Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z zabezpieczeniem przeciwwilgociowym betonowej piwnicy


sl4

Recommended Posts

Ważna jest także zgodność materiałów uszczelniających, które muszą być sprawdzone pod kątem możliwości nakładania na siebie, aby wykluczyć późniejsze uszkodzenia" TO JEST TO CO WSZYSCY POWINNI WIEDZIEĆ! ..........

 

sądzę iż Pan Tomasz się zgodzi ;-)

 

 

może i powinni ale wiedzą nie wszyscy , czyli uzupełniająco im więcej podejść do tematu tym dla obiektu gorzej a dla inwestora drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek

 

słyszałem o studniach artezyjskich ale ciśnieniu jeszcze nie słyszałem na wodach podskórnych albo na kurzawce, chyba że kolega ma jezioro pod domem poza tym gdyby występowało prawdopodobieństwo wód artezyskich pod domem nikt nie wydałby pozwolenia na budowę

 

może i handlujesz hydroizolacjami ale wiesz tyle o nich ile w folderze przeczytasz - nie obraź się ale taka jest prawda

poczytaj trochę prac na temat geologii a dowiesz się dokładnie gdzie w Polsce występują wody i studnie artezyjskie w jakich regionach Polski

albo po prostu http://emgsp.pgi.gov.pl/ ale to wymaga nie małej wiedzy aby zdołać to przeczytać i zrozumieć jeszcze

 

Nie handluje izolacjami i nie jestem tu aby się reklamować i szukać klientów. Unikam tu reklamy i kryptoreklamy. Co do zawartości ulotek to akurat wiem trochę więcej bo część z nich sam przygotowuje. Pracuje głównie w laboratorium i parę ekspertyz budowlanych napisałem.

Jeżeli chodzi o ciśnienie artezyjskie to mam na myśli wodę napierającą od spodu na płytę. Jak już powiedziałem budowlańcem nie jestem, w firmie raczej posługuje się specjalistycznym językiem angielskim, więc mogę się wyrażać nieprecyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ciśnienie artezyjskie to mam na myśli wodę napierającą od spodu na płytę.

 

i masz rację i tej wersji się trzymaj nie zawsze leci ze ścian choć w sumie powinienem napisać że gdzie wali przez poziom tam i ściany sito przypominają

im wyższy słup wody na zewnątrz tym ciśnienie większe i nie ma znaczenia że do najbliższej górki kilka km , masz pecha postawisz dom na cieku wszyscy sucho a Ty basen w piwnicy.

można to opisać jako naczynia połączone można się odwołać do studni artezyjskiej zasada jest ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość iwb

jak można napisać ekspertyzę nie będąc "budowlańcem" ??? przecież musisz mieć uprawnienia budowlane - sam sobie zaprzeczasz

co do występowania wód artezyjskich to odsyłam do wujka googla, niecka łódzka i mazowiecka o pradolinie Wisły nie będę pisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można napisać ekspertyzę nie będąc "budowlańcem" ??? przecież musisz mieć uprawnienia budowlane - sam sobie zaprzeczasz

co do występowania wód artezyjskich to odsyłam do wujka googla, niecka łódzka i mazowiecka o pradolinie Wisły nie będę pisał

JBW:

Wybacz ale nie zamierzam się Tobie tłumaczyć i podawać szczegółów mojej pracy. Nie mam też ciśnienia aby udowadniać jakim jestem ekspertem. Nie wierzysz w to co pisze? Masz prawo. Ja na tym forum wole pisać o hydroizolacjach a nie o sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...