Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oferty-online.com Płońsk opinia


mnowak355

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 504
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja też czekam na info z warszawskiego sądu. Nie wiem ile to potrwa, ale biorąc pod uwagę czas przesylania dokumnetów z nowym opertorem pocztowym, czekanie na zwrotki, analizę akt przez sędziego, to obstawiam chyba raczej lato niż wiosnę. Tym bardziej, ze ja wnosiłam o właczenie akt spraw innych poszkodowanych, więc chyba musza jeszcze zrobić kopie i przesłać je do mojego Sądu Rejonowego. Kiedyś już przerabiałam taką scieżke ze składaniem sprzeciwu. Wtedy z odwołaniem do sadu okręgowego sprawa trwała ponad półtora roku.

 

A tak z innej beczki - aron1982 czy zgłaszają się jacys nowi poszkodowani? Czy Expol nadal naciąga na niekorzystne umowy? Bo troche jakby faktycznie ucichło. Wiem, ze są osoby, które dostały przedsądowe wezwania do zapłaty, ale o nakazu zapłaty już nie. Może Expol zorientował sie, że straszenie sadem nie an wszystkich działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się pojedyncze nowe osoby. Ostatnie sprawy dotyczą przełomu sierpnia i września 2013 r. Chodzi o czas kiedy minął 3-miesieczny okres promocyjny. Prawdopodobnie firma nadal prowadzi swój nieuczciwy biznes. Teraz expol natrętnym Klientom, którzy domagają się informacji na jakich portalach znalazło się ich ogłoszenie, wysyła listę kilkunastu linków do ich ogłoszenia. Ogłoszenie znajduje się głównie na darmowych, małoznanych portalach. Firma prawdopodobnie również zaczęła współpracować z Agentami nieruchomości, którzy naganiają w ich sidła potencjalne ofiary. Taki naganiacz działa chyba we Wrocławiu. Skontaktowały się ze mną 2 osoby, które zawarły umowę z expolem w wyniku sugestii jakie otrzymały o osoby co zajmuje się sprzedażą ich nieruchomości. Obydwie sytuacje maiły miejsce we Wrocławiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Drodzy forumowicze,

przyznam szczerze że zarejestrowałem się na tym forum specjalnie dla powyższego wątku na temat firmy Expol której również jestem "ofiarą".

 

Po krótce streszczę mój przypadek:

W Listopadzie zadzwoniła do mnie przemiła pani z propozycją umieszczenia mojej nieruchomości na portalu Ale-gratka.pl. Oczywiście wspomniała o darmowym 3 miesięcznym okresie próbnym umieszczenia mojej nieruchomości na niemalże wszystkich portalach a po moim zapytaniu odnośnie kosztów powiedziała że przed końcem 3 miesięcznego okresu próbnego zadzwoni do mnie i zapyta czy przyniosło to rezultat czy nie, krótko mówiąc zapyta czy kontynuujemy naszą współpracę czy nie. Jednak tak się nie stało. Na początku marca dostałem fakturę proformę opiewającą na kwotę prawie 1000zł. i powiem szczerze że niewiem co robić w tej sytuacji. Czytając powyższe posty przekonałem się że dałem się poprostu naciągnąć.

Drogie Koleżanki i Koledzy z powyszego wątku, czy możecie mi poradzić co mam począć?

 

Pozdrawiam Was serdecznie,

wonski87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wonski87 napisz do mnie na [email protected]

 

witam, jak widać po moim przypadku firma nie zakończyła oszukańczego procederu, właśnie otrzymałam fakturę pro formę na 490 zł, po 3 miesięcznym okresie promocyjnym, którego chęć kontynuowania miał być potwierdzony przeze mnie, a czego oczywiście nie zrobiłam. tak na prawdę nie wiem co to są za umowy, na które oni się opierają , na której nigdzie nie ma mojego podpisu, wymuszona zgoda telefoniczna i to jest umowa???? piszcie proszę, czy jest jakiś pozew zbiorowy? jak się zbierzemy razem, to nie wierzę aby prawo pozwoliło na krzywdzące wyroki dla oszukanych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expol działa i nabiera kolejnych klientów. Jestem jednym z nich. Pod koniec zeszłego roku wysłałem do nich zgłoszenie nieruchomości za pomocą strony http://www.ale-gratka.pl. Różnica jest taka, że nie podpisywałem z nimi żadnej umowy a jedynie wysłałem ofertę sprzedaży mieszkania przez formularz internetowy na ich stronie co jest równoznaczne z akceptacją regulaminu. Oczywiście regulaminu nie przeczytałem do końca (a czy ktoś z Was czyta do końca regulamin każdego sklepu internetowego w którym coś kupuje, lub chociażby regulamin tego forum którego akceptacja jest konieczna przy zakładaniu konta??). A przecież może być w nim zapis że po 3 miesiącach konto staje się płatne np. 400 zł miesięcznie z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Zastanawiam się na ile akceptacja regulaminu poprzez kliknięcie na stronie daje im podstawy do wystawiania jakichkolwiek faktur i straszenia Klientów sądem.

Na stronie http://www.oferty.net/agencja/expol_sp_z_o_o,25924 pojawiają się codziennie nowe ogłoszenia. Podzwoniłem trochę pod numery podane w ogłoszeniach. Każda z tych osób jest w takiej samej sytuacji jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukałam trochę o umowach internetowych i znalazałm jak poniżej, może to będzie jakimś wstępem do walki z nimi:

 

Jeśli ktoś zmusił cię do podpisania jakiejś umowy, umowa ta jest

nieważna, nie musisz jej wykonywać. Natomiast jeśli ktoś wprowadził

cię w błąd, zastosował podstęp lub groźbę, może to być podstawą

do uchylenia się od skutków prawnych takiego oświadczenia woli (umowa

taka nie jest jednak automatycznie nieważna). W takiej sytuacji

powinieneś wysłać do osoby lub firmy, z którą zawarłeś umowę,

pismne oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia

złożonego pod wpływem błędu, podstępu lub groźby. Takie

oświadczenie najlepiej wysłać listem poleconym za potwierdzeniem

odbioru, żeby mieć dowód, że takie oświadczenie wysłałeś. Powyższe

sytuacje są przykładami tzw. wad oświadczenia woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej artykuł który może być przydatny dla osób, które nie podpisały umowy tylko wpadły w sidła expolu poprzez serwis ale-gradka.

 

http://www.nowemedia.org.pl/joomla/index.php/orzecz/item/789-wypełnienie-formularza-na-www-nie-jest-chwilą-zawarcia-umowy-on-line

 

Artykuł jest dość obszerny ale warto go przeczytać. Wspomne tylko, że artykuł dotyczy podobnych działań jakie stosuje expol. Jest to sprawa z 2008/2009 roku, którą rozpatrywały Sądy w Legnicy, najpierw Rejonowy i późniejsze odwołanie do Okręgowego.

Edytowane przez aron1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Par. 5 pkt. 9. "Nieterminowe regulowanie faktur skutkować będzie naliczaniem odsetek w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego".

 

Jeśli chodzi o odsetki opisane w regulaminie na ale-gradka (paragraf z regulaminu przedstawiony powyżej), to z tego co się orietuję to polskie prawo reguluje to i odsetki powinny wynosić 13% w skali roku.

Edytowane przez aron1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z art. 481 § 1 kodeksu cywilnego wierzyciel może zażądać odsetek za czas opóźnienia w spełnieniu świadczenia przez dłużnika. Dotyczy to wyłącznie sytuacji, gdy przedmiotem zobowiązania jest suma pieniężna. Z tego przepisu wynika zatem ustawowy obowiązek zapłaty odsetek niezależnie od przyczyny opóźnienia w płatności głównego świadczenia. Ponadto wierzyciel może dochodzić zapłaty odsetek bez względu na to, czy poniósł jakąkolwiek stratę. Stopa procentowa danych odsetek może być ustalona z góry, jednakże jeżeli nie jest oznaczona, należą się odsetki ustawowe (określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 4 grudnia 2008r. w sprawie określenia wysokości odsetek ustawowych). Wierzyciel może żądać odsetek według wyższej stopy, jeżeli wierzytelność jest oprocentowana według stopy wyższej niż ustawowa.

 

Odsetki ustawowe zawarte w umowach cywilnoprawnych należy wyliczać według ściśle określonego wzoru. Na dzień dzisiejszy wysokość stopy odsetek wynosi 13% w skali roku i taką stopę należy też przyjąć do wyliczeń.

 

Należy dodać, że w nieco inny sposób wylicza się odsetki umowne, które mogą zastąpić odsetki ustawowe. Otóż, mogą być one wskazane w umowie procentowo lub w postaci wielokrotności odsetek ustawowych. Jeśli tak się dzieje, to należy pomnożyć wyliczone powyższym wzorem odsetki ustawowe przez określony współczynnik odsetek umownych, lub też żądać od dłużnika wypłaty wartościowo wskazanych odsetek umownych.

Edytowane przez aron1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...