Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oferty-online.com Płońsk opinia


mnowak355

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 504
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O tu się nie zgodzę.

Raczej naiwnych liczących na uczciwe traktowanie.

Ale niestety uczciwych w necie coraz mniej i ubywa ich w błyskawicznym tempie.

Wracając do sprawy każdy pokrzywdzony powinien wysłać pismo z zażaleniem na naszych orłów do UOKiK-u oraz złożyć wniosek do prokuratury a federację konsumentów sobie podarować gdyż oni właściwie nic nie mogą.

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spotkanie proszę nie odpuszczać osz........................

 

Szanowni Państwo,

 

W nawiązaniu do jutrzejszego spotkania w sprawie przedstawienia koncepcji działania w sprawie sporządzenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Klientów spółki PPH Expol Sp. z o.o., proponuję spotkanie przed bramą główną Kampusu Centralnego Uniwersytetu Warszawskiego przy. ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, tak by nikt z Państwa nie błądził szukając odpowiedniego budynku na Kampusie.

 

Od godziny 13:00 przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego będzie czekać moja asystentka Pani Anna Kowalczyk tel. 667-024-501, która zaprowadzi Państwa do sali w której odbędzie się spotkanie.

 

Pozdrawiam serdecznie,

--

r.pr. Rafał W. Sikorski

"SL Lawyers" Kancelaria Radcy Prawnego

ul. Topiel 21 lok. 1, 00-342 Warszawa

e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spotkanie proszę nie odpuszczać osz........................

 

Szanowni Państwo,

 

W nawiązaniu do jutrzejszego spotkania w sprawie przedstawienia koncepcji działania w sprawie sporządzenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Klientów spółki PPH Expol Sp. z o.o., proponuję spotkanie przed bramą główną Kampusu Centralnego Uniwersytetu Warszawskiego przy. ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, tak by nikt z Państwa nie błądził szukając odpowiedniego budynku na Kampusie.

 

Od godziny 13:00 przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego będzie czekać moja asystentka Pani Anna Kowalczyk tel. 667-024-501, która zaprowadzi Państwa do sali w której odbędzie się spotkanie.

 

Pozdrawiam serdecznie,

--

r.pr. Rafał W. Sikorski

"SL Lawyers" Kancelaria Radcy Prawnego

ul. Topiel 21 lok. 1, 00-342 Warszawa

e-mail: [email protected]

 

 

Miałam być, ale niestety coś mi wypadło w tych godzinach. Ciekawa jestem co zostało ustalone. Ale to chyba rozmowa poza forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Podzielę się taką refleksją z wami w związku z Expolem.Gdyby tak naprawdę realizowali to co obiecują mam na myśli zamieszczenie ofert sprzedaży nieruchomości w około 100 portalach, to te nieruchomości pewnie sprzedałyby się i zapłacenie faktur nie stanowiloby problemu.Ale skoro zamieszczają je w kilku i generalnie kombinują a jak, to czytamy na forum wiele różnych opinii to mamy problem.To co mogę poradzić, nie należy płacić faktur, szczególnie faktur pro forma które to stanowią tylko ofertę ,nie są dokumentem księgowym.W konsekwencji na podstawie faktury pro forma, niezależnie od tego jak została doręczona, nie można skutecznie wszcząć postępowania windykacyjnego oraz występować do sądu o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym, czy upominawczym.

Jeęeli tak się stanie i dostaniecie nakaz zapłaty to złóżcie sprzeciw w terminie i sprawa zostanie przekazana do trybu zwykłego.Nakaz nie uprawomocni się a wy będziecie mieli szanse udowodnić swoje racje przed Sądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się taką refleksją z wami w związku z Expolem.Gdyby tak naprawdę realizowali to co obiecują mam na myśli zamieszczenie ofert sprzedaży nieruchomości w około 100 portalach, to te nieruchomości pewnie sprzedałyby się i zapłacenie faktur nie stanowiloby problemu.Ale skoro zamieszczają je w kilku i generalnie kombinują a jak, to czytamy na forum wiele różnych opinii to mamy problem.To co mogę poradzić, nie należy płacić faktur, szczególnie faktur pro forma które to stanowią tylko ofertę ,nie są dokumentem księgowym.W konsekwencji na podstawie faktury pro forma, niezależnie od tego jak została doręczona, nie można skutecznie wszcząć postępowania windykacyjnego oraz występować do sądu o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym, czy upominawczym.

Jeęeli tak się stanie i dostaniecie nakaz zapłaty to złóżcie sprzeciw w terminie i sprawa zostanie przekazana do trybu zwykłego.Nakaz nie uprawomocni się a wy będziecie mieli szanse udowodnić swoje racje przed Sądem.

 

Do mojego nakazu zapłaty było dołączonych 6 faktur, z czego 2 były pro forma, a termin zapłaty jednej z nich był późniejszy niż data złożenia pozwu. To pokazuje nie tylko pazerność Expolu ale też indolencje sądu w Płońsku. Na szczęście sprawa została przeniesiona do Warszawy i od roku prawie roku czekam na wyznaczenie terminu rozprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego nakazu zapłaty było dołączonych 6 faktur, z czego 2 były pro forma, a termin zapłaty jednej z nich był późniejszy niż data złożenia pozwu. To pokazuje nie tylko pazerność Expolu ale też indolencje sądu w Płońsku. Na szczęście sprawa została przeniesiona do Warszawy i od roku prawie roku czekam na wyznaczenie terminu rozprawy...

 

No to trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś otrzymałem fakturę proformę do zapłaty na 399 netto za reklamę nieruchomości. tak więc niestety dołączamy do grona oszukanych, naciągniętych ludzi tego forum.

Od początku..

Na początku wakacji 2014 wystawiłem działkę na sprzedaż na Olx, sprzedała się w ciągu miesiąca lecz w trakcie tego miesiąca wydzwaniała pani proponując ofertę na portalu ALEGRATKA.pl, ofertę darmową. Po dwóch tygodniach, za trzecim telefonem się zgodziłem i podałem maila, odebrałem skrzynkę i wedle instrukcji nacisnąłem link z wiadomości od ale-gratka.pl - machina wystartowała.

Dziś zobaczyłem maila i fakturka na prawie 500zł, odpisałem że to pomyłka, dostałem zwrotkę że zaakceptowałem warunki umowy tym samym regulamin.

fakturę dostałem od firmy Invest-Net, którą została założona w 01.10.2014, dostałem także propozycję anulowania umowy na specjalnych warunkach 981 zł.

Czy macie jakieś wskazówki co mam robić dalej? Czy firma, która istnieje od 01.10.2014 może obciążać mnie za coś z lipca 2014?

Przecież to jest okradanie nas w biały dzień, jak jest to możliwe że ten podmiot funkcjonuje. Czy jest ktoś już po sprawie sadowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Expol (czy teraz Invest-Net) przegrał już przynajmniej 2 sprawy. W jednej z tych spraw moja żona była stroną pozwaną. Sąd w Legnicy we wrześniu 2014 wydał wyrok oddalający powództwo tej firmy. Inna sprawa odbyła się miesiąc albo dwa wcześniej w Płońsku (poszkodowany był z Warszawy) i również expol przegrał sprawę. Mam również informacje, że w jednej sprawie expol wycofał pozew.

 

Wydaje mi się, że spraw przegranych przez expol może być więcej, jednak nie posiadam na ten temat informacji i są to tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś otrzymałem fakturę proformę do zapłaty na 399 netto za reklamę nieruchomości. tak więc niestety dołączamy do grona oszukanych, naciągniętych ludzi tego forum.

Od początku..

Na początku wakacji 2014 wystawiłem działkę na sprzedaż na Olx, sprzedała się w ciągu miesiąca lecz w trakcie tego miesiąca wydzwaniała pani proponując ofertę na portalu ALEGRATKA.pl, ofertę darmową. Po dwóch tygodniach, za trzecim telefonem się zgodziłem i podałem maila, odebrałem skrzynkę i wedle instrukcji nacisnąłem link z wiadomości od ale-gratka.pl - machina wystartowała.

Dziś zobaczyłem maila i fakturka na prawie 500zł, odpisałem że to pomyłka, dostałem zwrotkę że zaakceptowałem warunki umowy tym samym regulamin.

fakturę dostałem od firmy Invest-Net, którą została założona w 01.10.2014, dostałem także propozycję anulowania umowy na specjalnych warunkach 981 zł.

Czy macie jakieś wskazówki co mam robić dalej? Czy firma, która istnieje od 01.10.2014 może obciążać mnie za coś z lipca 2014?

Przecież to jest okradanie nas w biały dzień, jak jest to możliwe że ten podmiot funkcjonuje. Czy jest ktoś już po sprawie sadowej?

 

Wedlug mnie nie, ale dla pewności proszę skonsultować z prawnikiem. Invest-net to kolejna firma krzak pp. Braniewskich. Posiadają nieruchomości w Płonsku przy ul. Targowej 3 oraz Piaskowej 9a pod tymi adresami rejestrują wszystkie spółki i prowadza swój "biznes", który jak niestety widać nadal przynosi im zyski pod postacią nowych oszukanych.

 

Podstawowa zasada - NIE PŁACIĆ i nie iść na żadne ugody. Moim zdaniem nie będą już tacy szybcy w kierowaniu spraw do sądu, bo kilka z nich przegrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wypowiadać umowę? Umowa jest zawarta na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Piszecie nie płacić pro formy, szczerze mówiąc nie wiem co robić. Każda wizyta u prawnika to koszt, na jednej się nie skończy jestem zły, że dałem się tak podejść jak dziecko.

Co robić piszcie jak u Was się skończyło bez płacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna wizyta u prawnika może wystarczyć, ale napewno po jednym takim piśmie expol nie odpuści. Będą wysyłać swoje kolejne pisemka, w których z uporem maniaka powtarzać będą swoje niedorzeczne argumenty. Jeśli jakieś ich argumenty zostały podważone, to nagle temat znika bez ich odpowiedzi. Jako przykład podam, że p. Braniewski twierdził, że nimi się nie kontaktowaliśmy telefonicznie przed wysłaniem wypowiedzenia najpierw mailowego, później pisemnego (wszystko w trakcie trwania 3 darmowych miesięcy), a jak przedstawiliśmy dowody w postaci bilingów, to nie odnieśli się do naszych dowodów i dalej powtarzali swoje niedorzeczne argumenty ale już z pominięciem tematu naszego kontaktu telefonicznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Targowej 3 w Płońsku nie ma oficjalnego biura expolu. Jest to dom jednorodzinny i na parterze mieści się sklep mięsny. Pracownicy tego sklepu nie mają pojęcia o działalności Braniewskich i nic nie wiedzą o istnieniu firmy expol na tym adresie i w jego pobliżu. Edytowane przez aron1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąd w Legnicy we wrześniu 2014 wydał wyrok oddalający powództwo firmy expol. Nie zapłaciłem im nawet złotówki.

 

Rozumiem, ze nie odwołali się od wyroku sądu? Jeśli tak, to wiedzą, że są na przegranej pozycji. Na mój prawie rok temu złożony sprzeciw od nakazu zapłaty nawet nie odpowiedzieli, a wcześniej ich prawnik zawsze smarował jakieś farmazony.

Zapewne teraz liczą na osoby, które nie trafiły na to forum, przestraszą się i zapłacą. Dlatego tez zarejestrowali spółkę o nowej, bo po wpisaniu Expol goole już ich odpowiednio pozycjonuje. Nawet ktos założył stronę na FB. Invest-net ma na razie w internecie czyste konto, wiec przez jakiś czas będę próbowali łowić nowych naiwnych. Mam nadzieję, ze prokuratura niebawem zajmie się ich "biznesem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...