Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czy pokoj 10m2 dla dziecka wystarczy ??? PILNE !!!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Przez kilka lat miałem pokój 6,16m2 ( 2,2x2,8 ) i byłem bardzo zadowolony że mam swój własny pokój. Nawet jak czterech kolegów do mnie wpadło to potrafiliśmy się w nim uczyć. Pokój dla dziecka w domu spełnia rolę sypialni i pokoju nauk. Jak wejdzie tam biurko, tapczan i regał to już wystarczy. I tak dzieci bawić się będą w salonie lub ogrodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja wiem ze mozna mieszkac i w 4 osoby na 36 m2 , ale jak sie buduje swoj wymarzony dom i planuje to po co się tak gnieździć?

 

10m2 moze byc wystarczajace jako minimum w przypadku jezeli pokoj jest kwadratowy-ustawny, jezeli jest np. nieregularny czy długa, wąska kicha to trochę mało

 

ja miałam zaprojektowany taki pokój na poddaszu użytkowym 12 m2 i zastosowałam scianke kolankowa, w tej chwili ma ok 16 m2 podłóg co jest już znacznie lepsze

 

na parterze tez miałam projekt 8m2 gabinet, naprawde uwazam ze nie po to buduje sie dom, zeby sie gniezdzic w klitkach i standardach blokowych, dlatego zrezygnowalam z tego odrebnego pomieszczenia na rzecz powiekszenia salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w domku, to stanowczo za mało.

Przecież jednym z powodów budowy domu jest możliwość uzyskania większej przestrzeni.

Dziecko niestety rośnie i np. osiemnastolatek o wzroście 190 cm w 10 metrowym pokoju to horror (mieszkaliśmy tak przez kilka lat)

 

Zmieniłbym projekt lub poszukał innego.

 

Oczywiście zadasz pytanie jaka powierzchnia byłaby optymalna - moim zdaniem, na podstawie własnych doświadczeń, określiłbym ją na 13-15 m2. Jeśli można więcej to oczywiście OK.

 

pozdrowienia

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KURCZE KURCZE KURCZE

tez bym chcial zeby te sypailnie mialy przynajmniej po 12m2 :-?

a musze wybrac projekt z horyzontu i nie chce zeby chalpka byla zbyt droga :-? wiec wybralem mala akacje a tam ten njmniejszy pokojik oscyluje w okolicy 10 m2

teraz mieszkam w bloku ale pokoj dziecka jest wiellllki bo ma ok. 18m2

.....same dylematy

zaraz wyciagne tasme klejaca i metrowke .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczorku, dla czego musisz wybrać właśnie z horyzontu? Ja miałam problem typu takiego, że jakikolwiek projekt wzięłam do ręki i jeśli mi się podobał, to miał malutki pokoik na parterze albo wcale go nie miał. Więc zostawiłam to wszystko i narysowałam sama - kreska po kresce - ścianka po ściance. Dałam moje dzieło Pani architekt i mam takie pomieszczenia jakie chciałam. Żadnych zmian w projekcie z wyjątkiem jednej: zamurowane zostało przejście z jadalni do salonu, bo obok jest wejście z przedpokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego z horyzontu......... bylem za szybki :)

kupilem juz inny projekt z tej firmy i okazalo sie ......... zreszta za wielie by tlumaczyc . Firma horyzont jest na tyle uprzejma ze wymiani mi projekt ktory mam na inny.

a wiecie jak to jest jak sie zaczyna budowac, liczymy ile kasy mamy, a ja za kase ktora mam chce postawic dom w satnie surowym otwartym a nie mam za wiele bo sie moze uzbiera z 80 tys i kurna mysle kalkuluje , mniejszy czy wiekszy i dobierac kredyt juz sam nie wiem .......a czas nagli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że 10 m wystarczy. Jak już wyżej zostało napisane- dzieci i tak bawić się będą w salonie, w ogrodzie, na tarasie. W swoim pokoju maluch (a potem całkiem spory człowiek :wink: ) będzie spał i się uczył. Do "życia" do dyspozycji będzie przecież miał cały dom.

W naszym domku to ja z mężem będziemy mieli sypialnię 9,4 m. I też nam wystarczy. Bez przesady, w blokach są mniejsze pokoje i da się normalnie w nich żyć. Przecież nikt nikogo na stałe nie zamknie w takim pokoju i nie każe spędzać tam życia. Nie da się wybudować domu, w którym każdy z pokoi ma co najmniej 20 m. To znaczy da się, ale ile to będzie kosztowało? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam,że przesada.Jeśli pokój jest "ustawny" i można dodatkowo np. wstawić łóżko piętrowe- kombajn,to da się z tym żyć.;)

Przy ograniczonych środkach projekt musi być kompromisowy.

 

Podam przykład z życia znajomych nastolatków.Mieszkają w bloku.Pokoje-6 m2 drugi jakieś 10 m2.Buduje się ich dom.A już teraz mają do dyspozycji inny dom-segment.Tyle,że w innej miejscowości.Ale...z dala od szkoły,kolesiów,koleżanek.

Jest poważny problem,żeby ich przesadzić.Dla nich jest to dramat.

I żadne duże pokoje nie są im potrzebne.Byle zostać tu,gdzie są.

A jak korzystają z tych klitek?Ano siedzą przed komputerem w słuchawkach i tyle korzystają z pokoju.;)Są naprawdę szczęśliwi w tych klitach. :lol:

 

A w ogóle kaczorku to daj nam linka do tego projektu.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 m to i dużo i mało. Moim zdaniem dziecko powinno mieć większy pokój. W swoim projekcie też mam jeden taki pokój ale przeznaczę go na pokój biurowy z komputerem. Największy ma 13,8m i ten przeznaczam dla dziecka gdyż w sypialni dorośli nie potrzebują dużo miejsca a dziecko przebywa w swoim pokoju więcej czasu niż my w sypialni. Ono musi się tam uczyć i bawić i spotykać z przyjaciołmi. Jeżeli masz możliwośc dać dziecko do pokoju większego a np. sypialnie zrobić w mniejszym to tak bym zrobiła. To dorośli przebywają w salonie. Kiedy pokój dziecka jest za mały to potem cały salon będzie w zabawkach. Obecnie mam dwa pokoje. Córka ma 3,5 roku i ciągle przynosi zwoje zabawki do naszego pokoju bo jest większy i ma tam więcej miejsca. Nie jestem z tego zbyt zadowolona gdyż mieszkanie jest małe i ciągle mam wrażenie że jest bałagan i nie mogę się ruszyć. Myslę że w sypialni najważniejsze jest łożko a to na 10m się zmieści. Natomiast dziecko ma górę rzeczy która musi się zmieścić i która w miarę upływu lat będzie wzrsatać.

Pomyślnych wyborów życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze,że wizyty w takiej klitce mogą być bardzo miłe.

W ogólniaku miałam koleżankę z pokojem wielkości przedziału kolejowego.I było to miejsce naszych ciągłych spotkań.Wpadali różni znajomi bez zapowiedzi zawsze mile witani.Pokój był tak urządzony,że wszystko i wszyscy się tam mieścili.Było cudownie-bo była super atmosfera i kochana gospodyni.Siedzieliśmy ściśnięci na tapczanie,część na podłodze- rozmowy,radość,muzyka,kawa,papieroski,winko..... :oops: -znaczy młodość,która nie dostrzega takich rzeczy.Ech...... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten pokoik ma być na poddaszu? Jeśli tak, to moim zdaniem wystarczy 10m2, ale pod warunkiem że nie wchodzą w tę powierzchnię skosy. Jeśli wchodza, to za mało.

Małe dzieci najchętniej spędzają czas "w kupie", tam gdzie przebywa cała rodzina (czyli duży pokój dzienny się kłania). I większa sypilania tego nie zmieni, bo wynika to z potrzeby towarzystwa, a nie z potrzeby większesj przestrzeni.

A młodzież lubi się wyalienować, ale na ogół potrzebuje mniej na to mniej miejsca (nie budują już farmy z klocków, nie rozkładają kolejki na podłodze, nie bawią się w chowanego, nie hodują stada pluszaków - oczywiście, są wyjątki :wink:).

Wg mnie:

9-10m2 to minimum

12-15 m2 to optimum

Więcej to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśli pokój z projektu przypomina w rzucie kwadrat i jest doświetlony, to wg mnie może być.

Dzieci na ogół dużo czasu spędzają poza swoim pokojem, niezależnie od jego welkości.

 

Żeby dziecku było wygodnie na małym metrażu:

- warto ograniczyć ilość szaf z ubraniami

- ubrania sezonowo nienoszone przechowywać w garderobie

- dobrze niektóre rzeczy (rower, narty, rolki itp.) przechowywać w garażu lub schowku.

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=47&id_autora=1&spacer=2&proj=AKACJA

 

to jest link do projektu.

 

moze zeczywiscie my "rodzice" bedziemy miec ten mniejszy pokoj a dziewczyny ....bo mam 2 corki :lol: beda miec te 11 sto metrowe .....

tylko zonie bede musial zrobic okno tarasowe bo sie jej m poranne kawy na tarasie sypailni :p

dla mnie optymalny tez byl by ok 15 metrow ale realia sa inne...

trzeba by wybrac projekt ktory jest wiekszy i automatycznie drozszy ....czy to sie oplaci , ktos powie ze tak inny ze nie ......

 

narazie dziewczyny sa male, zuzia ma 2,5 roku a majka 6 miesiecy :) ale sa coraz wieksze :D

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...