Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

30cm styro pod podłogą na gruncie


skrabi

Recommended Posts

ściany - 1790kWh (ale wyjdzie mniej bo nie uwzględniłem faktu, że pół ściany północnej jest osłonięte garażem nieogrzewanym)

dach - 560kWh

Przepraszam że cie tak męczę ale coś mi sie nie zgadza. Wiem że masz obliczenia z OZC ale zastanawiam się jak on traktuje poszczególne przegrody. A jaką masz powierzchnię ścian i dachu/stropu? Rozumiem że płyta fundamentowa to 80 m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

 

Nie kombinuj z mieszaniem systemów. Jeśli zdecydujesz sie na ławy ściany i posadzkę na gruncie to nie dawaj styropianu pod chudziak. Daj swoje 30 cm na chudziak. Natomiast jeśli naprawdę zależy ci na budynku energooszczędnym to w przypadku tradycyjnego fundamentu będziesz musiał użyć np. szkła piankowego, którego warstwę postawisz na ostatnim z bloczków fundamentowych. Opcja z izolacją termiczną pod posadzkę na gruncie to bzdura.

 

Dużo łatwiej odciąć fundament od gruntu wykonując płytę fundamentową czyli drugą opcję. Cała izolacja znajduje się pod płytą fundamentową oraz po jej bokach. Nie ma żadnych słabych punktów w których mogą powstać mostki termiczne. Wierzch tej płyty jest już gotową posadzką i nie stosuje się już zadnej izolacji poza tą pod płytą.

 

[moderowano]

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...