Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oferty-online.com Płońsk opinia


mnowak355

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 504
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wczoraj tutaj na forum pisałem, że na razie cisza jak przed burzą i cierpliwie czekamy co będzie dalej. Burzy narazie nie ma ale wczoraj otrzymaliśmy pismo o pełnomocnika expolu, która jest odpowiedzią na nasze pismo. Kolejny raz pokazali, że z logicznego punktu widzenia nie mają nic konkretnego do napisania. To takie pismo tylko po to by coś napisać. Mówiąc potocznie "my do nich o niebie, a oni o chlebie".

 

W odpowiedzi na nasz sprzeciw sugerowali, że nie kontaktowaliśmy się z nimi telefonicznie w trakcie trwania umowy. W naszej odpowiedzi przedstawiliśmy nowe dowody, których w trakcie pisania sprzeciwu nie posiadaliśmy, bilingi pokazujące że takie rozmowy z infolinią expol i numerem prywatnym >>Zgłoszono żądanie usunięcia danych osobowych<<miały miejsce.

Odpisali cytuję: "Twierdzenie pozwanej, że tel o nr xxx-xxx-xxx jest prywatnym nr tel >>Zgłoszono żądanie usunięcia danych osobowych<<nie polega na prawdzie jest to nr tel. do strony powodowej expol. Strona powodowa wskazuje, że wzór umowy pozwana dostała, jeszcze przed jej podpisaniem drogą elektroniczną i z warunkami umowy mogła bez żadnej presji czasu zapoznać się w komfortowych warunkach, co więcej umowa jest niezmiennie przejrzysta i krótka nie ma w niej kilkunastu stron zapisanych małą czcionką i odesłań do różnych paragrafów wprowadzających trudność w jej zrozumieniu".

Nie ma znaczenia czy to prywatny numer czy na firmę. Chcieliśmy wykazać, że ich twierdzenie, że nie kontaktowaliśmy się z nimi telefonicznie nie jest prawdą. A ten adwokacina pisze, że to nie numer prywatny i jakieś tam dodatkowe brednie o umowie i czcionce. Ale nic na temat bilingów i naszego kontaktu telefonicznego z infolinią i >>Zgłoszono żądanie usunięcia danych osobowych<<.

 

Przedstawiliśmy oświadczenia innych poszkodowanych przez expol pokazując, że nie odbieranie wypowiedzeń w terminie to standardowa procedura expol, to odpisali: "Co do osób, których oświadczenia załącza pozwana to faktycznie łączy je ze stroną powodową jedna zależność wszystkie są dłużnikami strony powodowej wobec których prowadzi ona postępowania sądowe celem odzyskania swoich należności."

Ale nic nie napisali na temat, że te osoby podobnie jak my, wysyłały wypowiedzenia które nie zostały odebrane lub odebrane po terminie umowy.

 

Na uwagę zasługują też słowa: "Strona powodowa otrzymuje dużą liczbę korespondencji elektronicznej i z uwagi na ten fakt specjalnie dla uporządkowania swoich stosunków z klientami dla tak ważnego zdarzenia jak wypowiedzenie umowy zastrzega formę pisemną."

Można stwierdzić, że również w sposób uporządkowany nie odbierają wypowiedzeń w terminie, a podczas rozmowy telefonicznej informują, że wypowiedzenie można również wysłać mailem.

 

Nie będę cytował całego pisma (wypocin) tego adwokaciny bo nie o to chodzi by tyle pisać na tym forum. Chciałem tylko pokazać w jaki sposób odpowiadają na wydaje mi się konkretne i logiczne argumenty.

 

Nie będę już odpisywał na to pismo. To nie ma sensu. Oni w żadnym punkcie nie odpowiedzieli na nasze argumenty. Adwokacina bierze kasę i pisze to co mu ślina na język przyniesie. Teraz czekamy, aż ustalą termin rozprawy.

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca jak to jest z tym miejscem rozprawy sądowej. W pozwie Expol napisał, że "Właściwość miejscowa sądu ustalona w oparciu o art. 34 k.p.c." Jednak w dołacznym do nakazu zaplaty pouczeniu mam - wybolodowany i podkreślony! - zapis cytuję: "Sąd Rejonowy w Płońsku informuje , że pozwany w przypadku wniesienia sprzeciwu może żądać przekazania sprawy do sądu właściwego ze względu na swoje miejsce zamieszkania". Co też uczyniłam :)

 

Jeżeli dostane wezwanie na rozprawę i okaże się, ze jest ona w moim miejscu zamieszkania to na pewno dam znać. To może byc istotna informacja dla osob, ktore rezygnuja z walki z Expolem w obawie , że bedą musiały jeździć do sądu w Płońsku. Może tez być tak, że przesłuchanie będzie w Wawie, a wyrok wyda Sad w Płońsku. Nie wiem czy tak to działa, ale jestem troche nieufna wobec płońskiego sadu. Nie bedę na razie rozpisywać sie o tym na forum poczekam na rozwój wydarzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie od kiedy oni kantują ludzi w internecie bo nasze sprawy to ostatnie pól roku a inne sprawy czy do nich można dotrzeć np sąd, bo nie każdy w internecie nas znalazł dowiedział się itp.

 

Ja kiedyś próbowałam prześledzić tę ścieżkę. Wygląda na to, ze Expol na bieżąco monitoruje internet i miare możliwości stara się usuwać niepochlebne opinie na swój temat, dlatego za dużo informacji nie ma, ale to moje wnioski:

- zaczeli najprawdopodobniej w 2011 roku

- najpierw opłata ze "usluge reklmową" byla o prawie o 100 zł niższa ok. 160 zł

- ludzie moze się i wkurzali co do jakości usług, ale pewnie suma sumarum płacili, co zacheciło Expol do rozwoju biznesu

- mniej więcej od połowy 2012 roku do połowy 2013 roku podnieśli stawki i zaczeli intensywna kampanię swoich usług i wtedy chyba naciągneli najwoiecej osób

- wygląda na to, ze pierwsze sprawy Expol zalał kierować do sadu w połowie ubiegłego roku. Nie wiem czy doszło do jakiejś sprawy czy większość ludzi po otrzymaniu nakazu sadowego lub pisma przedprocesowego po prostu zaczynało płacić. Jeżeli jakaś sprawę przegrali to na pewno sie do tego nie przyznają, a może jakas wygrali i to utwierdziło ich w bezkarność. Trudno jednak to spra.wdzić - sąd nie udzieli takich informacji osobom postronnym

- mam jednak wrażenie, że nie działo sie to wcześniej na taka skale jak teraz. Pisma, które pisze ich prawnik sa kompletnie niespójne i oderwane od faktow (raczej skupieja sie na odrwacaniu kota ogonem), brak w nich p[rzemyślanej sttrategii obrony. Po prostu tak jak napisał aron1982 oni nie maja nic do powiedzenia oprócz tego, że robia tak, bo prawo nie zabrania. Prawo może i nie zabrania, ale polecam Expolowi (bo oni tu regularnie zaglądają :) brzmienie art. 5 kc

"Nie można czynić ze swego prawa pożytku, który byłby sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Taki działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę poradzić osobom które chcą rozwiązać umowę z firmą Expol to:

1. natychmiast wyślijcie rozwiązanie umowy pisemnie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru,

2. jeśli firma nie odbierze, ponownie należy przesłać list poleconym za potwierdzeniem odbioru,

jeśli firma również nie odbierze dokumentu uznajcie za dostarczony skutecznie, zwrotki i potwierdzenie nadania to dowód do sądu.

Prześlijcie też wiadomość e-mailem, np. skan wypowiedzenia mimo że firma nie uznaje takiego wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniec - cała akcja z Expolem polega na tym, że listy czy to zwykłe czy polecone do nich docierają, ale jak jest to:

- list zwykły - to oni twierdzą, że nie dotarł, ty nie masz dowodu nadania, więc nie masz jak im kłamstwa udowodnić

- list zwykły polecony - masz dowód nadania, ale nie masz zwrotki, więc Expol ci będzie wmawiał, że list odebrali, ale było juz po terminie, a ty nie masz jak Natomiast, jeśli nie daj Boze zgubisz dowód nadania i sie do tego przyznasz (tak jak ja to zrobilam) to uznają, że maja cie w garści i beda szli w zaparte, że listu w ogóle nie dostali, no bo jak im udowodnisz...

- list polecony za potwierdzeniem odbioru - OK odebrali, ale po terminie, więc nadal "musza swidczyc ci uslugę"

- wypowiedzenie wysłane mailem według nich jest nieważne (choć wcale nie jest powiedziane, że takie stanowisko podzieli tez sąd)

 

No a skoro wypowiedzenia nie ma to - jak kiedyś ładnie ujął p. >>Zgłoszono żądanie usunięcia danych osobowych<<- "umowa nadal pozostaje w mocy". To, że oni nic ramach tej umowy nie robią albo markuja jakieś tam działania, to wszyscy doskonale wiemy - teraz tylko trzeba to udowodnić przed sądem.

 

Moim zdaniem w najlepszej sytuacji są osoby, ktore wysłały wypowiedzenia za potwierdzeniem odbioru a Expol odebrał ja po dwóch awizowaniach (po terminie), w najgorszej są ci, którzy uwierzyli w zapewnienia przez telefon, ze wypowiedzenia nie trzeba składać, a umowa wygaśnie samoistnie.Ja to jest chyba gdzieś pośrodku, więc na dwoje babka wróżyła ;)

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- list zwykły polecony - masz dowód nadania, ale nie masz zwrotki, więc Expol ci będzie wmawiał, że list odebrali, ale było juz po terminie, a ty nie masz jak Natomiast, jeśli nie daj Boze zgubisz dowód nadania i sie do tego przyznasz (tak jak ja to zrobilam) to uznają, że maja cie w garści i beda szli w zaparte, że listu w ogóle nie dostali, no bo jak im udowodnisz...

Nie do końca może coś wmawiać. Ja wysłałem wypowiedzenie właśnie listem poleconym. Oczywiście przyszła mi faktura do zapłacenia. Na szczęście miałem dowód nadania. Poprosiłem pocztę o sprawdzenie kiedy przesyłka została odebrana. Na moje szczęście okazało się że odebrali list na kilka dni przed końcem okresu umowy. Dalej szli w zaparte że nie odebrali listu mimo że miałem zaświadczenie z poczty. Postraszyli mnie sądem, na szczęście będąc w posiadaniu dowodu nadania listu i zaświadczenia o jego dostarczeniu mogą się ze mną sądzić.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja podobnie jak Pokal mam małe zwycięstwo :) Dziś odebrałam pismo, w którym sąd w Płońsku uwzględnił moja prośbę o przekazanie sprawy do sadu w moim mieście. I nie chodzi tylko o przesłuchanie – całą sprawę ma rozpatrywać sąd w Warszawie.

 

Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejszych jest kilka zdań, które znalazły się w uzasadnieniu. Zacytuję, bo moga się one przydać innym w batalii z Expolem:

"Zdaniem Sadu, zapis zawarty w par. 4 pkt 7 umowy zawartej pomiedzy powodem a pozwanym stanowi niedozwolona klauzulę umowną (...) Umowa łącząca strony postępowania została zawarta na podstawie wzorca umowy dostępnego na portalu internetowym http://www.oferty-online.com. Pozwany jako konsument zawierając z powodem będącym przedsiębiorcą tę umowę nie miał możliwości dokonania indywidualnych uzgodnień dotyczących poszczególnych zapisów umowy".

 

Czyli najogólniej mówiąc zapis w umowie, że została ona zawarta w Płońsku i ewentualne spory będzie rozstrzygał tamtejszy sad jest NIEWAŻNY.

 

Reasumując: jeśli ktoś rezygnuje z walki z Expolem, w obawie, ze będzie musiał jeździć na sądu w Płońsku - niech tego nie robi, tylko składa sprzeciw i wnosi o przeniesienie sprawy do sądu właściwego ze względu na swoje miejsce zamieszkania.

Może się niebawem okazać, ze jak Expol będzie musiał kursować po całej Polsce na rozprawy, to z nich zrezygnuje, bo to mogą być wcale niemałe koszty, a prawdopodobieństwo ich wygranej wcale nie jest stuprocentowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze jeszcze nikt nie składał oświadczeń na sali sadowej w swojej sprawie.

 

Wygląda na to, że sprawa się dopiero rozkręca. Do tej pory pewnie wystarczało postraszenie sądem, wpisem do KRD albo wysłanie nakazu zapłaty (mając podpisaną umowę i faktury bez problemu Expol go w sądzie dostawał) i ludzie płacili, ale jak to się mówi "nosił wilk razy kilka...itd". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przepraszam ze nie odpisałem wcześniej, ale podobnie jak u koleżanki sąd uwzględnił to, że sprawa toczy się między konsumentem, a przedsiębiorcą. Jak na razie czekam na wezwanie, ale im więcej wniosków, im więcej walczących z tym procederem tym lepiej. Jak tylko będę po przesłuchaniu to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

jakieś nowe wiesci w naszych sprawach?

K

 

U mnie na razie cisza. I pewnie jeszcze chwile ona potrwa, biorac pod uwage, ze muszą akta przekazać do Sądu w Warszawie i to on dopiero wyznaczy termin rozprawy. No chyba , że Expol złożył zażalenie od decyzji (bo miał takie prawo) i będzie naciskał na prowadzenie sprawy w Płońsku, ale wątpię. Po pierwsze w moim odczuciu nie maja ku temu argumentów, po drugie to im powinno zależeć na jak najszybszym rozstrzygnięciu sprawy, a wszelkie odwołania wydłużaja procedurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...