Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oferty-online.com Płońsk opinia


mnowak355

Recommended Posts

Poniżej stanowisko UKE co do wysyłania faktur w formie elektronicznej na przykładzie znanych mam wszystkim firm.

 

Przymusowe e-faktury w TP i Orange – opinia UKE

 

Jak informuje UKE, do Urzędu wpływa coraz więcej skarg w sprawie zmiany przez Telekomunikację Polską i Orange sposobu przesyłania faktur z wersji papierowej na wersję elektroniczną. Prezes UKE nie ma wątpliwości, że taki sposób jest nie zgodny z przepisami prawa podatkowego. Jedno z obowiązujących rozporządzeń mówi wprost, że faktury mogą być dostarczane w formie elektronicznej w dowolnym formacie elektronicznym jedynie pod warunkiem uprzedniej, pisemnej lub elektronicznej, akceptacji tego sposobu przesyłania faktur przez odbiorcę tych dokumentów. Prezes UKE podkreśla, że zmiana taka musi odbywać się za wyraźną zgodą użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 504
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,już od jakiegoś czasu tutaj piszemy wspólnie o tym że zostaliśmy oszukani i straszeni sądem.Mam pytanie czy w koncu ktoś mial sprawę w sądzie?Do mnie na prywatnego emaila pisało wiele osób,że są na etapie przygotowań na pozew...i jak to sie kończy.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją żonę podali do Sądu. Został wysłany sądowy nakaz zapłaty. Odpowiedzieliśmy sprzeciwem. Przyszła odpowiedź adwokata expolu na nasz sprzeciw. Wysłaliśmy odpowiedź na to pismo. Teraz czekamy co będzie dalej. Wiem, że są inne osoby którym również wysłano sądowy nakaz zapłaty i odpowiadały sprzeciwem. Nie mam informacji o sprawach w których zapadł wyrok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to kolejnym krokiem będzie wezwanie na rozprawę do Sądu Rejonowego w Płońsku. Przesłuchanie w charakterze swiadka a potem wyrok. Jeśli okaże się niekorzystny to można apelować do Płocka, chyba że cos pomijam.

 

Jestem ciekawa czy jesteście Państwo pierwsi, którzy probują walczyć w sądzie czy ktos juz przeszedł te drogę, a jeśli tak to z jakim skutkiem. Obawiam się, że sporo osób jednak poddaje sie i płaci Expolowi pieniądze. A tam biznes się kręci - patrz polcanenoclegi.com i stałe promocyja darmowego okresu próbnego na oferty-online.

Na szczęście jest tez grupa zdeterminowanych, którzy sie bez walki nie poddadzą i mam nadzieję, że jej szeregi będa coraz liczniejsze. Moim zdaniem warto, aby osoby, ktore maja sprawę w sadzie w Płońsku wymieniały się numerami sygnatur swoich spraw (tylko już poza forum). Wtedy można prosić sad o wlaczenie ich do akt sprawy. Szansa na wygrana jest wieksza jeżeli poszczególne sprawy zostana połaczone, bo można będzie pokazać przed sądem określony mechanizm działania Expolu.

 

Po lekturze forum oraz wyminie opinii poza nim zauważyłam, że bez względu na różne okoliczności podpisywania umów pewne elementy są tu stałe:

- podpisana umowa dotycząca współpracy z portalem wysłana listem zwykłym (tak było moim przypadku) czy też poleconym bez potwierdzenia odbioru ZAWSZE do nich dociera

- wypowiedzenie umowy w czasie trwania okresu testowego wysłane w taki sam sposób nie dociera do nich NIGDY

- powtórne wypowiedzenie wysłane (najczęściej dla pewności za potwierdzenie odbioru) dociera do nich ZAWSZE, a najczęściej po okresie rozliczeniowym

Taka prosta manipulacja przesyłami strony Expolu rodzi dla zleceniobiorcy określone niekorzystne skutki prawe. Liczę, ze uda nam się udowodnić przed sądem, że nie jest to kilka zbiegów okoliczności, ale przemyślane działanie firmy nastawione na czerpanie zysków. My o tym doskonale wiemy, teraz tylko zadanie, zeby przekonać o tym sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa w niemal każdym przypadku wygląda identycznie. Na początek 3 darmowe miesiące. Później wysłane wypowiedzenie nie odbierają lub odbierają jak minie termin składania wypowiedzenia. Następnie wysyłają faktury i domagają się zapłaty. Twierdzą, że wypowiedzenie nie dotarło lub dotarło po terminie. W sytuacji jak odebrali po terminie to powołują się na zapis umowy mówiący o tym, że wypowiedzenie jest skuteczne z chwilą kiedy je odbiorą. Wykorzystując ten zapis w umowie celowo nie odbierają listów-wypowiedzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,kilka osób tutaj pisze o tym że Expol odbiera pocztę lub nie odbiera albo po terminie itp.

Zasady doręczeń są takie....listonosz dostarcza korespondencję,jeżeli nikt nie odbiera to pozostawia awizo,jeżeli ktoś jest w firmie i nie odbiera to też pozostawia awizo.Taka korespondencja nie odbierana leży na pocznie przez 14 dni.Jeżeli nie zostanie odebrana to i tak jest doręczona prawidłowo a dla sądu jest to dowód że korespondencja dotarła.Trzeba wysyłać wypowiedzenie co najmniej 17 dni przed zakończeniem okresu próbnego,bo jeżeli nie odbiorą korespondencji w ciągu 14 dni to tak jak pisałam będzie i tak dostarczona prawidlowo a odebranie 14 dnia czy też wogóle będzie mieściło się w okresie wypowiedzenia.No i oczywiście trzymać potwierdzenia nadania.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jeżeli już podpisał ktoś umowę to należy czytać zapisy w niej,niestety większość z nas tego nie zrobiła.

Ja też....mogłabym też zajrzeć na forum,też zaufałam.Piszę to wszystko o terminach doręczeń aby potencjalni klienci czy już klienci wiedzieli jak i w jakim terminie wypowiedzieć taka umowę.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyczy się poleconych listów a zwykle nie są rejestrowane i te z umowa zawsze dochodzą a z wypowiedzeniem ze skrzynki nie wyjmują leża tam cały czas.

Przecież to jest kpina ze skrzynki wyjmują wszystkie tylko to jest firma po to założona żeby oszukiwać a nie świadczyć profesjonalne usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis może nie każdy czytał większość tak i większość wysłała list wcześniej ale firma ta nie odbiera polecone w terminie a zwykle wyrzuca do kosza bo nie wierze ze listonosz je wyrzuca.

Po drugie jak można płacić za usługę która jest wykonywana pobieżnie i niechlujnie .Ktoś sprzedał mieszkanie a musi płacić za co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia68 - nie zgadzam się z tym, co napisałaś. Podpisałam umowę ze spółką, która podaje na stronie adres swojej siedziby oraz godziny biura obsługi klienta. Mam w związku z tym pełne prawo zakładać, że ktoś w tym biurze jest i na bieżąco odbiera korespondencję. List polecony priorytet idzie 2 dni, zwykły ok. 5-ciu, dlaczego miałabym wysyłać wypowiedzenie co najmniej 17 dni wcześniej?

 

W jednym z maili p. >>Zgłoszono żądanie usunięcia danych osobowych<<tłumaczył mi, ze on jest jedyna osobą, która może odbierać listy polecone, dlatego one czasami tak długo czekają na niego na poczcie. Moim zdaniem korespondencja skierowana do Expolu jest odbierana jest selektywnie, bo nawet jeśli ktoś jest na poczcie raz na dwa tygodnie, to dostaje listy sprzed dwóch tygodni oraz takie sprzed dwóch dni - każdy z nich może zawierać wypowiedzenie umowy.

 

Obstawiam, że główny narzędziem pracy Expolu jest tabelka w excelu z danymi osób, które podpisały umowy, terminem ich zawarcia oraz terminem końca darmowego okresu.Teraz wystarczy odpowiednio „zarządzać” tymi danymi i wtedy wiadomo, które listy „będą mogły dotrzeć” do firmy dopiero za dwa tygodnie, choć fizycznie leżą w Urzedzie Pocztowym na Grunwaldzkiej w Płońsku.

 

Nie wiem czy jest to zgodne z prawem (chodzi mi o przeglądanie korespondencji i decydowanie który list odbiorę a który zostawię i poproszę o wypisanie awizo) czy jest to po prostu jakiś układ z listonoszem lub paniami z poczty. Nie chcę nikogo o nic posądzać, ale nie potrafię inaczej wytłumaczyć logicznie faktu, ze różne osoby z różnych części Polski wysyłają listy z wypowiedzeniem umowy z różnymi datami i bez względu na te okoliczności w 90 proc. przypadków każdy z tych listów odbierany jest przez adresata po dwóch awizowaniach od momentu trafienia do UP w Płońsku – i zawsze jest to po terminie wypowiedzenia umowy.

 

Rozumiecie ten mechanizm? Bo ja nie za bardzo.

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto jest "Prezesem" firmy expol? W KRS nie jest napisane kto nim jest. Na stronie internetowej, również nie podają tej informacji. Teoretycznie można przyjąć, że to >>Zgłoszono żądanie usunięcia danych osobowych<<. A jeśli chodzi o wycieczki na pocztę, to babci faktycznie byłoby ciężko i jest penie pionkiem w tej całej grze. Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,może warto namówić TVN Uwaga na nakręcenie tematu????Temat bardzo ciekawy...ku przestrodze innch

 

Jeśli chodzi o media to podobno próby zainteresowania tematem byly podejmowane. Jak na razie chyba bezskutecznie, bo z tego na ile znam tę branżę jest to póki co zbyt mały kaliber. To musi być cos takiego:

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/751953,naciagali-firmy-na-domeny-internetowe-oszukali-ponad-500-osob,id,t.html

Żeby media wzięły sie za ten temat musi być albo większa skala oszustwa albo jakiś inny „news”, który zagra i przyciąganie czytelnika lub widza np. osoby oszukane przez Expol bez względu na okoliczności masowo przegrywaja sprawy w Sądzie w Płonsku, a w dodatku wszystkie te sprawy trafiają do tego samego sędziego ;) A jakby jeszcze sie okazało, ze Sad Okręgowy w Płocku kwestionuje niektóre z tych wyroków, to byłby już jakiś temat.

Jednak póki co nie zamierzam sama tworzyć żadnych sensacji. Sytuacja wygląda na dynamiczną, więc czekam po prostu na dalszy rozwój wypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem za, mam nagranie z rozmowy jak pewna miła Pani z firmy EXPOL mówi wprost że nawet gdyby nie zadzwoniła po kresie próbnym z jakiegoś powodu (chodź zapewnia że na 100% będą się kontaktować) to umowa automatycznie się nie przedłuża!!!!!!!!!!! Czyli kłamie, zadzwoniłem drugi raz zapytać co ona na to że dostałem taką fakturę ?? odłożyła słuchawkę :no:

Witam

jestem w dokładnie tej samej sytuacji: zapewniano mnie, że umowa się NIE PRZEDŁUŻY automatycznie - a tu po 3 tygodniach od przedłużenia dostałam fakturę :/

Sprawdziłam, oferty są w kilku (chyba 4) miejscach, a na dodatek wstawiają siebie jako pośrednika - choć nie mają do tego prawa!

 

Czy mogę prosić o udostępnienie nagrania, jako dowodu w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jaka ja jestem zdenerwowana. Chodzę po prawnikach, po Rzecznikach praw konsumentów. Jedna pani prawnik powiedziała mi żebym zapłaciłam i miała święty spokój. Szczerze powiem Wam że jestem już zmęczona ciągnącą sie sprawą, Pożyczyłam pieniądze, zapłaciłam i co!

Wysłałam im e-maila odnośnie czy dostali pieniądze i czy to definitywnie kończy naszą współpracę. Odpisali mi że dostali przelew ale nie zapłaciłam 600 zł tytułem kosztów zastępstwa procesowego. Kurde co to jest??? Ile można płacić za niewystawianie mojej nieruchomości albo umieszczenie jej na kilku portalach gdzie administratorem jest EXPOL sp. Z o.o.

Co z tym pozwem zbiorowym? Mimo że zapłaciłam chętnie będę zeznawać.

I jak możecie pozwijcie ich do UOKiK - tylko oni są województwo mazowieckie więc do tamtego UOKiKu trzeba to zgłosić. Ja wysłałam tam zawiadomienie już dawno, im więcej osób to zrobi tym szybciej się za nich wezmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...