Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator do domu parterowego


Recommended Posts

a czy taka centrala jest beee...???

http://allegro.pl/dobra-cena-rekuperator-360m3-h-z-odzyskiem-wilgoci-i2932067178.html

czy musi być szukanie "miodu w ..."?;)

prosta, tania, cicha ...

działa jak każda inna...

 

Nie wiem, być może dała by radę. Muszę poczytać o tej centrali. Dzięki za zwrócenie uwagi na ten rekuperator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli budżet jest ograniczony to nie patrzy się na Aerisa,Storka czy Zehndera.

Do Z182 polecam rekuperator Brookvent Air Cycle 1.1,bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Jeśli chodzi o całość instalacji wentylacyjnej z tym rekuperatorem to do tego domku w zależności od rodzaju zastosowanych kanałów wentylacyjnych cena powinna zamknąć się w przedziale 11-15tys.zł.

Więcej szczegółów i konkretną ofertę mogę przesłać mailowo.

 

Kanały chcę aby były sztywne Spiro na całej długości. Bardzo proszę prześlij Twą ofertę na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

miki121 nie odpisał. Może i dobrze bo czytałem o tej osobie dużo złych opinii tu na FM.

Zdecydowałem się na tą chwilę obecną na reku BRINK HR 300. Zastanawiam się tylko nad kanałami, sztywne stalowe typu spiro czy może elastyczne PE?

Edytowane przez mordka007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o wentylacji na forach i zmienia się myśl na przewody elastyczne typu spiro. Już sam nie wiem, co robić. Dużo ludzi pisze żeby samemu zakładać. Dom mam prosty, czasu też mógłbym trochę wykombinować, tylko może trochę brak odwagi. Projekt na alledrogo już za 300zł można kupić. Doradźcie, co Wy o tym myślicie? W końcu 3000zł piechotą nie chodzi a tyle wołają monterzy:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zender aeris sztork to ten sam reku i nie ma szansy zmieścić sie w 14tys z tym reku. on sam kosztuje powyżej 10 tys.

brink jest trochę tańszy ale moim zdaniem slabszy.

 

ja montuje głownie aerisy i nie mam z nimi żadnych problemów ani jednej reklamacji od 4 lat. brinków też pare zamontowałem i klienci są zadowoleni i pozytywne opinie wracają. polecam sprawdzić jeszcze reku komfovent ventia.pl z wymiennikiem obrotowym. producent pisze że można je zamontować nawet na zewnącz czyli nie ma problemu na poddaszu. nie zamarza i cenowo też wychodzi całkiem ok. montuje je od ok 3 lat i narazie tylko jedna awaria. zerwał się pasek napędzający obrotowy wymiennik. sprawa załatwiona była tak, że wysłali ten pasek klientowi i sam sobie poradził z jego wymianą.

 

Jeżeli potrzeba wykonawcy służę pomocą.

 

Obecnie montuje już tylko aeris i komfovent. z innych reku zrezygnowałem całkowicie. no chyba że klient ewidentnie chce inny.

 

montowałęm jeszcze samsungi, mitsubishi, nikole ale mam z nimi problemy trochę.

Edytowane przez michał dereń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMFOVENT 07 REGO 400PE.

 

Witam to mi się zerwał pasek wymiana 5 min. U mnie rekuperator stoi na nieogrzewanym poddaszu i czasie mrozu nie było żadnego problemu, sam jedynie ociepliłem przewody Spiro, bo przy niskich temperaturach pojawiła mi się rosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Rozumiem również, że montaż wentylacji wiąże się z problemami brakiem odpowiedniej wilgotności.

Bez wentylacji są większe problemy z wilgocią. Z rekuperatorem zimą - bo o to chyba chodzi - aby nie przesuszyć powietrza trzeba użytkować rekuperator na niższych biegach.

 

Powiedzcie mi czy montując wentylację mechaniczną rozsądne jest również montowanie DGP?

Moim zdaniem Dystrybucja Gorącego Powietrza będzie przeszkadzała w poprawnej pracy instalacji wentylacji. To dublowanie systemu i niepotrzebne "dziurawienie" domu. Nawiew do pokoju powiduje nadciśnienie, powietrze pod drzwiami wychodzi na korytarz i kieruje się do łazienki gdzie jest podciśnienie. I tak ma to działać. Teraz doróbcie kilka otworów i wprowadzcie kolejne strumienie powietrza, najlepiej grawitacyjnie. Nikt nie jest w stanie powiedzieć ile i w którą stronę będzie płynąć powietrze.

 

[usunięto wpis reklamowy]

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz rekuperatory jak piszesz a piszesz jakbyś odradzał ich stosowanie.Skoro zalecasz zimą pracę rekuperatora na niższych biegach to jaki jest sens kupować rekuperatory o większej mocy które mają w rezerwie kilka wyższych biegów.Skoro będzie dobrze na niskim biegu przez 4-ry miesiące zimy to i będzie dobrze w pozostałych miesiącach ,pod względem czystości powietrza oczywiście.Chyba że źle zinterpretowałem twoją wypowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi mało czasu a ja dalej nie wiem na co się zdecydować. Centrala Brink albo Jangaz? Kanały jednak będą prawdopodobnie spiro. Wszyscy mnie przekonują na coraz to inne produkty i wszyscy są przekonywujący. MASAKRA!!! Może Wy mi poradzicie jak to jest z firmami montującymi WM. Kolejność pracy, co mają zrobić, ile gwarancji, na co zwrócić uwagę aby się nie naciąć? W ciągu tego tygodnia muszę się już zdecydować, co i z kim. Pomóżcie:bash::bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , też mam w planach wentylacje mechaniczną i szukam konkretnego rekuperatora. Kanały jednak spiro. Dom parterowy z nie ocieplonym poddaszem, 140 m. Jaki wybrać reku jezeli chodzi o niezawodność i sprawność. Zastanawiałem się na jangazem, aeris, brig, a może mistral z proventu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...