Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oferty-online.com Płońsk opinia


mnowak355

Recommended Posts

Powyższy post dotyczy tego, co napisał manolo czyli:

"Na tej stronie są wszystkie ogłoszenia, które umieszcza Expol.http://www.oferty.net/agencja/alegratka,25924

Codziennie pojawiają się nowe. W każdym ogłoszeniu jest telefon bezpośrednio do właściciela nieruchomości. Zgodnie z paragrafem 5 pkt 6 przez pierwsze 3 miesiące nie ma żadnego okresu wypowiedzenia i z "usług" tej firmy można zrezygnować w każdej chwili bez kosztów. Wystarczy, że będziemy ostrzegać telefonicznie lub smsem właściciela każdego nowo-pojawiającego się ogłoszenia aby mogli na czas zrezygnować. A przy okazji będzie nas więcej na forum.

Jeśli ludzie zaczną rezygnować na czas to wtedy pan >>Zgłoszono żądanie usunięcia danych osobowych<< vel "Mikołajczyk P." będzie musiał wymyślić jakiś nowy przekręt.

I przede wszystkim ostrzegać wszystkich żeby NIE PŁACIĆ ŻADNYCH PIENIĘDZY. "

Chciałam powiedzieć, że w kwestii ogłoszeń ze strony http://www.oferty.net/agencja/alegratka,2592 dzwoniłam do kilku osób, które mają tam ogłoszenia- okazało się, że bez żadnych umów. Cała ta sytuacja pokazuje, >>Zgłoszono żądanie usunięcia danych osobowych<< na uczciwy biznes nie ma ani pomysłu ani ochoty. Od czasu do czasu tylko przefabowuje się przyjmując inne nazwy i działając niezgodnie z prawem, a działalność >>Zgłoszono żądanie usunięcia danych osobowych<< jest niezgodna z ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji ponieważ, idąc za ustawą:

Art. 3.

1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta.

2. Czynami nieuczciwej konkurencji są w szczególności: wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa, fałszywe lub oszukańcze oznaczenie pochodzenia geograficznego towarów albo usług, wprowadzające w błąd oznaczenie towarów lub usług, naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa, nakłanianie do rozwiązania lub niewykonania umowy, naśladownictwo produktów, pomawianie lub nie-uczciwe zachwalanie, utrudnianie dostępu do rynku, przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną, a także nieuczciwa lub zakazana reklama, organizowanie systemu sprzedaży lawinowej oraz prowadzenie lub organizowanie działalności w systemie konsorcyjnym

Art. 5.

Czynem nieuczciwej konkurencji jest takie oznaczenie przedsiębiorstwa, które może wprowadzić klientów w błąd co do jego tożsamości, przez używanie firmy, nazwy, godła, skrótu literowego lub innego charakterystycznego symbolu wcześniej używanego, zgodnie z prawem, do oznaczenia innego przedsiębiorstwa.

 

Tyle ustawa. A co z tego wynika - alegratka i ale-gratka to są identyczne nazwy- Tomasz Barański zastosował oznaczenie, które miał już inny portal

Identyczna sytuacja jest z portalem polecanenoclegi taki portal już istniał wcześniej zanim Tomasz Barański podszył się pod niego. Stosując tego typu triki zdobywał nieuczciwie klientów, którzy byli wprowadzani w błąd i tylko dzięki temu, że myśleli iż mają do czynienia z szanowaną i uczciwą, bo znaną od lat firmą, podejmowali z nim współpracę.

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 504
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, zostało to zgłoszone

 

Bardzo dobrze :)

 

A tak przy okazji pytanie do osoby produkującej na zlecenie Expolu spam na tym forum. W maju ub. roku >>Zgłoszono żądanie usunięcia danych osobowych<< po podesłaniu linka do tego forum napisał do mnie (wklejam):

"Wypowiedzi na przywołanym przez Panią forum są nieprawdziwe i bardzo

krzywdzące. Notorycznie dodawane są wpisy przez te same osoby. Niektóre

osoby faktycznie zawarły ze spółką umowę ( prawdopodobnie nie czytając jej )

inne nie mają nic wspólnego ze spółką.

Sprawa niniejszego forum została skierowana do radcy prawnego

reprezentującego spółkę oraz na drogę postępowania sądowego przed Sądem

Rejonowym w Płońsku."

I co jakiś wyrok zapadł? Bo forum jaki widać ma sie dobrze ;>

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zawziętych i walecznych forumowiczów!

 

Powiem tak: Naiwniaki to mało powiedziane!:) Jak można dać się złapać na taki 'haczyk' no jak?

 

Czytając wpisy na tym forum moje dziecko zasnęło w ciagu kilku minut.:) Przypadek? Nie! Każdy to czytając stwierdzi, że to jest żenujące, a winni jesteście Wy, tylko Wy, nie te firmy. Oni prowadzą działalność jak kazdy, łapią się wszystkiego, a wy uwierzyliście, że dostaniecie coś za darmo?

W naszym kraju nie ma nic za darmo, nie ma i nie bedzie. Zawsze jest jakaś ukryta gwiazdka, haczyk. A Wy teraz udajecie biedne skrzywdzone istotki, ale stało sie tak przez swoją głupotkę i naiwność. Jesteście dorosłymi ludźmi, a zachowaliście się jak dziecko które można przekupić lizakiem albo byle czym.

 

Przyglądając się głębiej tej sprawie jestem zdziwiony, ze forum powstało jakiś czas temu, a firma działa. Dalczego? Bo tylko duzo piszecie, a nic nie robicie? To co tu piszecie niedozwolone klauzule itp. Rozumiecie coś z tego? Każdy może to sobie wyszukać w googlach. Prawnikami raczej nie jesteście, a panoszycie się jak byście nimi byli. To taki niby szpan?

 

Życzę powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zawziętych i walecznych forumowiczów!

 

Powiem tak: Naiwniaki to mało powiedziane!:) Jak można dać się złapać na taki 'haczyk' no jak?

 

Czytając wpisy na tym forum moje dziecko zasnęło w ciagu kilku minut.:) Przypadek? Nie! Każdy to czytając stwierdzi, że to jest żenujące, a winni jesteście Wy, tylko Wy, nie te firmy. Oni prowadzą działalność jak kazdy, łapią się wszystkiego, a wy uwierzyliście, że dostaniecie coś za darmo?

W naszym kraju nie ma nic za darmo, nie ma i nie bedzie. Zawsze jest jakaś ukryta gwiazdka, haczyk. A Wy teraz udajecie biedne skrzywdzone istotki, ale stało sie tak przez swoją głupotkę i naiwność. Jesteście dorosłymi ludźmi, a zachowaliście się jak dziecko które można przekupić lizakiem albo byle czym.

 

Przyglądając się głębiej tej sprawie jestem zdziwiony, ze forum powstało jakiś czas temu, a firma działa. Dalczego? Bo tylko duzo piszecie, a nic nie robicie? To co tu piszecie niedozwolone klauzule itp. Rozumiecie coś z tego? Każdy może to sobie wyszukać w googlach. Prawnikami raczej nie jesteście, a panoszycie się jak byście nimi byli. To taki niby szpan?

 

Życzę powodzenia:)

 

Other czy znane jest Panu/Pani takie słowo jak "uczciwość" oraz pojęcie "etyka w biznesie"? Myślę, że nie. Ta firma nie postępuje uczciwie, zataja przed ludźmi to, co najważniejsze. Reklamuje nieruchomości na portalach raczej niszowych, a obiecuje "gruszki na wierzbie". Kwoty, jakich żąda za emisję ogłoszeń mają się nijak do wkładu ich pracy i ponoszonych przez nich kosztów na edycję tychże ogłoszeń na tamtych portalach. Za emisję jednego ogłoszenia na portalu oferty.net, który to portal współpracuje z innymi tj. domy.pl, bezpośrednie.com oraz w portalach partnerskich :money.pl, noweinwestycje.pl, trovit, eGospodarka.pl , komercyjne.pl i mitula w najdroższej wersji płacą 99zł/msc (http://www.oferty.net/cennik/), a od ludzi żądają 399zł netto. Ale to jeszcze nic, przecież Expol jako firma mają zapewne podpisaną z oferty.net umowę na pakiet ogłoszeń np. 100 ogłoszeń za 200zł miesięcznie (myślę, że takie są teraz ceny - w 2010 roku wahało się to w granicach 125-150 zł). Teraz Liczymy: 499zł x100 ogłoszeń=49 900 zł. Od tej magicznej kwoty odejmujemy 200zł zapłacone za emisję ogłoszeń i mamy zarobek dla Expolu 49 700zł. Powiedzmy, że 700zł pójdzie na jakieś inne biurowe sprawy ale to i tak są niezłe pieniądze, za to tylko, że ludzie sami dodają zredagowane przez siebie ogłoszenia i ze swoimi zdjęciami Expol nie wkłada w to żadnej pracy i nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Nieźle, prawda? Tak więc Pan/Pani other nie ma Pan bladego pojęcia o czym mówi i z czego się wyśmiewa. A pytanie dlaczego firma jeszcze działa proszę zadać Sądowi, Rzecznikowi Praw Konsumenta, ludziom, którzy są władni o tym decydować. My, zwykli ludzie o sprawie monitujemy i przestrzegamy innych. I właśnie po to jest forum - by przestrzec innych. Poza tym należy wziąc pod uwagę, że firma zmienia barwy tzn. były oferty-online.com a teraz już jest ale-gratka.pl i polecanenoclegi.com Zapewne się wszyscy orientujemy, że w naszej kochanej Polsce, nim jedno z drugim zostanie połączone w drodze jakiegoś dochodzenia, to dużo wody w Wiśle upłynie, a ludzie są nadal oszukiwani. I proszę nie myśleć sobie, że Ci wszyscy, którzy zdecydowali się na współpracę z Expolem, to jacyś dusigrosze. Nie, każdy z nas miał ogłoszenia na różnych portalach i za nie płacił, i nawt po podpisaniu umowy z Expolem nadal umieszczaliśmy sami swoje ogłoszenia. Poza tym >>Zgłoszono żądanie usunięcia danych osobowych<< mnie osobiście długo musiał namawiać nim się zgodziłam, bo nie wierzyłam, że cokolwiek może być za darmo. Myślę, że innych też długo musieli molestować nim się zgodzili na tę nieszczęsną współpracę. Życzę Panu/Pani by nigdy taka sytuacja się nie przydarzyła.

nutka66

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Other czy znane jest Panu/Pani takie słowo jak "uczciwość" oraz pojęcie "etyka w biznesie"? Myślę, że nie. Ta firma nie postępuje uczciwie, zataja przed ludźmi to, co najważniejsze. Reklamuje nieruchomości na portalach raczej niszowych, a obiecuje "gruszki na wierzbie". Kwoty, jakich żąda za emisję ogłoszeń mają się nijak do wkładu ich pracy i ponoszonych przez nich kosztów na edycję tychże ogłoszeń na tamtych portalach. Za emisję jednego ogłoszenia na portalu oferty.net, który to portal współpracuje z innymi tj. domy.pl, bezpośrednie.com oraz w portalach partnerskich :money.pl, noweinwestycje.pl, trovit, eGospodarka.pl , komercyjne.pl i mitula w najdroższej wersji płacą 99zł/msc (http://www.oferty.net/cennik/), a od ludzi żądają 399zł netto. Ale to jeszcze nic, przecież Expol jako firma mają zapewne podpisaną z oferty.net umowę na pakiet ogłoszeń np. 100 ogłoszeń za 200zł miesięcznie (myślę, że takie są teraz ceny - w 2010 roku wahało się to w granicach 125-150 zł). Teraz Liczymy: 499zł x100 ogłoszeń=49 900 zł. Od tej magicznej kwoty odejmujemy 200zł zapłacone za emisję ogłoszeń i mamy zarobek dla Expolu 49 700zł. Powiedzmy, że 700zł pójdzie na jakieś inne biurowe sprawy ale to i tak są niezłe pieniądze, za to tylko, że ludzie sami dodają zredagowane przez siebie ogłoszenia i ze swoimi zdjęciami Expol nie wkłada w to żadnej pracy i nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Nieźle, prawda? Tak więc Pan/Pani other nie ma Pan bladego pojęcia o czym mówi i z czego się wyśmiewa. A pytanie dlaczego firma jeszcze działa proszę zadać Sądowi, Rzecznikowi Praw Konsumenta, ludziom, którzy są władni o tym decydować. My, zwykli ludzie o sprawie monitujemy i przestrzegamy innych. I właśnie po to jest forum - by przestrzec innych. Poza tym należy wziąc pod uwagę, że firma zmienia barwy tzn. były oferty-online.com a teraz już jest ale-gratka.pl i polecanenoclegi.com Zapewne się wszyscy orientujemy, że w naszej kochanej Polsce, nim jedno z drugim zostanie połączone w drodze jakiegoś dochodzenia, to dużo wody w Wiśle upłynie, a ludzie są nadal oszukiwani. I proszę nie myśleć sobie, że Ci wszyscy, którzy zdecydowali się na współpracę z Expolem, to jacyś dusigrosze. Nie, każdy z nas miał ogłoszenia na różnych portalach i za nie płacił, i nawt po podpisaniu umowy z Expolem nadal umieszczaliśmy sami swoje ogłoszenia. Poza tym >>Zgłoszono żądanie usunięcia danych osobowych<< mnie osobiście długo musiał namawiać nim się zgodziłam, bo nie wierzyłam, że cokolwiek może być za darmo. Myślę, że innych też długo musieli molestować nim się zgodzili na tę nieszczęsną współpracę. Życzę Panu/Pani by nigdy taka sytuacja się nie przydarzyła.

nutka66

 

 

nutka66 szczerze współczuje, ale po co mi Pani wylicza jakie ta firma ma zarobki? To nie ma znaczenia. Ważny i najważniejszy jest fakt, że pierwszy post o policji, sądzie etc. pojawił się ponad rok temu, a firma po dziś dzień działa? Jak to możliwe?

 

A no możliwe, bo raczej nic z tym nie zrobicie! Skoro ww firma wie jak się wywinąć (np. przez zmiane nazwy) to możecie im gucio zrobić.

A wy nie działacie...Albo bardzo mało.

 

Nie wierze też w to, że ktoś kto chce skorzystać z usług szuka na forum jakie dane przedsiębiorstwo ma opinie. Tylko słysząć 'darmo' robi co trzeba, dopiero po fakcie szuka na forach etc. Podejrzewam, że w Pani przypadku było podobnie.

 

A i jeszcze jedna kwestia, nie uwierzę w to, że firma przekonywała Panią i inny żeby się zgodzić. Każdy jest zainteresowanym wszystkim co jest darmowe, tylko że konsekwencje tego mogą być bardzo różne, tak jak w Państwa przypadku, więcej nerw, nie przespanych nocy niż to warte. A więc tu nasuwa się pytanie, czy warto było łaszczyć się na darmową tandetę?

 

 

Jeśli Pani sama dodawała Pani ofertę to po co była potrzebna ta cała śmieciówka? Nie oszukujmy się, skusiła się Pani na darmochę, a teraz za błędy trzeba płacić.

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nutka66 szczerze współczuje, ale po co mi Pani wylicza jakie ta firma ma zarobki? To nie ma znaczenia. Ważny i najważniejszy jest fakt, że pierwszy post o policji, sądzie etc. pojawił się ponad rok temu, a firma po dziś dzień działa? Jak to możliwe?

 

A no możliwe, bo raczej nic z tym nie zrobicie! Skoro ww firma wie jak się wywinąć (np. przez zmiane nazwy) to możecie im gucio zrobić.

A wy nie działacie...Albo bardzo mało.

 

Nie wierze też w to, że ktoś kto chce skorzystać z usług szuka na forum jakie dane przedsiębiorstwo ma opinie. Tylko słysząć 'darmo' robi co trzeba, dopiero po fakcie szuka na forach etc. Podejrzewam, że w Pani przypadku było podobnie.

 

A i jeszcze jedna kwestia, nie uwierzę w to, że firma przekonywała Panią i inny żeby się zgodzić. Każdy jest zainteresowanym wszystkim co jest darmowe, tylko że konsekwencje tego mogą być bardzo różne, tak jak w Państwa przypadku, więcej nerw, nie przespanych nocy niż to warte. A więc tu nasuwa się pytanie, czy warto było łaszczyć się na darmową tandetę?

 

 

Jeśli Pani sama dodawała Pani ofertę to po co była potrzebna ta cała śmieciówka? Nie oszukujmy się, skusiła się Pani na darmochę, a teraz za błędy trzeba płacić.

Proszę Pana/Pani, żeby coś zrobić, to trzeba byłoby założyć im sprawę w Sądzie. Pytanie tylko po co, jeżeli to oni mają do nas roszczenia, to niech sami zakładają sprawy i ponoszą koszta- nam nie jest to potrzebne, my możemy pójść na wezwanie do Sądu i przedstawić nasze racje i dowody na ich niezgodną z prawem działalność. Stąd też cierpliwie czekamy. A Pana/Panią z jakiego powodu to interesuje- to jakaś rodzina czy może pracodawca? A wierzyć Pan/Pani nam nie musi, wystarczy, że Sąd nam uwierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również należę do grona oszukanych przez firmę Expol, która podszyła się tym razem pod ale-gratka.pl. Ten myślnik wiele znaczy! Oczywiście podczas rozmowy z panią z ww firmy nie słychać, że jest to inna firma niż uczciwa alegratka.pl. Zachęcała co najmniej 2 -3 razy telefonicznie w grudniu, aż w końcu się zgodziłam na wejście na link, który mi przesłała. Zdziwił mnie fakt, że po rejestracji nie dostałam żadnej zwrotki, potwierdzenia umowy, co jest normalne w szanujących się portalach. Dlatego tez puściłam w niepamięć tę rejestrację, uznając, że pewnie coś nie przeszło. A tu nagle po 3 miesiącach otrzymuję fakturę pro forma na kwotę 470,77 PLN za rzekomą reklamę mojej nieruchomości! Nie dość, że się podszyli pod inną, renomowana firmę, nie przesłali potwierdzenia, to jeszcze naciągają strasząc rejestrem do KRD. Poza tym faktycznie nigdzie nie ma mojej reklamy nieruchomości, tak jak obiecywali, że będzie na niemal wszystkich portalach! Wiem na pewno: nie wolno im płacić, ponieważ akceptacja faktury proforma będzie automatycznym wejściem w umowę i konieczność dalszego płacenia! Poczytajcie o takich fakturach! Sama rejestracja jeszcze o niczym nie świadczy! Zwłaszcza, że warunki w regulaminie są nieczytelne i wprowadzają w błąd! Która firma tak tajemnie i skrupulatnie ukrywa swój regulamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z nutką66. Ja nie brałam pod uwagę tego, że jest coś za darmo. Umówmy się, ogłoszenia na portalach nie są drogie ( mniej więcej 8, 16 , 30 zł - w zależności od okresu, oznaczeniu, itp.). Ten oszust, a raczej jego wspólniczka, wydzwaniała do mnie ze 2-3 razy, bym się u nich zarejestrowała, bowiem jest to gwarancja, że moja reklama będzie na niemal wszystkich portalach, itp. Ja się nie skusiłam, że jest coś za darmo, tylko że ktoś mnie niemal błagał, żebym się zarejestrowała. I tu była moja naiwność! Zwłaszcza, że rejestrowałam się na uczciwych portalach i naturalnie opłacałam, jak należało. Bez tego nie można byłoby ogłoszenia opublikować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...