Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wentylacja grawitacyjna raz kolejny....


Recommended Posts

Witam!

 

Dopadł mnie problem, jak to określił któryś forumowicz "styropianowego, szczelnego pudełka".

Mam kilka kanałów wentylayjnych (2łazienki, kuchnia, garderoba i salon (obok kominka)) i zaczęły się cuda, wentylacja przy kominku wciąga powietrze zamiast wyciągać, wystarczy uchylić 1 okno i już ciągnie z powrotem.

Oczywiście winnym jest brak dopływu powietrza z zewnątrz, tutaj jednak mam dylemat jak go wykonać. Nawietrzniki okienne mnie nie przekonują, także pozostaje mi dziura w ścianie lub dolot z piwnicy?, którą mam pod całym domem, jednak ona też jest szczelna..., jednak zrobiłem w 1 pomieszczeniu dziurę na 80 i kratkę, z 2m dalej od tej dziury zrobiłem w suficie dziurę do salonu (wypuściłem pod kominkiem) - jednak dalej to za mało, może połączenie bezpośrednio dziury z zewnątrz z dziurą w suficie pomoże?

Słyszałem kiedyś o jakiś kratkach z czujnikiem, który sam regulował ilość potrzebnego powietrza w domu, tylko nie wiem za diabli jak to się nazywało, może ktoś kojarzy?

Ewentualnie inne pomysły, poza oczywiście dziurą 80 czy 100 w ścianie, zależy mi żeby wentylacja działała dobrze, jednak też nie chcę dostarczą więcej powietrza niż trzeba, bo po co wychładzać pomieszczenia.

Posiada ktoś namiary na specjalistę od wentylacji z terenu Śląska

 

Z góry dziękuje,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Dopadł mnie problem, jak to określił któryś forumowicz "styropianowego, szczelnego pudełka".

... zaczęły się cuda, wentylacja przy kominku wciąga powietrze zamiast wyciągać,

Z "fusów" (czytaj: szczątkowych informacji) chyba mało kto potrafi ci coś "wywróżyć" :rolleyes:

Poczytaj cierpliwie starsze tematy - było to już wszystko po sto razy "wałkowane".

Po tej lekturze tylko Ty znając DOKŁADNIE szczegóły budowy swojego domu na pewno coś wymyślisz :)

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kiedyś o jakiś kratkach z czujnikiem, który sam regulował ilość potrzebnego powietrza w domu, tylko nie wiem za diabli jak to się nazywało, może ktoś kojarzy?

 

myślę, że chodzi o nawiewniki higrosterowane

 

generalnie rozwiązaniem opisanego problemu są właśnie nawiewniki okienne [ lub wycięcie uszczelek jak pisze Adam]

 

jak umożliwisz napływ powietrza to i kominy wentylacyjne będą działały prawidłowo.

 

teoretycznie można zrobić instalację nawiewu z GWC, ale to juz większy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku wycina się po kawałku uszczelki w oknach.

WSZYSTKICH!!!

Będzie jak dawniej przy oknach drewnianych - 1000 malutkich szczelinek, którymi wpadnie tyle ile potrzeba.

 

Adam M.

 

Popieram!.

Ewentualnie propozycja Pana Jasia

zrób sobie GWC rurowe , ze dwa wyprowadzenia w korytarzach i problem z głowy ...:yes:

Przez część sezonu zimowego bilans będzie na plus.

Okres ten jest uzależniony od złoża i długości rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...