącza się jak zamknę. Sprawdza się wyśmienicie. Muszę jeszcze zrobić jakieś opóźnienie aby działał np. 3min po zamknięciu drzwi.

 

Jedynym mankamentem jest to że na dworzu słychać "zug" komina, jak ktoś chce to podłączyć na stałe, żeby chodził non stop jak się pali w kominku to bym się zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Forest - żeby się ładnie rozbuchało jak dołożę :). Czasami się za późno dołoży albo dokładam rano i zostaje niewiele żaru - wtedy wskazane aby zug zwiększyć, w pozostałych przypadkach nie przeszkadza.

 

Pytanie jeszcze jedno. Jak otwieram drzwiczki to przepustnica powietrza z zewnątrz powinna być zamknięta czy otwarta? Z jednej strony jak otwarta to jest zug z dołu na dół a z drugiej jak zamknięta to drzwiczkami będzie ciągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...o nawet nie wiesz jak to się przydaje.

 

Zgoda Margod. Ja tez mam jeden komin do dupy, też wyciąg kominowy go leczy, specjalnie po to, by pokazać jak można. Zdecydowanie bardziej rajcuje mnie jednak dobry, prawidłowo zaprojektowany i wykonany ciąg grawitacyjny. Wówczas można wszystko to co robi wyciąg i wiele więcej.... bez leczenia syfa pudrem...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko ładnie eniu opisujesz. Jakbym mógł to bym komin naprawił, niestety takiej możliwości w zimie nie ma. Musiałbym rozebrać kawałek dachu, komina itp. itd. Wolałem wydać 1000zł na generator i mieć spokój - brak dymienia niż 4tys zł i mieć stres zimą że będzie powódź, albo że trzeba będzie przerwać prace, pomijam brak możliwości korzystania z kominka - czyli ogrzewania. W dodatku podczas palenia ciąg jest bdb - domyka drzwiczki kominka, problem jedynie mam przy otwieraniu drzwiczek - a na pewno sporej wielkości wysokie drzwiczki temu nie pomagają. Więc odpuść sobie teksty z pudrem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Więc odpuść sobie teksty z pudrem............

Nie odpuści.......... ale wreszcie ma coś do dupy ;)

....Ja tez mam jeden komin do dupy,.........

Jak by tak się przyjrzeć to może i więcej.;)...............Jedną z zasad jest by nigdy nie blokować wypływu spalin,a jak już dalej idziemy tą drogą to bym się pobawił w uszczelnianie drzwiczek,rewizji ,wyczystek-srystek itp.Zapewne się mylę według eńka (ale mam to..........tu morą :D) ale przy tym generatorze ciągu nie zaszkodzi.:confused: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eniu, nie kombinuj. Margod nic nie pisał że ma uszkodzony komin albo jakiś problem. Ty napisałeś że dołożenie 3min zwłoki to przerost formy nad treścią a o zwłoce pisałem ja. Margod jedynie napisał że to się przydaje a ty wtedy o leczeniu syfa. Czytając temat ze zrozumieniem cały czas mowa jest o moim kominie. Więc jeżeli pisałeś o kominie Margod-a a nie o moim to straciłeś wątek. Podobnie jak wtedy kiedy wypaliłeś jak filip z konopii (indyjskiej) że ja niby chcę użyć płyt GK do obudowy kominka. Skąd Ci się to wzięło - nie wiem.

 

 

Czy jakiś moderator może wyciąć te posty nie na temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eniu, nie kombinuj. Margod nic nie pisał że ma uszkodzony komin albo jakiś problem. Ty napisałeś że dołożenie 3min zwłoki to przerost formy nad treścią a o zwłoce pisałem ja. Margod jedynie napisał że to się przydaje a ty wtedy o leczeniu syfa. Czytając temat ze zrozumieniem cały czas mowa jest o moim kominie. Więc jeżeli pisałeś o kominie Margod-a a nie o moim to straciłeś wątek. Podobnie jak wtedy kiedy wypaliłeś jak filip z konopii (indyjskiej) że ja niby chcę użyć płyt GK do obudowy kominka. Skąd Ci się to wzięło - nie wiem.

 

 

Czy jakiś moderator może wyciąć te posty nie na temat?

 

Sam możesz je edytować....

 

 

 

Za bystry nie jesteś...http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210352-Generator-Ci%C4%85gu-Darco&p=5692006&viewfull=1#post5692006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...