Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piecyk/ kominek na pellet


piekar25

Recommended Posts

Lubię precyzyjne odpowiedzi. Z całym szacunkiem, ale to forum, oprócz funkcji towarzyskiej i reklamowej, skupie kilka osób które "trochę" wiedzą o czym piszesz. Nie gniewaj się, ale przeczytaj jeszcze raz moje pytanie i sformułuj jeszcze raz odpowiedź. Ogólne informacje na temat wyrobu są ciekawe, ale bardziej przydatne dla klientów indywidualnych.

 

Wasz produkt zaciekawił mnie, (oferowałem nawet wsparcie) i oczekuję rzetelnych informacji.

 

Nieścisłość dotyczy samego wymiennika. Albo zaawansowany, albo standardowy.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210741-Piecyk-kominek-na-pellet&p=6801536&viewfull=1#post6801536

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210741-Piecyk-kominek-na-pellet&p=6801591&viewfull=1#post6801591

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Może być również standardowo zaawansowany.... Ale tak jak pisałem wcześniej planuję dokładnie rozeznać temat, od strony technicznej i sprzedażowo instalatorskiej.

Wiąze się to z aktualnie opracowywanej strategi ofertowej 2015/2016

Ale zapewne nie będę tego robił tutaj na forum.

Pozdrawiam z słonecznej Małopolski

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie twierdziłem, że mamy zaawansowany technologicznie wymiennik :)

Wymiennik jest standardowy taki sam jak w innych kominkach na drewno z uwagi na jego praktyczną obsługę. Są wkłady z rozbudowanym wymiennikiem ale nie są praktyczne dla użytkownika gdyż nie ma dostępu do wkładu.

 

Urządzenie składa się z kilkuset części i podzespołów, część zastosowanych rozwiązań jest standardowych a część jest czymś zupełnie nowym.

 

Całe urządzenie jest bardzo zaawansowane zarówno pod względem technologicznym jak i pod względem uzyskanych parametrów i łatwości obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, że wkłady z rozbudowanym wymiennikiem, nie są praktyczne. Problem czyszczenia wymienników wystarczy przemyśleć pod kątem owej praktyczności. A dobre parametry wkładu to głównie sprawność, której standardowe kominki nie posiadają w takim zakresie w jakim oczekiwali byśmy tego w 2015 r.

 

"Zaawansowanie" o jakim mówisz, to doskonały dodatek do dowolnego wkładu kominkowego. Bardzo wydajnego (sprawnego), lub takiego w którym głównie interesuje nas realizacja atawistycznych potrzeb - widok ognia. Szczypta przyprawy, która może zdecydować o tym, że klient kupi właśnie to, a nie inne urządzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Całe urządzenie jest bardzo zaawansowane zarówno pod względem technologicznym jak i pod względem uzyskanych parametrów i łatwości obsługi.

 

Szczególnie ważne i niezwykle istotne jest w teraźniejszych czasach, aby urządzenie było bardzo zaawansowane technologicznie w łatwości i prostocie obsługi. To podstawa urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem kominek na pellets z płaszczem wodnym w 08.2014 czyli jestem już po zimie i mogę co nieco o nim powiedzieć, kominek stoi w salonie kilka słów o nim, nie trzeba używać ognia do jego rozpalenia, zasypanie starcza na góra 3 dni spokojnego palenia 45-50 kg przy cenie około 0,8 - 1zł to mało opłacalne. raz wsypałem 15 kg i włączyłem podłogówkę żeby ją rozgrzać to pellets wypalił się w około 2,5 godziny a podłoga dopiero zaczynała się rozgrzewać. Szczerze to jestem rozczarowany jego małą wydajnością w stosunku do ceny, jakby pellets kosztował 300zł za tonę to by było najlepsze wyjście ale kosztuje od 750zł do 1020 zł w woj. łódzkim. Dodam że ogrzewam dom który ma 96 m2. paląc drzewem wychodzi trochę lepiej ale i tu też rozczarowanie, jak na razie spaliłem około 600 kg pelletu i 5m2 drzewa co daje wydatek rzędu 1400zł a zimy tak na prawdę nie było, w domu pali się raczej wieczorami żeby ogrzać wodę, temperatura w granicach 19 - 21 stopni. Wadą jest też podajnik pelletu który wydaje dźwięki o niskim tonie słyszalne w czasie ciszy w całym domu, spadający pellets też nie należy do niesłyszalnych jest po prostu uciążliwy. Pewnego razu po całym dniu palenia na biegu drugim jak około godziny 22 00 wyłączyłem piec to nadal słyszałem pracę kominka :). Zalety zawsze chciałem mieć kominek i żywy ogień za szybką :). Sumując jeśli stawiamy na ekonomię i ciszę to odradzam zdecydowanie, tańszy już by był piec na eko-groszek, wiem ponieważ koledzy mają i wychodzą dużo lepiej. teraz zastanawiam się nad piecem na ekogroszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem kominek na pellets z płaszczem wodnym w 08.2014 czyli jestem już po zimie i mogę co nieco o nim powiedzieć, kominek stoi w salonie kilka słów o nim, nie trzeba używać ognia do jego rozpalenia, zasypanie starcza na góra 3 dni spokojnego palenia 45-50 kg przy cenie około 0,8 - 1zł to mało opłacalne. raz wsypałem 15 kg i włączyłem podłogówkę żeby ją rozgrzać to pellets wypalił się w około 2,5 godziny a podłoga dopiero zaczynała się rozgrzewać. Szczerze to jestem rozczarowany jego małą wydajnością w stosunku do ceny, jakby pellets kosztował 300zł za tonę to by było najlepsze wyjście ale kosztuje od 750zł do 1020 zł w woj. łódzkim. Dodam że ogrzewam dom który ma 96 m2. paląc drzewem wychodzi trochę lepiej ale i tu też rozczarowanie, jak na razie spaliłem około 600 kg pelletu i 5m2 drzewa co daje wydatek rzędu 1400zł a zimy tak na prawdę nie było, w domu pali się raczej wieczorami żeby ogrzać wodę, temperatura w granicach 19 - 21 stopni. Wadą jest też podajnik pelletu który wydaje dźwięki o niskim tonie słyszalne w czasie ciszy w całym domu, spadający pellets też nie należy do niesłyszalnych jest po prostu uciążliwy. Pewnego razu po całym dniu palenia na biegu drugim jak około godziny 22 00 wyłączyłem piec to nadal słyszałem pracę kominka :). Zalety zawsze chciałem mieć kominek i żywy ogień za szybką :). Sumując jeśli stawiamy na ekonomię i ciszę to odradzam zdecydowanie, tańszy już by był piec na eko-groszek, wiem ponieważ koledzy mają i wychodzą dużo lepiej. teraz zastanawiam się nad piecem na ekogroszek.

 

...lub wydajny piec na pellet w kotłowni...taki z "zaawansowaną" techniką...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie ważne i niezwykle istotne jest w teraźniejszych czasach, aby urządzenie było bardzo zaawansowane technologicznie w łatwości i prostocie obsługi. To podstawa urządzeń.

 

100% zgody !

 

Sam palnik na pellets bez odpowiedniej komory spalania jak pisał wcześniej Piotr to jedynie doskonały dodatek .....

Nie jest sztuką spalić......... lecz chodzi oto aby optymalnie ODZYSKAĆ CIEPŁO !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik golass użytkuje kominek poprzedniej generacji MOLI WATER.

Nasze najnowsze kominki mają komorę spalania o połowę mniejszą, zupełnie inną sprawność spalania oraz inną sprawność kominka.

Poprzednie modele nie miały wentylatora ani wyciągowego ani nadmuchowego.

I co najważniejsze miały otwartą komorę spalania.

 

Są to zupełnie inne urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik golass użytkuje kominek poprzedniej generacji MOLI WATER.

Nasze najnowsze kominki mają komorę spalania o połowę mniejszą, zupełnie inną sprawność spalania oraz inną sprawność kominka.

Poprzednie modele nie miały wentylatora ani wyciągowego ani nadmuchowego.

I co najważniejsze miały otwartą komorę spalania.

 

Są to zupełnie inne urządzenia.

 

Oczywiście poinformowaliście go o tym, że TAMTO, "zupełnie inne urządzenie", kupuje do palenia dla "klimatu", a nie by ogrzewać dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli użytkownik golass palił przez prawie całą zimę (bo za miesiąc przestanie ogrzewać dom) - i kosztuje go ogrzewanie 1400 zł to czy to jest zły wynik ?

A ile kosztowało by ogrzanie tego domu eko-groszkiem lub kotłem na pellet? Nie licząc tego, że oprócz kotłowni itak prawdopodobnie kupił by jakiś kominek.

 

Jeśli włączymy kocioł czy kominek aby wygrzać podłogówkę to dobrze wiemy, że będzie on spalał dużo więcej pelletu niż po jej wygrzaniu.

Coś do końca się nie zgadza u użytkownika ponieważ kominek MOLI WATER zużywa ok 3 kg pelletu na h na mocy maksymalnej. Więc w 2,5h mógł spalić max 8 kg pelletu, a nie 45 kg.

 

Jak wspomniałem nowe kominki mają inny system podawania pelletu, inny silnik, inne mocowanie silnika, dodatkową izolację.

Autorus był, widział i słyszał nowe kominki.

Nie ma możliwości aby usłyszeć silnik od podawania pelletu. Jedynie słychać turbinę DGP, którą umieszcza się w odizolowanym miejscu gdzie jej nie będzie słychać.

 

Kominki poprzedniej generacji były o połowę tańsze i biorąc pod uwagę ich stosunek jakości do ceny uważam, że źle nie wychodziły w porównaniu do zwykłych kominków na drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym przeczytał komentarz użytkownika wersji air.

 

Nie musisz czytać, możesz u nas na żywo obejrzeć.

Jest to jedynie źródło ciepła w naszym sklepie.

Wystarczy do nas podjechać i na żywo zobaczyć i usłyszeć.

koszt ogrzewania ok 60m2 przez 8 godzin dziennie (temp. 20-21*C po godzinach pracy 15*C) październik - kwiecień ok 500-600zł

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz czytać, możesz u nas na żywo obejrzeć.

Jest to jedynie źródło ciepła w naszym sklepie.

Wystarczy do nas podjechać i na żywo zobaczyć i usłyszeć.

koszt ogrzewania ok 60m2 przez 8 godzin dziennie (temp. 20-21*C po godzinach pracy 15*C) październik - kwiecień ok 500-600zł

pozdrawiam

 

Czy można u ciebie zobaczyć wkład na pellet i drewno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...