Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom z dużym oknem - dziennik


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 204
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pozdrowienia i powodzenia w dopinaniu do końca budowy. U Nas podobnie - też mamy antresole i kominek obudowany cegłą... :)

 

Witaj Gargamell, byłam u Ciebie i zostawiłam ślad, bardzo fajny dom się buduje :)

 

U nas powoli do przodu, mój najzdolniejszy mąż robi ogrodzenie i na 2 częściach działki mamy już rozciągniętą siatkę

WP_20140503_004.jpg

 

WP_20140503_003.jpg

 

WP_20140503_001.jpg

 

Nawieźliśmy też trochę ziemi, wykorzystując to że kostka i tak jest do przełożenia (zapadła się jeszcze gorzej po wjechaniu koparki). Projekt ogrodu się robi, jak będzie gotowy to postaramy się rozgarnąć ziemię na docelowy poziom, położyć rurki od nawodnienia, siatkę na krety i zrobić trawę. Pewnie więcej się nie uda w tym roku, ale działka powinna wyglądać duuużo lepiej

 

Mąż walczy też w naszej części garażowo-gospodarczej. Umie już montować drzwi wewnętrzne, ale na piętro zdecydowaliśmy się jednak na montaż ekipy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jakiś czas już nie pisałam, co nie znaczy że nie bywam na forum, ale u nas wooolno sie wszystko dzieje więc nie ma o czym pisać :)

 

W ostatnim miesiącu nastąpiło trochę zmian - zamówiliśmy drzwi, zakupiliśmy zmiękczacz wody

 

Mamy też projekt ogrodu, który będziemy teraz przetrawiać i w części trawnikowej wcielać w życie :)

 

Zabraliśmy się też za oświetlenie elewacji - zawisła pierwsza lampa

 

WP_20140511_001.jpg

 

WP_20140511_002.jpg

 

WP_20140511_005.jpg

 

Wybraliśmy chyba też kinkiety na taras, firmy Spotline, takie:

 

http://www.magiaswiatel.pl/images/items/3598/35980_big.jpg

 

Nie bardzo wiemy co powiesić nad wjazdem do garaży, myśleliśmy o lampie w tym stylu, ale z lampą ledową i mlecznym szkłem, może możecie coś polecić?

http://www.tomix.pl/photo/product_info/c/c/4/1_cc4ea45283b7.jpg

 

Nie mogę też znaleźć kinkietu do oświetlenia numeru na ogrodzeniu, chcielibyśmy coś stylu reflektorka na wysięgniku, tylko w kanciatych kształtach

 

Jeśli natknęliście się na takie lampy to proszę o info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenia elewacji ciąg dalszy :)WP_20140513_006.jpg

 

WP_20140513_012.jpg

 

WP_20140513_013.jpg

 

Przymierzyliśmy dzisiaj jeszcze jedną lampę nad garaż - Spotline Theos, ale jest strasznie droga (ponad 400zł/szt.). Potrzebujemy takiego boxa świecącego tylko w dół, ale nie mogę nic znaleźć w dobrej cenie, pomożecie?

 

http://elektryczny.com/media/products/85ba46cf5da6af73fbb9aafda7242436/images/thumbnail/big_4.jpg?lm=1373636159

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Wreszcie nadszedł moment na który tak długo czekaliśmy :)

 

Po prawie roku mieszkania w domu pojawiły się w nim drzwi na piętrze :) Zrobiło się przytulniej, ale też ciemniej i pomieszczenia wydają się jakieś mniejsze :)

 

Szczerze mówiąc to tak długo mieszkaliśmy bez drzwi że teraz jest aż dziwnie :)

 

Na koniec kilka fotek dla potomnych :D Klamki są jeszcze złe (tym razem zamówiliśmy!!) bo miały być z kwadratowym szyldem, a dojechały z okrągłym, ale to raczej kwestia kilku dni - tygodnia i będą te co trzeba.

 

Tutaj chyba mogę już polecić firmę JAX z Bartyckiej - współpraca bezproblemowa, jedna z przyjemniejszych których doświadczyliśmy

 

WP_20140618_001.jpg

 

W naszej sypialni 2 pary są inne - takie bardziej wpasowane w klimat otoczenia..

 

WP_20140618_008.jpg

 

WP_20140618_010.jpg

 

I jeszcze jedno zdjęcie nocne :)

 

WP_20140619_003.jpg

WP_20140618_008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kolejny wpis wyrażający bezsilność losu inwestora i uzależnienia od wykonawcy i dostawców materiałów :bash: Z kostką sprawa wygląda beznadziejnie i przestaję wierzyć żę kiedykolwiek się skończy :( napiszę tylko że od ponad miesiąca mamy rozłożony częściowo podjazd i nie wiadomo kiedy i jak to się skończy :( A nam pozostaje tylko czekać albo płakać i płacić, na razie wybraliśmy wariant pierwszy....Na dodatek, żeby podnieść tragizm sytuacji, zareklamowaliśmy też płyty Libetu i okazuje się że ok. 50% jest ich do wymiany - wyszła rdza albo mają zarysowania :bash:

 

za to elewacja prawie całkowicie oświetlona :) zostało tylko podświetlenie numeru na zewnątrz, lampy w kostce i 1 kinkiet do którego trzeba zamontować czujnik zmierzchowy :)

 

IMG_2891.JPG

 

4YYpIhqiXDBp_Mf8ZEQl2lgg4PpQGJiG176nrPTPx939=w880-h660-no

 

 

W kuchni natomiast po 2 miesiącach przerwy zagościł nowy pomocnik :) wygląda iście kosmicznie i jest bardzo fajny :D

 

Ja natomiast obecnie już umiem rozszyfrować każdy znak w nazwie modelu zmywarki AEG :)

 

IMG_2931.JPG

 

IMG_2932.JPG

 

IMG_2935.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam się lucka

Fsjne oświetlenie

A jak.montujecie czujnik.zmierzchu.do.lampy i gdzie będzie.instalowany i mocowany??

Jakie macie lampy przed wejściem.i.wjazdem.do garażu.Masz fotki??

 

cześć Asc

Fotki i opisy wszystkich lamp są kilka postów wyżej :)

Czujnik zmierzchu będzie zamontowany w jednej z lamp na elewacji, albo obok, jeszcze tego nie rozpracowaliśmy do końca ;)

 

Witaj lucka,

Podglądam cię już od dawna i bardzo podobają mi się twoje pomysły - są dla mnie inspiracją. Natomiast lampy to cudeńko! Napisz proszę, gdzie mogę takie znaleźć. Mam na myśli piękne glutki na antresoli

Hej betina73, dzięki za miłe słowa :)

Glutki to Orlicki Design Goccia, wersja długa

pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lucka6!

 

Przepiękny Wasz domek i wiele Twoich inspiracji już zapisane.

Chciałam zapytać jak się sprawuje vitra shift bo znalazłam jakieś nieciekawe opinie ale wiem że trudno teraz na takich polegać w dobie marketingu szeptanego... a to mój tym jeśli o wc chodzi, zresztą na liście jest też Twój v&b i vitra metropole ;)

No i drzwi - zanim jeszcze trafiłam na Twój dziennik ogromnie spodobały mi się dewro - ten model który macie w sypialni, choć pewnie tak jak u Was długo będziemy mieszkać bez drzwi wewnętrznych ;) Jaki to kolor?

 

Piękne oświetlenie elewacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj picco VItra shift jest OK, ale ja mam tylko kibelek, umywalkę ostatecznie sprzedałam bo nam nie pasowała, pisałam o tym swojego czasu w dzienniku. Ogólnie z Vitry jestesmy bardzo zadowoleni, ceramika naprawdę się dużo mniej brudzi niż Koło które mieliśmy w mieszkaniu, widać że to lepsza jakość. U dzieciaków na górze mam serię T4 bodajże i tam jest deska bardzo łatwo zdejmowana - na przyciski, to jest super do mycia. Na dole w Vitra shift jest to trochę trudniejsze, ale tez da się zrobić. V&B Subway (w naszej łazience) jest zresztą też bardzo fajny, tylko umywalka jest trochę mała, ale większej tak naprawdę nie potrzebujemy ;) Drzwi na górze to kolor Aniegre 2, natomiast model w naszej sypialni to buk orzech - probowalismy dobrac do mebli i zabudowy drewnianej w łazience, chyba się udało Zapraszam do komentarzy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

Piękny dom i wykończenie - tylko pogratulować.

Mam pytanie jeżeli chodzi o drzwi wewnętrzne z Dewro, jak się spisują szczególnie te z szybą wzdłuż (wąską), jak w przypadku łazienki? Czy nic się nie dzieje. I oczywiście - pomimo ze już widziałem kto je wykonywał to jak z ewentualnymi reklamacjami (o ile były) ale mam nadzieję, że nie trzeba będzie nic reklamować.

Dziękuję za informacje i życzę powodzenia w dalszym upiększaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Piękny dom i wykończenie - tylko pogratulować.

Mam pytanie jeżeli chodzi o drzwi wewnętrzne z Dewro, jak się spisują szczególnie te z szybą wzdłuż (wąską), jak w przypadku łazienki? Czy nic się nie dzieje. I oczywiście - pomimo ze już widziałem kto je wykonywał to jak z ewentualnymi reklamacjami (o ile były) ale mam nadzieję, że nie trzeba będzie nic reklamować.

Dziękuję za informacje i życzę powodzenia w dalszym upiększaniu ;)

 

Hej kri_sis

drzwi sprawują się bardzo dobrze, już się do nich przyzwyczailiśmy i wtopiły się w klimat naszego wnętrza :)

 

Zarówno te z wąską jak i szeroką szybką są OK, nie ma z nimi problemu. Jedyne co może byłoby fajniejsze to rodzaj szyby w tych z wąską - bo mamy śliską z jednej strony a z drugiej matową taką zadymioną - i tą matową trudniej utrzymać w czystości, tzn bardziej na niej widać ślady palców. W drzwiach z szeroką szybą wzięliśmy szybę powlekaną (śliską) z obu stron i ona właściwie się nie brudzi, nie przylega też do niej kurz. Ale było to rozwiązanie droższe, stąd zdecydowaliśmy się tylko na dwie pary.

 

Żeby jednak nie było tak super, to znów wstał nam parkiet w sypialni :( dokładnie przy drzwiach i prawdopodobnie musimy zdjąć drzwi żeby powiększyć dylatacje :(

 

Trzymam kciuki za dobre decyzje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj lucka6

Bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź i opinię.

Właśnie zapomniałem zapytać się o tą szybę po stronie matowej ale teraz wiem już jak to wygląda ;)

 

Chciałbym zasięgnąć jeszcze języka w sprawie własnie tej szyby czy jej szerokość to jakiś standard - jeżeli tak to ile ma szerokości - oczywiście ta wąska i ewentualnie za dwustronne "szkliwienie" ile trzeba było dopłacić.

 

Drugie moje pytanie to oczywiście, o ile zdradzisz sekret to jak pozycjonowały się one cenowo wraz z montażem?

Mi policzyli za takie same białe malowane, bezprzylgowe chowane zawiasy, zamek magnetyczny ok 2400 netto + 280 montaż w sumie prawie 2700 brutto za skrzydło po 5% rabacie :(

 

Mam nadzieję, że parkiet uda się uratować bez większego wysiłku - rozumiem, że spoinowany pomiędzy ?

 

Czy samemu można te drzwi bez problemu zdjąć - chodzi o ciężar i założyć bez konieczności ponownej regulacji zawiasów o ile takowa istnieje?Jakiego producenta posiadasz okucia - czy był wybór czy montują tylko to co sami proponują. Ja chciałbym z zawiasami schowanymi i zamkiem magnetycznym.

 

Dzięki za informacje

Pozdrawiam

 

P.S. Raz jeszcze gratuluję przede wszystkim świetnej kuchni :) Normalnie jak moja w przyszłości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Dzisiejszy wpis upamiętnia wielkie wydarzenie - po wielu miesiącach zmagań z kostką mamy już wymieniony cały podjazd i taras, zrezygnowaliśmy niestety z lampek najazdowych, ale zrobiliśmy to w imię mniejszego zła - nie chce nam się już borykać z kostką która się zapadała w miejscu montażu lamp

 

Podjazd wygląda obecnie tak:

 

IMG_3473.JPG

 

IMG_3474.JPG

 

Zdjęć tarasu nie mam, bo po płytach nie można jeszcze chodzić i jest na nich bałagan :)

 

Dzisiaj też rozpoczęliśmy prace ogrodowe - na razie wyrównujemy teren i kładziemy rurki od podlewania :)

 

IMG_3472.JPG

 

IMG_3475.JPG

 

Tutaj miejsce pod przyszłą rabatę z choinką :D

 

IMG_3476.JPG

 

Tutaj troszkę widać przyszłe ukształtowanie terenu

 

IMG_3479.JPG

 

Już nie mogę się doczekać aż zasadzimy pierwsze drzewka i zmienimy naszą pustynię w coś miłego dla oka :wiggle:

 

Na tyłach domu zlikwidowałam dzisiaj ogródek (przenosimy go w inną część działki i wsadzamy do skrzyń), a w nim tą niepozorną 13kg dynię :D

 

IMG_3465.JPG

 

IMG_3466.JPG

 

Trzymajcie kciuki żeby te jedne z ostatnich większych prac na naszej działce poszły bez dodatkowych przygód

 

Na górze w piątek demontujemy drzwi w sypialni, żeby powiększyć dylatacje i przykleić parkiet do podłoża....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...