Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oferty-online.com Płońsk opinia


mnowak355

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 504
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Expol robi juz bokami. Mam równeż sygnały o kolejnej wygranej sprawie.

Nigdy nic im nie płaćcie. Jak dostaniecie pozew to odwołujcie się. Po pierwsze to zawnioskujcie o przeniesienie sprawy do sądu właściwego dla miejsca zmieszkania pozwanego jako powód podajcie np. stosowanie klauzul niedozwolonych w umowie. Jest duża szansa, że Sąd w Płońsku przychyli sie do wniosku a oni odpuszczą sobie od razu -koszty dojazdu prawnika są istotne, a jak widać sprawy zaczynają przegrywać. A poza tym to po co macie tracić czas i pieniądze na dojazdy. Jeśli mieliście umowę portali z gwiazdką (że nie musi się tam wszędzie ogłoszenie ukazywać) to jeśli nie zostały tam zamieszczone Wasze ogłoszenia to zostaliście oszukani na "dzień dobry". Na powodzie ciąży obowiązek udowodnienia poprawnego wykonania usługi i dowiedzenia swoich roszczeń. Czyli, wtedy Expol musi przedstawić linki do wszytstkich ogłoszeń portali z umowy i wykazać staranność wykonania usługi.

Aby ich bardziej ponękać to proponuje złożyc doniesienie do US w Płońsku aby sprawdzili czy od FV wystawionych firma odprowadziła podatek dochodowy oraz VAT?

Można to zrobić anonimowo:

http://www.is.waw.pl/Index.htm?main_office=1&office=47&menu=13&sub1=&sub2=&sub3=&sub4=&sub5=&mlt=

pozdrawiam i życzę powodzenia,

a sprawa nie jest tak beznadziejna jak sie wydaje.

Edytowane przez expol.kaput
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 podstawowe augmenty w sprawie to:

 

- jednostronnie niekorzystne warunki umowy/regulaminu, które można uznać za niedozwolone klauzule umowne

- nie wywiązanie się z umowy (nie wystawiają ogłoszeń na tak dużej liczbie portali, tylko jakieś pojedyncze praktycznie nieznane strony, które może nawet oni sami stworzyli)

- celowe i świadome wprowadzanie w błąd

- utrudniony kontakt lub brak kontaktu w trakcie trwania 3 darmowych miesięcy (nie odbierają telefonu, nie opowiadają na maile, nie odbierają listów itp.)

 

Można znaleźć dodatkowe argumenty ale one dotyczą indywidualnie konkretnej sprawy.

Edytowane przez aron1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał "expol.kaput" to na powodzie ciąży obowiązek udowodnienia poprawnego wykonania usługi i udowodnienia swoich roszczeń. Tak więc Wy twierdzicie, że nie wywiązał się z umowy, a oni niech się bronią przed tym zarzutem. Zazwyczaj to wysyłają zrzut z ekranu jakiegoś tam programu, który tak naprawdę nic nie wskazuje co i gdzie zostało wystawione. Taka próba pokazania, że mamy twardy dowód na wykonanie usługi. Edytowane przez aron1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nowym Rokiem nowa faktura pro-forma na emailu się pokazała. Nie zamierzam i tej płacić. Z nowym emailem informacja że jak nie zapłacę to sprawę skierują na drogę postępowania sadowego itd.

Nie poddam sie tak łatwo.

 

1. Można kwestionować część roszczenia powołując się na ustawę z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług. Zgodnie z tą ustawą (art. 3 ust. 2) należy podawać cenę brutto a nie netto. Stąd też, sformułowanie "cena wynosi 399 zł plus VAT" jest niedozwolone. Dlatego też ewentualne wynagrodzenie wynosiło 399 zł za miesiąc a kwota ponad to, jako świadczenie nienależne, podlega zwrotowi (art. 410 Kodeksu cywilnego).

2. Można również zakwestionować wykonanie umowy, jeżeli nie zamieszczono naszych ogłoszeń zgodnie z treścią umowy.

 

Nęci mnie tylko jeszcze kwestia tematu jakim prawem firma IINVEST wystawia faktury pro forma za okres przed własnym powstaniem.

W lipcu jeszcze ich nie było na rynku. Firma założona dopiero w październiku. - może ktoś zna odpowiedź na to pytanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba czekać na pozew, w moim wypadku odpuścili, przynajmniej na to wygląda, po tym jak prawnik wysłał im solidne pismo, powołując się m.in. na klauzule niedozwolone występujące w regulaminie, niesolidne wykonanie usługi. Po dwóch fakturach przestali mnie nękać. Może jeszcze przyjdzie jakieś wezwanie do sądu, ale wątpię. Jeśli kogoś nie stać na prawnika, warto poszukać w internecie bezpłatnych porad prawnych. W większych miastach można znaleźć takowe. Powodzenia życzę wszytkim w dochodzeniu swoich praw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

dzisiaj najwyraźniej przyszło mi dołączyć do grona tych, którzy mają/będą mieli podobny problem.

 

Ni z tego ni z owego otrzymałem dzisiaj maila z portalu ale-gratka.pl zawierającego fakturę pro-forma na kwotę 490.77 PLN

 

Poniżej treść całej naszej dzisiejszej korespondencji:

 

 

 

 

Ale-Gratka:

 

W załączeniu faktura VAT wystawiona za usługę reklamy nieruchomości w

portalu http://www.ale-gratka.pl

 

Prosimy o uregulowanie należności w terminie.

 

Informacje o nieuregulowanych zobowiązaniach będą przekazywane rejestru

dłużników.

 

 

Ja

 

Szanowni Państwo,

 

nigdy nie korzystałem z Państwa usług - a przynajmniej nieświadomie. Na przestrzeni kilku miesięcy dzwoniło do mnie kilka różnych instytucji (nie kojarzę czy również ale-gratka), natomiast wszelkie oferty były pod hasłem "bezpłatnie". Jedyna płatna oferta którą otrzymałem była z innego portalu, kosztowała inne pieniądze, zresztą została przeze mnie dawno opłacona.

 

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie tej niedorzecznej faktury.

 

Z wyrazami szacunku,

 

Grzegorz G.

 

 

Ale-Gratka

 

Szanowny Panie!

 

Faktura została wystawiona na podstawie umowy zawartej za pomocą środków

elektronicznego przekazu tj. przez przesłanie formularza oraz akceptację

regulaminu.

 

Umowa zapewniała Panu darmową reklamę Pana nieruchomości przez okres 3

miesięcy z możliwością rezygnacji z usługi bez ponoszenia jakichkolwiek

kosztów w tym okresie. W związku z brakiem wypowiedzenia, umowa na mocy jej

postanowień przeszła w okres płatny.

 

Faktura została wystawiona w pełni zasadnie a umowa do dnia dzisiejszego nie

została rozwiązana.

 

 

Ja

 

Nie zostałem poinformowany o konieczności rezygnacji z usługi.

Wygląda na to że jest to kolejny podły marketing polegający na wyciąganiu pieniędzy poprzez niekompletną i niejasną informację.

Zwłaszcza że usługi zwykle są opłacan z góry a nie po fakcie............

Proszę o numer telefonu pod którym mogę się w tej sprawie kontaktować ponieważ absolutnie się z nią nie zgadzam.

Zarazem proszę o NATYCHMIASTOWE rozwiązanie jakiejkolwiek umowy którą rzekomo z Państwem zawarłem.

Grzegorz G

 

 

Ale-Gratka

 

Szanowny Panie!

 

Kontakt z nami możliwy jest tylko i wyłącznie w formie elektronicznej.

 

W treści umowy w sposób wyraźny wskazane są zasady jej obowiązywania, w tym

w szczególności terminy i sposób wypowiedzenia umowy.

 

Pańskie wypowiedzenie zostaje przyjęte.

 

Wypowiedzenie może zostać złożone z zachowaniem 3-miesięcznego okresu

wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego, w którym

wypowiedzenie zostało złożone.

 

W drodze wyjątku, możemy zaproponować Panu anulowanie okresu wypowiedzenia.

Jeżeli interesuje Pana niniejsza propozycja, prosimy o wiadomość zwrotną.

Przedstawimy szczegóły oferty.

 

 

Ja

 

Poproszę o szczegóły "oferty".

 

I nie jestem w stanie uwierzyć, że nie ma innej możliwości kontaktu z Państwem. ABSOLUTNIE nie zgadzam się z faktem, że świadomie podjąłem z Państwem umowę która zobowiązywała mnie do uiszczenia jakiejkolwiek opłaty.

 

Najwyraźniej mamy tutaj do czynienia dokładnie z sytuacją opisaną poniżej:

 

http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,17169959,500_zl_za_darmowe_ogloszenia___uwaga_na_serwis_Ale_gratka_pl.html

 

Sytuacja jest dokładnie taka jak opisana powyżej - dzwoni sympatyczna pani i oferuje "darmowe ogłoszenia".

 

Wczytam się na pewno w to co mogę znaleźć o Państwa taktykach w Internecie, jeśli okaże się że sytuacja jest nagminna, będzie to jednoznacznie oznaczało jak wyglądają Państwa praktyki.

 

W razie konieczności będę również prosił o udostępnienie rozmowy telefonicznej z Państwa konsultantem lub konsultantką.

 

Bardzo nieprzyjemna sytuacja.

 

GG.

 

 

Ale-Gratka

 

Szanowny Panie!

 

Czy zapoznał się Pan z regulaminem przed jego akceptacją?

 

 

Ja

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210821-Oferty-online-com-P%C5%82o%C5%84sk-opinia/page12

 

Najwyraźniej sprawa jest bardzo popularna.

 

Sympatyczna pani bądź pan przez telefon informuje, że ogłoszenie jest darmowe.

Od kiedy to faktury tego typu wystawia się kilka miesięcy po wykonaniu usługi?

 

Z moich wyliczeń wynika, jeśli coś takiego miało miejsce, to powinienem Państwu płacić już od listopada, czyli dwa miesiące - znalazłem jakąś korespondencję od "gratki" z sierpnia "w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej".

 

Prawnik albo Policja musi wypowiedzieć się na temat zasadności takiej umowy, bo jak widać z opinii w Internecie, oszukane czuje się całkiem sporo osób. I kwota się powtarza, i wyjątki....

 

Szkoda że takie sytuacje muszą mieć miejsce, tylko niepotrzebne problemu i strata czasu w odpowiednich instytucjach.

 

GG

 

 

 

Ale-Gratka

 

Szanowny Panie!

 

Okres rozliczeniowy za który została wystawiona faktura zakończył się w

dniu: 27.12.2014r.

 

Ogłoszenie było darmowe przez okres 3 miesięcy i to nie podlega żadnej

wątpliwości. Nie możemy brać jednak odpowiedzialności za Pańskie nie

zapoznanie się z zawieraną umową.

 

Oczywiście sprawę może Pan skonsultować z policją. Jednak policja nie weźmie

odpowiedzialności za Pańskie decyzje.

 

 

Ja

 

Nie komentując na razie pozostałych rzeczy, bo jestem już po wstępnej rozmowie z prawnikiem - szkoda że żyjemy w czasach w których tego typu praktyki są stosowane a człowiek faktycznie naiwny i zagoniony i daje się "złapać"........... poniżej korespondencja którą otrzymałem od Państwa w sierpniu (niestety rzeczywiście takowa była). Napisał mi Pan/Pani że kontakt z Państwem możliwy jest tylko drogą elektroniczną. Cóż to zatem za numer telefonu na końcu tej korespondencji którą od Państwa otrzymałem?

 

Witamy na portalu ale-gratka.pl!

 

 

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Niniejsza oferta została

przesłana do Państwa w nawiązaniu do dzisiejszej rozmowy telefonicznej.

 

Tylko u nas zamieścisz swoje ogłoszenie nieruchomości całkowicie

bezpłatnie!

Nasz serwis wprowadził darmowy okres testowy aby dać Państwu możliwość

przetestowania naszych usług, przez całe 3 miesiące.

 

Aby skorzystać z oferty należy przejść na stronę internetową

http://www.ale-gratka.pl zgłaszając ofertę lub kliknąć w poniższy link

http://ale-gratka.pl/index.php/zglos-oferte

 

-----

Z poważaniem

Zespół Ale-Gratka

Internet: http://www.ale-gratka.pl

 

Telefon: 537 734 434

e-mail: [email protected]

 

 

Przegrali już Państwo w Polsce kilka spraw sądowych - Pan Tomasz Braniewski musi być bardzo obrotnym człowiekiem, że nadal robi to co robi, ale jak wskazują bardzo aktualne wypowiedzi na forach internetowych z Państwa "działalnością" związanych, lód jest coraz cieńszy. Czy naprawdę musimy iść tą drogą i teraz będziemy ciągać się po sądach za coś co jest jawnym naruszeniem dobrych praktyk? (bo w kwestii ich legalności jest działaniem na granicy, co pięknie Państwo wykorzystują).

Szkoda.

 

Jak to jest że żaden z maili które od Pani/Pana otrzymuje nie jest podpisany?

 

Ja jednak z przyjemnością porozmawiałbym z kimś przez telefon albo osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym na razie koniec, odpowiedzi na ostatni mail nie otrzymałem.

Oczywiście teraz przyglądając się choćby ich stronie internetowej widzę, jak wielka to ściema i nie mogę uwierzyć że dałem się "wciągnąć". Jak widać, nie ja jeden. W takich czasach żyjemy.... cóż, jeśli naprawdę oni chcą się ciągać po sądach, to będziemy się ciągać po sądach. Pytanie po co?

 

Dopiero zarejestrowałem się na tym forum i przejrzałem wszystkich Państwa wypowiedzi dość pobieżnie - zamierzam się oczywiście w to wszystko dokładnie wczytać.

 

Oczywiście wszelkie sugestie mile widziane... cyrk na kółkach, co się z tym światem porobiło :(

Edytowane przez Grzegorz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze coraz grubszymi nićmi szyją tę swoją ofertę. Ja jestem ze starego rozdania, umowę podpisałam z nimi drpga trecycyjną (czekam od roku na termin rozprawy), ale zastanwiam się co sie dzieje po wypełnieniu formularza z danymi - czy dostawaliście Państwo link aktywacyjny na podany e-mail? czy ktoś weryfikuje ten dane? Czy mogę wpisać tam dane kontaktowe np. ex-małżonka, z ktorym mam na pieńku i on za 3 miesiące zacznie dostawać FV od ale-gratki? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...