Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator do domu parterowego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak analizując ostatnio rynek ja zdecyduje się na jangaz, bardzo przystępna cena w okolicy 6950 złl z automatycznym baypasem, tanie filtry bardzo dobre podzespoły (silnik prądu stałego, wymiennyk aluminiowy Heatex- ten sam co ma comair który kosztuje 10 tys. i chyba ma te same silniki nawet). Nawet Aeris ma wymiennyk z pcv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja praktycznie zapadła:) Jeszcze tylko podpisanie umowy i następny krok za nami. Centrala Wolf CWL 300 z bypassem i programatorem tygodniowym - 5330,00 zł netto. Plus materiał typu przewody spiro, nagrzewnica, skrzynki rozprężne, czerpnia, wyrzutnia, anemostaty, no i montaż. Razem za wszystko 13 154,40 zł. brutto. Myślę że to bardzo dobra cena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana Kazimierza z firmy JanGaz znam od około 10 lat, już wtedy budował własne centrale

a moja firma dostarczała mu krzyżowe wymienniki ciepła Heatex. Wtedy jego centrale kosztowały

3 - 4 tysiące. Praktycznie co miesiąc w konstrukcji pojawiała się jakaś zmiana, np: przewód grzewczy

w rurce spustowej, blacha nierdzewna jako taca ociekowa. Teraz stosuje silniki na prąd stały i

wyłącznie przeciwprądowe wymienniki ciepła Heatex. Zamówienia są coraz większe więc chyba

centrale się sprzedają.

[moderowano]

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma comair który kosztuje 10 tys. i chyba ma te same silniki nawet

 

po pierwsze COMAIR HRUC 300 EASY kosztuje 7770,00 PLN netto [ a więc nie 10 tys PLN.]

po drugie przeciwprądowy wymiennik stosowany w urządzeniach COMAIR

NIE jest produktem HEATEX - Heatex robi fajne wymienniki, ale my mamy jeszcze lepszy.

po trzecie we wszystkich urządzeniach COMAIR HRUC pracują silniki/wentylatory EBM serii RadiCal - najlepsze jakie da się obecnie kupić.

 

do domu 140 m2 spokojnie wystarczy centrala 300 m3/h polecam COMAIR HRUC 300 w wersji EASY bub FULL

 

a tak na marginesie: centrala Wolf to nic innego jak "stary" brink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie co miesiąc w konstrukcji pojawiała się jakaś zmiana, np: przewód grzewczy

w rurce spustowej, blacha nierdzewna jako taca ociekowa.

 

miał być chyba komplement dla Jan Gaz a wyszło jakoś tak nieciekawie ... produkty trzeba było co chwilę poprawiać???

 

Po co komu przewód grzewczy w rurce spustowej? W ekstremalnych wypadkach, żeby nie zamarzało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówienie o Wolfie że jest starym Brinkiem to przesada.

 

Żadna przesada tylko prosty fakt a słowo "stary" nie jest negatywne.

Wolf CWL 300 to wcześniejszy model brinka konkretnie Brink Renovent HR 300

http://www.wolf-heiztechnik.de/de/pkp/produkte/lueftungstechnik/cwl.html

a Wolf CWL-400 Excellent to nowy model brinka konkretnie Brink Renovent Excellent 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwa pytanka :)

 

Gdyby w podobnej cenie mieć Aerisa 350 luxe i WOLF CWL 300 to na co się zdecydować?

 

A drugie pytanie dotyczy samego WOLFA, a mianowicie czy przy zapotrzebowaniu na poziomie 250 nie warto iść w CWL 400 i zostać przy 300?

Wiadomo, że jest różnica w "nadmiarze" mocy jednak z tego co się orientuję w przypadku BRINKA jest tak, że technologicznie 300 różni się znacznie od excellenta 400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

czy przy zapotrzebowaniu na poziomie 250

nie warto iść w CWL 400 i zostać przy 300?

 

Nie znam projektu i nie wiem jak zostało ustalone zapotrzebowanie 250m3/h

chciałbym zauważyć, że:

1. nieco większa wydajność maksymalna jest zaletą - pod warunkiem, że centrala ma silniki DC/EC zużywające mało prądu.

2. większa centrala pracująca z mniejszą wydajnością będzie cicha [ prawdopodobnie cichsza niż małe urządzenie pracujące na max.]

3. większa centrala pracująca z mniejszą wydajnością będzie miała lepszy odzysk ciepła [sprawność].

 

Oczywiście nie ma co przesadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...