Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oferty-online.com Płońsk opinia


mnowak355

Recommended Posts

Niestety ale-gratka.pl też chce ze mnie pociągnąć. Tylko ja mam inny problem bo niedawno otrzymałem fakturę do zapłaty na 490,77 zł. Jak napisałem im żeby anulowali mi fakturę ponieważ nieruchomość sprzedałem ale nie za ich pośrednictwem tylko z własnego ogłoszenia. To po tym e-mailu Pan Tomasz B. odpisał m.in. że jest możliwość rozwiązania umowy z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego w którym

wypowiedzenie zostało złożone i wyjątkowo mogą mi zaproponować ugodę skrócenia okresu wypowiedzenia z 3 do 1 miesiąca. Dzięki tej ugodzie będę miał umorzone 2 okresy wypowiedzenia na łączną kwotę: 981,54zł. Jeżeli się zgodzę to mam im zwrotnie odpisać, a wtedy przedstawią mi szczegóły oferty. Ale finalnie i tak muszę zapłacić 981,54zł.

 

Wypowiedzenia umowy jeszcze im nie wysłałem. Faktury nie opłaciłem (na Policji powiedziano aby na razie nie opłacać tej faktury).

Jaka jest Państwa opinia i rada w powyższym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 504
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety ale-gratka.pl też chce ze mnie pociągnąć. Tylko ja mam inny problem bo niedawno otrzymałem fakturę do zapłaty na 490,77 zł. Jak napisałem im żeby anulowali mi fakturę ponieważ nieruchomość sprzedałem ale nie za ich pośrednictwem tylko z własnego ogłoszenia. To po tym e-mailu Pan Tomasz B. odpisał m.in. że jest możliwość rozwiązania umowy z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego w którym

wypowiedzenie zostało złożone i wyjątkowo mogą mi zaproponować ugodę skrócenia okresu wypowiedzenia z 3 do 1 miesiąca. Dzięki tej ugodzie będę miał umorzone 2 okresy wypowiedzenia na łączną kwotę: 981,54zł. Jeżeli się zgodzę to mam im zwrotnie odpisać, a wtedy przedstawią mi szczegóły oferty. Ale finalnie i tak muszę zapłacić 981,54zł.

 

Wypowiedzenia umowy jeszcze im nie wysłałem. Faktury nie opłaciłem (na Policji powiedziano aby na razie nie opłacać tej faktury).

Jaka jest Państwa opinia i rada w powyższym?

 

Przede wszystkim tak jak powiedziano na policji - nie płacić tej faktury (chyba, że ma Pan wolne 1 tys. zł i chce mieć Pan spokój). Czy jest to faktura VAT czy pro forma? Czy zawarł Pan z nimi inna umowę niż ta w internecie (mają Pana podpis pod umową?). Jeśli faktura jest pro forma i nie maja Pana podpisu na umowie - to przepraszam za kolokwializm - OLAĆ p. Tomasza B., jego pogrozki i propozycje ugody (nie jest Pan wyjatkiem, oprócz siebie znam co najmniej kilkadziesiat osob, którym zlożono podobną propozycje dotycząca skrocenia okresu wypowiedzenia). Nie mając Pana podpisu na umowie a jedynie odhaczone, że akcpetuje Pan regulamin będzie Expolowi ciężko w sądzie udowodnić że jest Pan ich dłużnikiem. Szczerze wątpie, że pójdą z tym do sądu i bo juz trochę spraw rozsianych po Polsce mają.

Expol doskonale wie, ze działa na granicy prawa i tak naprawde zarabia w tej chwili na tych, którzy decyduja sie zapłacić po te prawie tysiac zlotych (w ramach ugody), bo albo nie znają swoich praw i sie boją albo maja kasę i chcą miec spokój. Proszę pamietać, ze jeszcze pół roku temu Expol popisywal umowy i nie miał żadnego regulaminu. Działa tylko portal oferty-online.com. Cena za miesiąc wynosiła 199 zł + VAT, a okres wypowiedzenia 6 m-cy. Niedawno wykupili dwie dodatkowe domeny, zmienili regulamin, podwoili stawkę i biznes dalej sie kręci

Aktualna scieżka jest moze mniej pewna, jesli chodzi o windykację nalezności, ale daje im szybszy zarobek. Zawsze kilka osób w miesiacy, ktore zapłaca się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest faktura pro-forma. Żadnej umowy z nimi nie podpisywałem oprócz kliknięcia linku aktywującego i akceptacji regulaminu.

Uprzejmie dziękuję za szybką reakcję i rozjaśnienie całej sytuacji.

 

Właśnie zauważyłam, że napisał Pan o kliknieciu na link aktywacyjny. To niestety może trochę komplikowac sprawę, bo oznacza zawarcie umowy. Mozna zawsze dochodzić nie wykonania usługi, tyle z nie wiem jak to w tej chwili wygląda i czy nie będzie trudniejsze niż kiedyś, gdy Expol podpisywał tradycyjne umowy. Wtedy deklarował umieszczenie ogłoszenia na 70 portalach, teraz widzę na ich stronie tylko 10 portali. 10 portali za 400 zł miesięcznie, bez pozycjonowania ogłoszenia to zdecydowanie drozej niz umieszczenie ich tam samodzielnie, tyle ze jeśli Expol faktycznie je tam umieści to trudno będzie coś udowodnić.

 

Oczywiście moge sie mylić, bo nie znam szczegółów umowy. Proszę to jeszcze skonsultować z jakimś prawnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko Wasza wina. Regulamin jest w 100% czytelny i prosty.

 

§5 pkt. 5 - Administrator nie pobiera żadnych innych opłat przez pierwsze trzy miesiące począwszy od daty pierwszego zamieszczenia ogłoszenia w Serwisie lub portalach z nim współpracujących. W okresie testowym Klient może w każdej chwili odstąpić od Umowy na piśmie, wysyłając odstąpienie na adres Administratora za pośrednictwem poczty lub kuriera.

 

§5 pkt. 6 - Po upływie darmowego okresu testowego – o ile Klient nie odstąpi od Umowy - umowa o korzystanie z usług Serwisu zostaje zawarta na czas nieokreślony na warunkach określonych w niniejszym Regulaminie. Wynagrodzenie za 1 miesiąc świadczenia usługi wynosi 399 zł netto powiększona o należny podatek VAT. Klient może wypowiedzieć Umowę z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia skutecznego na koniec okresu rozliczeniowego. Okres rozliczeniowy trwa jeden miesiąc i rozpoczyna się w momencie akceptacji regulaminu tj. zamieszczenia oferty w serwisie.

 

Wszystko prosto opisane. Trzy miesiące darmowy test, w którym możesz odstąpić od umowy - wtedy nie ponosisz żadnych kosztów. A potem normalna umowa na płatną usługę.

 

I to nie jest tak, jak w pobieraczku.pl - tam pisało że 10 dni testu za darmo, a rzeczywiście od pierwszego logowania były pobierane opłaty. A tutaj test jest 3 miesiące i tak jest faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko Wasza wina. Regulamin jest w 100% czytelny i prosty.

 

§5 pkt. 5 - Administrator nie pobiera żadnych innych opłat przez pierwsze trzy miesiące począwszy od daty pierwszego zamieszczenia ogłoszenia w Serwisie lub portalach z nim współpracujących. W okresie testowym Klient może w każdej chwili odstąpić od Umowy na piśmie, wysyłając odstąpienie na adres Administratora za pośrednictwem poczty lub kuriera.

 

§5 pkt. 6 - Po upływie darmowego okresu testowego – o ile Klient nie odstąpi od Umowy - umowa o korzystanie z usług Serwisu zostaje zawarta na czas nieokreślony na warunkach określonych w niniejszym Regulaminie. Wynagrodzenie za 1 miesiąc świadczenia usługi wynosi 399 zł netto powiększona o należny podatek VAT. Klient może wypowiedzieć Umowę z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia skutecznego na koniec okresu rozliczeniowego. Okres rozliczeniowy trwa jeden miesiąc i rozpoczyna się w momencie akceptacji regulaminu tj. zamieszczenia oferty w serwisie.

 

Wszystko prosto opisane. Trzy miesiące darmowy test, w którym możesz odstąpić od umowy - wtedy nie ponosisz żadnych kosztów. A potem normalna umowa na płatną usługę.

 

I to nie jest tak, jak w pobieraczku.pl - tam pisało że 10 dni testu za darmo, a rzeczywiście od pierwszego logowania były pobierane opłaty. A tutaj test jest 3 miesiące i tak jest faktycznie.

 

Niestety muszę sie zgodzić z przedmówcą, co nie jest jednak dobrym newsem dla osob, ktore kliknęły w link aktywacyjny, a potem nie wysłaly wypowiedzenia :(

A tak przy okazji pytanie do tych co jednak sie zoroentowali i wysłali wypowiedzenie - czy Expol nadal odbiera listy po dwóch awizowaniach albo udaje ze wypowiedzenie do nich nie dotarło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę do Urzędu Skarbowego w Płońsku, z zapytaniem, czy firma EXPOL rozlicza się i w jaki sposób z usług oferowanych w necie, czy płaci podatki od kasy jaką wydarła oszukanym klientom.

pozdrawiam wszystkich poszkodowanych przez cwaniaków z Expol-u

Edytowane przez dragon21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę sie zgodzić z przedmówcą, co nie jest jednak dobrym newsem dla osob, ktore kliknęły w link aktywacyjny, a potem nie wysłaly wypowiedzenia :(

A tak przy okazji pytanie do tych co jednak sie zoroentowali i wysłali wypowiedzenie - czy Expol nadal odbiera listy po dwóch awizowaniach albo udaje ze wypowiedzenie do nich nie dotarło?

Witam Państwa!

 

Również zgadzam się z przedmówcami. Punkty, które niby są 'haczykiem' napisane są w sposób jasny i zrozumiany. Wszystkie paragrafy trafiają bezpośrednio do odbiorcy, nie ma tu słów skomplikowanych, nieznanych...

 

Akceptacja Regulaminu, przez którą Użytkownik zobowiązuje się do jego przestrzegania, następuje poprzez zaznaczenie opcji „Akceptuję Regulamin” podczas rejestracji. Akceptacja Regulaminu następuje także w sposób dorozumiany poprzez samo rozpoczęcie korzystania z usług serwisu internetowego. Poprzez akceptację Regulaminu dochodzi do zawarcia umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną

 

Jedno kliknięcie „akceptuję” warunki regulaminu może długo boleć, gdyż jest tożsame z zawarciem umowy i wszystkimi z tego tytułu konsekwencjami.

 

Najważniejsze jest to co jest zawarte w umowie, którą podpisaliśmy.

 

Mówienie późniejsze, po podpisaniu umowy, że ktoś mówił tak i tak, nie jest dowodem ponieważ składając swój podpis zaakceptowaliśmy wszystkie zapisy umowy. Jeśli nie jesteśmy na 100% pewni nie podawajmy swoich danych.

 

 

Umowa to porozumienie dwóch lub więcej stron mające na celu ustalenie przedmiotu umowy oraz uzgodnienie wzajemnych obowiązków i praw. To są dwa podstawowe warunki umowy.

 

Przedmiotem umowy może być nabycie towarów, wykonanie usługi, dzieła, zaciągnięcie zobowiązania wobec innych (np. pożyczki). Umowa zawsze musi być możliwa do wykonania — umowa o rzecz niemożliwą jest nieważna.

 

Co do zasady umowy mogą zawierać osoby posiadające zdolność do czynności prawnych. Są to pełnoletnie osoby fizyczne i osoby prawne (najczęściej spółki, stowarzyszenia, fundacje, a także Skarb Państwa i jednostki samorządu terytorialnego, np. gminy). Jednakże osoby, które nie ukończyły lat 18, mogą samodzielnie zawierać umowy w drobnych bieżących sprawach życia codziennego. Należą do nich np. kupno gazety w kiosku, zakupy w warzywniaku, ale już raczej nie założenie konta w serwisie społecznościowym. Te kwestie regulują regulaminy poszczególnych serwisów, najczęściej jednak wymagają one zgody rodziców w przypadku osób poniżej 18. roku życia.

 

Umowy najczęściej sporządza się na piśmie i potwierdza podpisem. Jednakże umowy ustne również są ważne. Umowa jest czynnością prawną i wywołuje skutki prawne, co oznacza, że w przypadku naruszenia postanowień zawartych w umowie przez drugą stronę możesz dochodzić swoich praw w sądzie.

 

W codziennym życiu zawierasz umowy bardzo często — kiedy robisz zakupy i kiedy korzystasz z internetu. Zaakcetpowanie każdego regulaminu poprzedzającego wejście na stronę lub zalogowanie się do jakiegoś serwisu to zawarcie umowy. Kliknięcie „Akceptuj” jest równoznaczne z jej podpisaniem.

 

Zawieranie umów na odległość — akceptacja regulaminów internetowych, zakupy on-line czy podpisywanie dokumentów poza lokalem firmy, z którą dokonujesz transakcji — regulowane jest przez Ustawę o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Pamiętaj, że masz 10 dni na odstąpienie od takiej umowy bez żadnych konsekwencji finansowych. Tyle tylko, że na własny koszt musisz odesłać towar, który w taki sposób kupiłeś. O każdej zmianie regulaminu powinieneś być powiadomiony pisemnie — ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku usług telekomunikacyjnych (regulaminy firm dostarczających dostęp do internetu często się zmieniają).

 

Jeśli ktoś zmusił cię do podpisania jakiejś umowy, umowa ta jest nieważna, nie musisz jej wykonywać. Natomiast jeśli ktoś wprowadził cię w błąd, zastosował podstęp lub groźbę, może to być podstawą do uchylenia się od skutków prawnych takiego oświadczenia woli (umowa taka nie jest jednak automatycznie nieważna). W takiej sytuacji powinieneś wysłać do osoby lub firmy, z którą zawarłeś umowę, pismne oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia złożonego pod wpływem błędu, podstępu lub groźby. Takie oświadczenie najlepiej wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, żeby mieć dowód, że takie oświadczenie wysłałeś. Powyższe sytuacje są przykładami tzw. wad oświadczenia woli.

 

Przede wszystkim zawsze przeczytaj dokładnie każdy dokument, pod którym się podpisujesz. Jeśli coś wzbudza twoją wątpliwość, pytaj, dopóki nie uzyskasz satysfakcjonującej odpowiedzi. Zwracaj uwagę na to, do czego sam się zobowiązujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest faktura pro-forma. Żadnej umowy z nimi nie podpisywałem oprócz kliknięcia linku aktywującego i akceptacji regulaminu.

Uprzejmie dziękuję za szybką reakcję i rozjaśnienie całej sytuacji.

 

Poniżej mój post, może troszkę rozjaśni wątpliwości.

 

Jeżeli uważa Pan, że akceptacja regulaminu to nie umowa, to jest Pan w błędzie. Zapraszam do postu jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najserdeczniejsze życzenia

na zbliżające się

święta Wielkiejnocy.

Dużo zdrowia, radości,

pogody ducha,

smacznej święconki

i mokrego poniedziałku!

 

***

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,

które niesie odrodzenie duchowe,

napełni wszystkich spokojem i wiarą,

da siłę w pokonywaniu trudności

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

Większość z nas prawdopodobnie czeka na termin rozprawy w Płońsku. Czy ktoś ma doświadczenie w obchodzeniu się z tą firmą? Jaką przyjąć linię obrony? Co jest korzystniejsze przenieść rozprawę do Sądu bliższego naszego miejsca zamieszkania? Czy czekać aż zamkną tego chwasta? Ale może ktoś ma lepsze doświadczenia i wygraną sprawę? Wszyscy wiemy, że to krętacz, tylko trzeba to udowodnić. Bardzo proszę o jakieś konkretne sugestie i instrukcje. Jeśli prawnik, to jakie koszty? Ale może warto bronić się samemu? Bo czy te wszystkie głosy na forum mogą być dowodem w sprawie? Obawiam się, że nie. Proces zbiorowy? Jestem za!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytałam te absurdalne i obrażliwe słowa napisane przez tak domniemam że pachołków Expolu.Na szczeście administrator Muratora wszystko kasuje...biedna Beti i jej towarzystwo wzajemnej adoracji musza czuć się zawiedzeni że zostali usunięci z dyskusji już po raz drugi.Zmiana nicków nie pomoże póki nie będą pisać na temat.

Tak jak pisałam wcześniej Sąd w Plońsku przeniósł moja sprawę do sądu w moim miejscu zamieszkania,złożyłam sprzeciw i czekam na pierwszą rozprawę.

Pozdrawiam i życzę wszystkim zainteresowanym cierpliwośći.Niestety sądy działają wolno ponieważ mają dużo spraw do rozpatrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dołączyliśmy z żoną do grona naciąganych.

Już jesteśmy po propozycji ugody. Pytania do forumowiczów: Czy kogoś pociągnęli do sądu za niezapłacenie? Czy ktoś wygrał z nimi w sądzie albo prostu nie płacił? Zastanawiamy się co zrobić, a czasu mamy mało jeśli chcemy przyjąć ich "ugodę".

 

na pewno umoza wam niezaplacone rachunki, liczcie na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

dzisiaj zauważyłam, że firma Expol wystawia swoje ogłoszenia na stronie naj.dom.pl ( http://www.najdom.pl/profil/15940-expol/19-miasto-m-20) Ciekawym jest fakt, że na każdej ze stron na jakich wystawia reklamy nieruchomości podawany jest inny adres. Na http://www.naj.dom.pl jest to ul. Piaskowa 9B lokal nr 3. Jako Agencja Nieruchomości AleGratka podaje tylko skrzynkę tzn. Płońsk 1. Na stronie polecanenoclegi.com podany adres to Targowa 3 (taki sam jak był wcześniej na http://www.oferty-online.com) Pytanie:czy uczciwa firma w ten sposób postępuje, czy właśnie tak postępując stara się coś ukryć tzn. skojarzenie, że to jedna i ta sama firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

dzisiaj zauważyłam, że firma Expol wystawia swoje ogłoszenia na stronie naj.dom.pl ( http://www.najdom.pl/profil/15940-expol/19-miasto-m-20) Ciekawym jest fakt, że na każdej ze stron na jakich wystawia reklamy nieruchomości podawany jest inny adres. Na www.naj.dom.pl jest to ul. Piaskowa 9B lokal nr 3. Jako Agencja Nieruchomości AleGratka podaje tylko skrzynkę tzn. Płońsk 1. Na stronie polecanenoclegi.com podany adres to Targowa 3 (taki sam jak był wcześniej na www.oferty-online.com) Pytanie:czy uczciwa firma w ten sposób postępuje, czy właśnie tak postępując stara się coś ukryć tzn. skojarzenie, że to jedna i ta sama firma?

 

Na Piaskowej zrejestrowana jest spółka >>Zgłoszono żądanie usunięcia danych osobowych<< zajmujaca sie oficjalnie produkcja pasz, ale ze względu na nowy model biznesowy pewnie rozszerzyli działalność ;)

http://www.krs-online.com.pl/pro-feed-s-c-marek-braniewski-pawel-krs-650668.html

 

Oczywiście, ze podawanie różnych adresów albo tworzenie skrzynek pocztowych to działania charakterystyczne dla podmiotowi, ktore chcą coś ukryć.

Osoby, które znają Expol szybko powiążą fakty. Niestety oni liczą na tych, ktorzy Expolu nie znają, nie połączą nazwy portalu z konkretna firma czy też osobą i dadzą się naciagnąć.

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...