Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 259
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powoli kompletujemy dokumentację do PnB

 

Mamy już:

Projekt - ale to robi żona więc nie problem

Warunki przyłącza wody i kanalizy

Warunki przyłącza elektrycznego

Decyzję (pozytywną) o zjeździe z drogi publicznej

Opinie od wojewódzkiego konserwatora (niestety musimy mieć archeologa)

Badanie gruntu

 

Czekamy jeszcze na:

Projekty branżowe (woda, co, kanaliza, WM) - będą w środę

Konstruktora - miało być dzisiaj, ale dzień się jeszcze nie skończył

Mapkę do celów projektowych - ma być w piątek

Projekt elektryczny - będzie w środę

Umowa z archeologiem - będzie jak będzie mapka, archeolog już wybrany

 

Jak wszystko będzie to składamy PnB :) Jak na razie wszystko szło w miarę sprawnie, więc mamy nadzieję, że z PnB pójdzie podobnie.

Oprócz tego musimy z lokalnym magikiem załatwić sprawę przyłączy oraz przepustu i wjazdu na działkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super domek, chyba lepszego projektu nie można wymyślić. Zapisuję do ulubionych :-)

 

Mam 3 pytania: dlaczego Silka? Z czego dach garażu? I jakie prefabrykaty w stropie domu (filigran / smart), i właścieiwie dlaczego nie teriva?

 

ja się jeszcze zastanawiam (oprócz filigrana, to na pewno), dlatego pytam

 

 

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam i życzę przyjemnej i udanej budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wybrałem silikaty z kilku powodów:

- bardzo dobra izolacyjność akustyczna

- bardzo dobra akumulacyjność ciepła

- materiał "zdrowy"

- materiał lity, wytrzymały - brak problemów z mocowaniem czegokolwiek do ścian

- cena

 

Dach garażu będzie wykonany w technologi dachu odwróconego. Na wierzchu będą betonowe płyty chodnikowe na żwirze lub podkładkach dystansowych. Hydroizolacja prawdopodobnie membraną, ze względu na mniejsze ryzyko popełnienia błędu niż przy papie. Izolacja cieplna XPS.

 

Strop (oraz dach garażu) chciałbym wykonać z płyt prefabrykowanych, na razie mam oferty z:

- konbetu- około 18.000 za strop smart z dostawą i montażem (bez wykonania wieńca), podejrzewam, że beton po mojej stronie, ale Pani z którą rozmawiałem nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia (np. zaprojektowała mi strop w miejscu gdzie są schody, ich konstruktor go nie przeliczył), musiałem kilka razy prosić o korektę oferty

- dennert - zaszaleli, chcą 35.000 za strop + schody, całość na gotowo bez wieńca

- betard - czekam na ofertę

 

Podejrzewam, że skonczy się na terivie bo na nią mam projekt i wychodzi relatywnie tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy jeszcze na:

Projekty branżowe (woda, co, kanaliza, WM) - będą w środę

Konstruktora - miało być dzisiaj, ale dzień się jeszcze nie skończył

Mapkę do celów projektowych - ma być w piątek

Projekt elektryczny - będzie w środę

Umowa z archeologiem - będzie jak będzie mapka, archeolog już wybrany

Projekt instalacja sanitarnych zakonczony :)

Konstrukcja odebrana :)

Mapka do celów projektowych odebrana :)

 

Czekamy jedynie na:

- podbicie się przez architekta na projekcie, niestety przez chory w naszym kraju system składek żona ich nie opłaca i musimy się posiłkować innym architektem

- projekt elektryki, będzie lada dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Na pewno wykonawca co robił u Bacardiego tj. Antoni Nowak jest do polecenia (nam go polecał KierBud ale terminy nam sie nie zgrały), moze też polecę murarzy co obecnie u nas robią - ale to za tydzień mogę dac znac jak skończą - na dziś jestem zadowolona i to bardzo.

Z ekipy dachowców na dziś takze jestem zadowolona - Zbigniew Cięciwa - no poza tym że zagada Cię na śmierc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oho 22kwh/m2/rok to świetny oczekiwany wynik - kibicuję żeby się udało. Mi wyszły obliczenia w granicy 30. Też zdecydowałem się na grzanie kospelem (+ wodna podłogówka), tylko że przez ostatnie 3 tygodnie wygrzewania posadzki zeżarł mi bydlak 1030 kwh. Pozdrawiam z niedalekiego Pęgowa :) Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...