Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Arysto


fanga

Recommended Posts

Witam,

 

ze względu na kształt pomieszczenia i miejsce w którym będzie kominek najlepiej gdyby wkład miał kształt kwadratowy (podstawa, całość nie musi być sześcianem) lub pionowy.

W związku z tym mam pytanie co sądzicie o modelu:

http://arysto.com.pl/pl/p17

 

A może są jakieś ciekawe alternatywy? Proszę o pomoc.

 

pozdrawiam,

fanga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy warto decydować się na kominek z drzwiami podnoszonymi do góry (dopłata około 1600 pln), ale za to z opcją palenia przy otwartym palenisku czy raczej tradycyjne rozwiązania z otwieranymi drzwiami?

Czy podnoszone do góry szyby nie są zbyt awaryjne?

 

 

Pozdrawiam,

fanga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W przypadku firmy o którą pytasz, podnoszone drzwiczki to porażka techniczna i cale pasmo problemów dla posiadacza czegoś takiego ...

Jeżeli chodzi o innych producentów to nieco inna sprawa ... Generalnie wszystkie horyzontalne, wysokie w pionie oraz narożne przeszklenia powinny mieć obowiązkowo drzwiczki podnoszone w górę, "tradycyjna" wielkość to już opcja wyboru jeżeli ktoś chce faktycznie pooglądać sobie od czasu do czasu nie skrępowany szybą ogień.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie jestem w ogóle przywiązany do Arysto. Mamy mieć kominek narożny, kwadratowy i to bez szprosu (tak się upiera żona). Dla mnie z kolei łamane drzwi to coś tak nienaturalne, że jest nie do zaakceptowania. Na dodatek zmiejszają palenisko. Pozostają zatem drzwi podnoszone do góry. Jeśli nie Arysto, co jaki producent. Proszę o propozycje - najlepiej linki. Mogą być na priv.

 

Czy znacie może jakiś salon z dużą ilością fizycznych wkładów we Wrocławiu lub okolicy?

 

 

Pozdrawiam,

fanga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, łamane drzwi to nienaturalna sprawa, podobnie i drzwi podnoszone. Kominek powinien mieć zwykłe drzwi i normalnie otwierane. Ale teraz są takie wynalazki żeby na siłe było "inaczej", niektórzy producenci nawet produkują drzwiczki, które wyglądają jak takie od piecyka kuchennego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porozmawiaj z żoną na temat szyb. Ja też na początku chciałam wkład narożny bez dodatkowego słupka. Od 6 lat mam Arysto ARYSTO 10 WW L narożny ze słupkiem i jestem z niego bardzo zadowolona. Nie mam problemów z myciem szyb ( czasami trzeba to robić) kominkiem ogrzewam dom prawie 200 m kw. Arysto sprawuje się znakomicie.

Pozdrawiam Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mentalnie jestem przeciwny wszelkim udziwnieniom typu łamane drzwi, podnoszone drzwi, szprosy itd. Z drugiej strony posiadanie kominka otwarto-zamkniętego jest kuszące. Może jednak jest jakieś rozwiązanie?

 

Pozdr

fanga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
mam wkład narożny Arysto i niedawno dopiero uszkodzeniu ulegla linka podciagająca. Palę trzecią zimę i przy okazji serwisu wymieniam szamotki na nowe (nieukrywam przegrzewałem kominek i padły nawet ruszta). Dokladane jest z 10 razy dziennie, wkład chodzi po 14h/dobe. Po tym co przepalił, w jakich ilościach i ile zaoszczedziłem na gazie (ogrzewam praktycznie 3x 100 m2) uważam, że wkład robote swoją robi dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...