Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piecyk/ kominek na pellet


piekar25

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zapalarka elektryczna 400 W i zaawansowany sterownik sterujący całym procesem oraz automatyczną przepustnicą dolotu powietrza. W ciągu 5 minut rozpalone jest drewno. Dzięki zamkniętej komorze nie ma możliwości aby poczuć w pomieszczeniu zapach dymu.

 

Proszę czytać ze zrozumieniem :)

ale ok zadam pytania.

Czy do rozpalenia drzewa, należy to drzewo jakoś specjalnie ułożyć/ o coś oprzeć?

Czy komora jest faktycznie szczelna - czy jest uszczelka w górnej części szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno układa się standardowo jak w każdym palenisku i nie opiera się go o żarnik ponieważ przepalił by się po kilku rozpaleniach.

 

Jest zamknięta komora spalania i wszędzie są uszczelnienia zarówno w drzwiach jak i w szybie.

 

Chyba nie ma takich producentów, którzy piszą, że mają zamkniętą komorę a nie ma uszczelnienia szyby żeby się czyściła. Jeśli już to piszą, że jest dolot powietrza z zewnątrz. A dolot powietrza nie świadczy, że jest zamknięta komora :no:

 

W naszych kominkach jest zamknięta komora, a jak jest zamknięta komora to musi być AKTYWNY system czystej szyby, co oznacza wytworzenie kurtyny powietrza przy szybie doprowadzając do niej powietrze. Nie jest to proste przy zamkniętej komorze natomiast nasze kominki takie doprowadzenie mają. Mało tego powietrze do szyby jest ogrzewane przez palenisko i ogrzane tworzy kurtynę powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko pokazać na filmie konstrukcję palnika podczas rozpalenia. Na naszym filmie nie widać tylko momentu wciśnięcia przycisku.

 

Wkłada Pan drewno na wygaszonym kominku - dzięki temu nie wydobywa się dym do pokoju, zamyka drzwi oraz wciska przycisk START w panelu sterownika. Po 5 minutach jest ogień co jest dokładnie pokazane na filmie. Nasze kominki są na pellet i drewno - drewno rozpalane jest poprzez pellet :)

 

Oczywiście nasze kominki mają system automatycznego czyszczenia palnika co gwarantuje 100% rozpalenia. W pana kominku na filmie nie ma tego czyszczenia i codziennie trzeba wygasić kominek i wyczyścić palnik.

Jak się tego nie zrobi to zapycha się podajnik i kominek się wyłącza, wtedy może dojść do zapłonu zbiornika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to, że jest rozpalany pellet, który rozpala drewno. Całym sukcesem jest konstrukcja palnika, która pozwala na cały ten proces.

Oczywiście opatentowana konstrukcja :D

 

czyli bez pelletu samo sie nie rozpali... wtedy zapałki i podpałka.

zakładając że chcemy palić drewnem a w zasobniku jest pellet to jednocześnie będzie się palić i jedno i drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo zaawansowany sterownik, który ma 3 tryby pracy kominka:

PELLET - tylko pellet

DREWNO - tylko drewno z automatycznym rozpaleniem poprzez pellet - potem bez pelletu

DREWNO/PELLET - to samo co DREWNO natomiast po wygaszeniu drewna, następuje czyszczenie i przechodzi do trybu pellet - czyli pali się tylko pellet.

 

Nie ma opcji żeby palić i tym i tym !

Chyba, że po bokach palnika na pellet.

Edytowane przez IWONA PELLETS
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań o kominki iwona pellets hydro:

 

1. Czy jest w opcji 10 kW?

2. Czy moc w tym kominku jest modulowana i jaka jest minimalna?

3. Co, jeśli jest awaria prądu? Czy mogę taki kominek rozpalić ręcznie i czy on w ogóle może działać bez prądu?

4.Co, jeśli woda co i cwu już się nagrzeje, a ja cały czas chcę pogapić się w ogień - czy można jakoś odciąć zasilanie ciepłem co i cwu?

5. Czy kominek zawsze emituje ciepło do pomieszczenia? (bo jak latem chcę rozpalić do grzania wody i ma mi buchać ciepłem w salonie to trochę kiepsko:-)

6. Czy można do tego kominka zastosować ogrzewanie podłogowe + c.w.u.?

Edytowane przez Lidka123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale w dniu dzisiejszym byliśmy w Belgii .

 

1.-2 Moc na pellecie jest modulowana automatycznie w zakresie od 6kW do 13kW w przypadku kominka AQUA i 6-10kW w przypadku AIR. Natomiast nie jest tak do końca ponieważ wszystkie nasze kominki mają termostat pokojowy, który wyłącza kominek. Tak więc jeśli kominek wyprodukuje moc 2kW i wystarczy to do ogrzania pomieszczenia to komnek wyłączy się. Tak więc modulacja jest pełna od 2kW do 13kW.

 

3. Zgodnie z naszym opisem na stronie http://www.iwonapellets.pl w Naszych kominkach można spalać drewno w sposób tradycyjny w przypadku awarii zasilania. Dotyczy to tylko modeli AIR. Wówczas regulacja jest dostępna tylko poprzez szyber kominowy.

 

4. Nie za bardzo rozumiem pytanie. W kominkach z płaszczem wodnym palimy wtedy gdy jest potrzeba ogrzewania. Jest możliwość palenia w kominki jeśli nie ma potrzeby ogrzewania ale w przypadku zastosowania zbiornika- bufora, natomiast kiedyś ten bufor też osiągnie maksymalną temperaturę i wtedy w kominku palić nie można.

Oczywiście nasze kominki mają w standardzie wężownicę schładzającą, która ma za zadanie schłodzić płaszcz ale w sytuacjach awaryjnych. Nie sądzę aby ktoś świadomie palił w kominku więdząc, że zagotuje wodę :no:

 

5. Każdy kominek oddaje do pomieszczenia ok 30-40 % ciepła przez szybę i części kominka nie otoczone płaszczem wodnym. Nie polecam grzać wody użytkowej za pomocą kominka - latem. Mamy w opcji szyby podwójne i potrójne. Jeszcze ich nie ma na stronie bo kończymy testy tych opcji.

Szyba potrójna zmniejsza oddawanie ciepła o ok. 30-40% w stosunku do szyby pojedyńczej. Dla kominków wodnych jest to duża zaleta. Do grzania wody użytkowej latem polecam powietrzne pompy ciepła .

 

6. Jak każde źródło ogrzewania kominek również może zasilać ogrzewanie podłogowe, oczywiście przy zastosowaniu odpowiedniej instalacji rozdzielającej, zabezpieczającej itd.

 

Pozdr

Iwona Pellets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szyby to już się dowiedziałem. W standardzie jest pojedyncza ale można domówić podwójną albo potrójna. Tylko, że już nie będzie idealnie przeźroczysta. Widziałem na własne oczy.

 

Bardzo proszę o Pana opinie odnośnie naszych kominków. Czy jest coś co moglibyśmy Pana zdaniem poprawić?

 

Niestety potrójne szyby nie są idealnie przeźroczyste natomiast jest to widoczne przy wgaszonym kominku. Podczas palącego się płomienia ciężko jest wizualnie odróżnić ile jest szyb. Oraz jest to widoczne gdy obok siebie stoją dwa kominki gdzie jeden ma szybę pojedyńczą a drugi potrójną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań o kominki iwona pellets hydro:

 

1. Czy jest w opcji 10 kW?

2. Czy moc w tym kominku jest modulowana i jaka jest minimalna?

3. Co, jeśli jest awaria prądu? Czy mogę taki kominek rozpalić ręcznie i czy on w ogóle może działać bez prądu?

4.Co, jeśli woda co i cwu już się nagrzeje, a ja cały czas chcę pogapić się w ogień - czy można jakoś odciąć zasilanie ciepłem co i cwu?

5. Czy kominek zawsze emituje ciepło do pomieszczenia? (bo jak latem chcę rozpalić do grzania wody i ma mi buchać ciepłem w salonie to trochę kiepsko:-)

6. Czy można do tego kominka zastosować ogrzewanie podłogowe + c.w.u.?

 

Ja odpowiem Ci inaczej....

zazwyczaj co jest do wszystkiego to jest do niczego. Zdecyduj się czym chcesz palić albo drewno albo pelet.

jak drewno to dobry wkład lub piec jak pellet do dobry piec lub wkład na pellet wszystko od początku do końca zaprojektowane tylko pod jeden opal bez półśrodków.

pellet daje wygodę użytkoanie prawie jak przy kotle gazowym, natomiast drewno zawsze będzie tańsze i w zakupie i eksploatacji. Dochodzi jeszcze 1 aspekt - wizualny spalanego opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...