Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czy pokoj 10m2 dla dziecka wystarczy ??? PILNE !!!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

w tej chwili moje dziecko ma pokoik ok 11 m2. Są tam cztery szafki wysokie 60 mc szerokości, dwa małe stoliczki, wózek dla lalek, domek dla Barbie i całego jej towarzystwa, łóżeczko dla lalek, garaż wielopoziomowy młodszego brata, samochód brata (taki nieduży na który można siąść) czasami stoi też zaparkowany rower 3-kołowy na którym brat ma sie uczyć jeździć. No i około miliona pluszaków, ale te są poupychane w pojemnikach na szafach. No i tapczanik.

Na środku pokoju jest miejsce żeby się bawić, przyjmować koleżanki.

 

I jest OK.

Pokój 10 m może być, ale zabuduj całą ścianę od góry do dołu szafą typu Kommander i będzie OK. Tam będą ciuchy, zabawki, wszystko tam poupychasz i naprawdę zostanie ci sporo miejca.

W moim domku dzieci będą miały pokoiki 12 m plus każde po garderobie 2,5 m :D i sądzę że będzie naprawdę dużo miejsca.

 

Jasne że lepiej jak pokoik ma 15 czy 20 m, ale jak się nie ma kasy, to cóż, trzeba budować mniejszy dom i tyle.

Poza tym, tak naprawdę to dzieci nie spędzają tak wiele czasu u siebie, siedzą w living rumie, w kuchni.

 

10 m jest OK, jak nie możesz zrobić szafy Kommander to możesz rzadziej używane rzeczy dziecka umieścić w ogólnej garderobie albo szafie, zamiast u niego w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Moim zdaniem wystarczy. Domek jest bardzo zgrabny, a pokoiki ustawne.

Moje dwie dziewczynki mają obecnie pokoik ok. 7 m2 i nie narzekają, a nawet uwielbiają zapraszać znajomych. Oczywiście największą atrakcją jest łóżko piętrowe, ale w tych warunkach to konieczność.

Pozdrawiam Alicja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)dla mnie optymalny tez byl by ok 15 metrow ale realia sa inne...

trzeba by wybrac projekt ktory jest wiekszy i automatycznie drozszy ....czy to sie oplaci , ktos powie ze tak inny ze nie ...... (...)

[/img]

Nie tylko rozmiar domu decyduje o kosztach budowy. Jak patrzę na dach w tym projekcie to wydaje mi się że będzie kosztował majątek. Chcąc oszczędzać rozejrzałbym się za projektem o prostszym dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze projektu najważniejszą rzeczą było optymalne dopasowanie budynku do działki (strony świata, wjazd, ogród itp). Njlepiej byłoby zamówić projekt u projektanta, ale nie ta kasa. Trzeba poradzić sobie z gotowcami. U nas wyszło (D-12) 12,9 12,5 dla dzieci i 10,9 dla rodziców. Tak jest i tak musi być. Może drugi lub trzeci dom będzie inny a narazie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uller ma 150 % racji!!! Kaczorku, cena projektu gotowego nie jest duza, może warto byłoby odpuścić? Sama uważam, że pokój dziecka W DOMU jedorodzinnym powinien być większy niz sypialnia rodziców. Pomysł z kartonami aby uzmysłowic sobie wielkość jest bardzo dobra. Biurko z krzesłem, łóżko (czy musi być tylko 90 cm szer.?), szafki na książki i ubrania zajmują niemało miejsca, ważna jest tez kubatura.

W projekcie twojego domu dach będzie bardzo kosztowny, fundamenty, ściany (te wszystkie uskoki), wykusz, dwa kominy - to daje obraz kosztów. Wcale nie małych. Skoro liczysz się z kosztami (podobnie jak ja) znajdź projekt domu taniego w budowie i eksploatacji (zwarta bryła, prosty dach, itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obejrzalam projekt, to uwazam, ze przy b. dobrej ustawnosci tych pokoi - 10 m2 powinno wystarczyc. Ale biblioteki nie rob, przy trzech babach w domu garderoba bedzie potrzebna, jak nic! :D I jeszcze o jednym. Wspolczuje ci :) JEDNEJ LAZIENKI przy trzech kobietach za 10 lat. Ja mam jedna corke i jak mieszkalam w blokowisku, to klotnie o wolna lazienke przed pojsciem do pracy i do szkoly odbywaly sie codziennie. POmysl o tym! Tym bardzie, ze zakladasz, ze bedziecie mieszkac w tym domku kilkanascie lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majatek ?? a ile to jest ja.... mysle ze max 25 tys myle sie?? jak myslicie ?

Za 220m2 dachu o średnio skomplikowanej bryle (patrz rysunek obok lub strona www w stopce) zapłaciłem 30 tyś zł. Z czego

około 7,5 tyś więźba

około 9 tyś robocizna za całość

około 14 tyś dachówka Braas + rynny (bez okien dachowych). W tym 50% dachówka podstawowa i 50% dodatki (gąsiory, dachówki skrajne, folia paro przepuszczalna, kosze aluminiowe, obróbki blacharskie, rynny itp.)

Ceny zeszłoroczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztowny............ jezeli chodzi o sciany i fundamenty to nie jest to tragedia dach to juz inna kwestia ale ... jego powiezchnia nie jest az tak wielka bo ok 192 m2 ilosc okien tez przyzwoita

domek nie ma stropu lanego , schodow, sam parter i to niezbyt wielki

tak ze chyba ......... wyrobie

znalazlem kiebo na forum ktory ma ten dom i napisal ze wybudowal go wraz z pracami wykonczeniowymi do zamieszkania za 180 tys

wiele to i niewiele ..

bardzo ciekawi mnie koszt dachu niestety nie moge sie z nim zlapac kontaktu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...