Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piecyk/ kominek na pellet


piekar25

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Wszystko oczywiście zależy od marki producenta, czyli czy jest to sprawdzony sprzęt czy może jakiś tańszy zamiennik. Do tego rzecz jasna niezmiernie istotna jest również jakość samego materiału, czyli pelletu. Niemniej wydaje się to być dobre rozwiązanie. Przy czym należy zastanowić się nad tym, czego się wymaga i do jakich celów (mieszkanie? dom? czy może właśnie biuro?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kominki pelletowe to świetne rozwiązanie do miejsc pracy, biura lub innego pomieszczenia wymagającego ogrzewania.

Są bardzo ekonomiczne i wydajne. Co do hałasu który wytwarzają bym nie przesadzał.

Jest to dźwięk podobny do szumienia łazienkowego piecyka gazowego.

 

Pozdrawiam!

 

Chciałbyś mieć szumiący piecyk łazienkowy w salonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szumią ... to jodły na gór szczycie ... :rolleyes:

"Peleciaki" strzelają i trzaskają, ale to może faktycznie człowiekowi przeszkadzać lub nie - osobnicza wrażliwość każdego człowieka ... moja żona namiętnie puszczała zawsze pralkę i zmywarkę na noc ... kiedyś nie zwracałem nawet na to uwagi ... teraz zaczyna mnie to denerwować i nie potrafię zasnąć ... z drugiej strony ... jak zapuszczam na noc "Parpli" tudzież innych "dziadków" to mogą lecieć do rana i lulam jak niemowlę ... :p

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szumią ... to jodły na gór szczycie ... :rolleyes:

"Peleciaki" strzelają i trzaskają, ale to może faktycznie człowiekowi przeszkadzać lub nie - osobnicza wrażliwość każdego człowieka ... moja żona namiętnie puszczała zawsze pralkę i zmywarkę na noc ... kiedyś nie zwracałem nawet na to uwagi ... teraz zaczyna mnie to denerwować i nie potrafię zasnąć ... z drugiej strony ... jak zapuszczam na noc "Parpli" tudzież innych "dziadków" to mogą lecieć do rana i lulam jak niemowlę ... :p

Pozdrawiam.

 

 

[h=2]Piecyk/ kominek na pellet[/h]

.czy ktoś użytkuje taki piecyk/kominek wolnostojący na pellet?? Prosze o opinie..........

Forest czy ty go użytkujesz???........Ty a kto u Was wpuszcza psa jak go wcześniej wypuścicie???:p

 

..Chciałbyś mieć szumiący piecyk łazienkowy w salonie?..........

 

autor pyta czy ktoś to to użytkuje a nie o szumiący piecyk...........:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szumią ... to jodły na gór szczycie ... :rolleyes:

"Peleciaki" strzelają i trzaskają, ale to może faktycznie człowiekowi przeszkadzać lub nie - osobnicza wrażliwość każdego człowieka ... moja żona namiętnie puszczała zawsze pralkę i zmywarkę na noc ... kiedyś nie zwracałem nawet na to uwagi ... teraz zaczyna mnie to denerwować i nie potrafię zasnąć ... z drugiej strony ... jak zapuszczam na noc "Parpli" tudzież innych "dziadków" to mogą lecieć do rana i lulam jak niemowlę ... :p

Pozdrawiam.

 

Piotr W. zostawił u mnie na jakiś czas po szkoleniu takie cacko. I całe szczęście, bo bym wpakował się na minę sprzedając to dalej. Aczkolwiek jako urządzenie grzewcze, trudno odmówić piecykom peletowym doskonałości. Knajpa, biuro, sklep, mogą zyskać świetne

źródło ciepła. Albo odpalenie z tel. komórkowego na godzinę przed przybyciem do domku letniskowego.

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Mamy w ofercie reweleacyjne wkłady kominkowe na pellet do dowolnej zabudowy.

W naszych kominkach można spalać drewno w dowolnym momencie.

Kominki w stadardzie mają zasobnik wystarczający na 4 doby ogrzewania oraz sterownik sterowany za pomocą pilota.

 

Zapraszam do obejrzenia filmu:

http://www.iwona.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowolnym czyli w dowolnym :yes:

 

Kominek jest przystosowany do opalania pelletem w trybie automatycznym. Natomiast jesli nagle ma Pan potrzebe spalic drewno lub brykiet wowczas poprostu Pan to czyni w taki sam sposob jak w standardowym kominku.

 

 

Pozdr.

Janusz

 

To jeśli mogę.Mając KZPŁW paląc w nim drewnem liściastym .zmieniam zamiar i zaczynam...mam chęć palenia pelletem. Jak zmieni się u mnie na korzyść oczywiście,pozyskiwanie ciepełka do grzejników i podłogówki???Jak wygląda Wasz wkład na pellet???Ile razy muszę dosypywać pellet np.od godz.23.00 zaczynając..bo polan wkładam 4 szt o 23.00 i na 6.00 mam żar ale pompka obiegowa w układzie kominka niestety nie pracuje ponieważ ma za małą temp do włączenia.?

 

serd.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tradycyjny wklad na drewno renomowanej Polskiej firmy dostosowany do automatycznego spalania pelletu.

Zasobnik na pellet jest usytuowany za kominkiem i miesci 40 kg pelletu.

Jak wiemy z 1 tony pelletu pozostaje ok 1 kg popiołu.

Kominek jest wyposażony w sterownik i pracuje w trybie ciągłym zupełnie tak samo jak tradycyjny kocioł na pellet, olej lub gaz.

Kominek ma grzałkę elektryczną rozpalającą pellet. Sam się rozpala i wygasza.

Ustawia się temperaturę wody i kominek automatycznie dobiera czasy podawania tak aby zadaną temperaturę utrzymywał.

Jeśli temperatura przekroczy zadaną wówczas się wygasi i rozpali ponownie po wychłodzeniu.

 

Pracujący kominek można zobaczyć u nas w punkcie handlowym w Aleksandrowie Łódzkim.

 

http://www.iwona.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

... eee ...jak by tu ... tak delikatnie ... hmm ... jeżeli chcesz uchodzić za wiarygodną osobę to popraw tę jedną tonę na sto kilogramów ... :yes:

Pozdrawiam.

 

 

I kto ma byc wiarygodny :no:

 

Chyba masz pellet agro.

 

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do Aleksandrowa Łódzkiego. Zrobimy testy :D

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Czy przeczytaeś mój post?

 

To jeśli mogę.Mając KZPŁW paląc w nim drewnem liściastym .zmieniam zamiar i zaczynam...mam chęć palenia pelletem. Jak zmieni się u mnie na korzyść oczywiście,pozyskiwanie ciepełka do grzejników i podłogówki??? - dziwne pytanie chyba najlepiej ci będzie zrozumieć porównanie twojego kominka z automatycznym kotłem CO na pellet.

 

Nasz kominek przy paleniu pelletem utrzymuje non stop zadaną temperaturę 24h na dobę.

Nikt nie twierdzi, że ogrzewanie tym kominkiem jest tańsze niż drewnem, które może masz za darmo.

 

Sam sobie odpowiadasz na pytanie - jeśli załadujesz twój kominek o 23:00 i o 6:00 rano masz super gorący żar to dlaczego pompka nie działa? bo w tradycyjnym kominku drewno się spala i jak nie dołożysz następnego kawałka drewna to zgaśnie i woda się wystudzi :D

 

W naszym kominku możesz palić drewnem a np na noc rozpalasz na pellecie i temperature będziesz utrzymywał do tąd aż nie braknie pelletu w zasobniku - po ok 3 dobach.

 

W zależności od pogody kominek spala od 10kg do 25 kg na dobę.

 

Jak wygląda nasz produkt opisałem w poscie powyżej lub proszę wejdz na naszą stronę http://www.iwona.com.pl tam są wszystkie szczegółowe informacje, ulotki, zdjęcia itd.

 

Powtarzam. Kominek oprócz tego , że może wyglądać dowolnie, można spalać drewno to dodatkowo pracuje zupełnie tak samo jak kocioł CO !

 

Pozdr.

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I kto ma byc wiarygodny :no:

Chyba masz pellet agro.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do Aleksandrowa Łódzkiego. Zrobimy testy :D

Pozdr.

Nie trawię handlowców, którzy traktują potencjalnego klienta jak debila ...

Napiszę tylko że nie ma takiej masy drzewnej (obojętne czy jest to drewno surowe czy przerobiona masa drzewna, która dawała by popiół w ilości mniejszej niż przedział 0,5 - 1,0 % przy założeniu że spalanie jest całkowite i doskonałe ... tak mnie kilku profesorów uczyło na chemii i technologii drewna ... zresztą można to sobie również policzyć w przybliżony sposób ze wzorów chemicznej budowy drewna i przebiegu procesu spalania ...

Przyjmując że w żadnym piecu nie ma spalania idealnego, podajesz dziesięciokrotnie zawyżoną ilość ... Jeżeli robisz to w skutek własnej niewiedzy, to masz okazję się douczyć. Poczytaj sobie gdzieś o tym bo jak trafisz z takimi "rewelacjami" na kogoś, kto wie więcej w temacie od Ciebie to nawet dobra cena nie pomoże i stracisz klienta oraz swoją wiarygodność jako handlowca ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...