Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ile może może kosztować nas budowa?


Recommended Posts

niedoszacowujesz materiały gdzie tylko się da, nawet styropian w podłogę, gdzie docieplenie dachu, fundamentu - chłopie. Jesteśmy w dziale domów energooszczędnych, nie kurnej chaty.

 

Stolarka okienna, zależy co masz na myśli - dasz Druta to i w 20 tyś się zmieścisz, dach to samo. Popatrz na koszty wyliczone w tym projekcie - jak uważasz że ekipami da się za 250 tyś zrobić - zgoda. Podobna cena jest w kosztorysie, i co...? zamieszkasz w tym?

 

Dla mnie pytanie "Od pewnego czasu myślimy z rodzinką na wybudowaniem tego domu: http://projekty-domow-maserbud.pl/projekt-319 co o nim myślicie? wystarczy mi na postawienie go 300.000zł?" jest jasne - postawić dom, nie SSO czy SSZ - stan surowy zamknięty to nie dom tylko budowla czyli budowa.

 

A więc postawić budowlę i popatrzeć - czyli utopić, zainwestować pieniądze.

 

Domu za 300 tyś nie będzie. Będzie za to użyty materiał budowlany do konkretnego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gosc321_1
to co byś tym co podałeś zbudował będzie energo, ale nie oszczędne.

 

.

No jeżeli porotherm 25 + 20 cm styropianu grafitowego to nie jest budowanie energooszczędne, to aż się boję zapytać jak sobie dom izolowałeś.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc321_1
niedoszacowujesz materiały gdzie tylko się da, nawet styropian w podłogę, gdzie docieplenie dachu, fundamentu - chłopie. Jesteśmy w dziale domów energooszczędnych, nie kurnej chaty.

 

Stolarka okienna, zależy co masz na myśli - dasz Druta to i w 20 tyś się zmieścisz, dach to samo. Popatrz na koszty wyliczone w tym projekcie - jak uważasz że ekipami da się za 250 tyś zrobić - zgoda. Podobna cena jest w kosztorysie, i co...? zamieszkasz w tym?

 

Dla mnie pytanie "Od pewnego czasu myślimy z rodzinką na wybudowaniem tego domu: http://projekty-domow-maserbud.pl/projekt-319 co o nim myślicie? wystarczy mi na postawienie go 300.000zł?" jest jasne - postawić dom, nie SSO czy SSZ - stan surowy zamknięty to nie dom tylko budowla czyli budowa.

 

A więc postawić budowlę i popatrzeć - czyli utopić, zainwestować pieniądze.

 

Domu za 300 tyś nie będzie. Będzie za to użyty materiał budowlany do konkretnego celu.

 

Z tego co napisałeś jasno wynika, że to Ty nie wiesz co to jest SSZ, skoro piszesz: "Popatrz na koszty wyliczone w tym projekcie - jak uważasz że ekipami da się za 250 tyś zrobić - zgoda. Podobna cena jest w kosztorysie, i co...? zamieszkasz w tym?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli porotherm 25 + 20 cm styropianu grafitowego to nie jest budowanie energooszczędne, to aż się boję zapytać jak sobie dom izolowałeś.....

 

22.6 m3 styropianu na elewację policzyłeś. Przy warstwie 20cm to daje 113m2 ściany. Nawet jednej kondygnacji tego budynku tym nie obłożysz. Już podłogach nie wspomnę i innych rzeczach.

 

Ty chyba upośledzony jakiś jesteś???

 

dalej mam ci coś udowadniać - chyba sobie jaja robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc321_1
22.6 m3 styropianu na elewację policzyłeś. Przy warstwie 20cm to daje 113m2 ściany. Nawet jednej kondygnacji tego budynku tym nie obłożysz. Już podłogach nie wspomnę i innych rzeczach.

 

Ty chyba upośledzony jakiś jesteś???

 

dalej mam ci coś udowadniać - chyba sobie jaja robisz.

Wiem, wiem, wiem co ja wieśniak z Podhala (i od tego jeszcze UPOŚLEDZONY) na twoje (pisownia celowa) warszawskie salony się wpycham?? Już mnie tutaj nie ma . Będę szukać innych wieśniaków, którzy podobnie jak ja budują "kurne chaty" jak to nazwałeś (no może burakami obsiewać ogrodu nie będę, bo przecież wystarczy zajrzeć na Forum)

Ps. Ilości materiałów nie wziąłem ich z kosmosu tylko z zestawienia materiałów dostępnego na stronie projektu. Rozumiem, że kosztorysanci również są upośledzeni (przynajmniej będzie nas więcej :)

Mimo wszystko powodzenia życzę

UPOŚLEDZONY Z KURNEJ CHATY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aksami: nie denerwuj się, ale... chłopaki mają rację. Wykopanie fundamentów i ich wylanie, lub sama płyta, do tego ich izolacja (jej izolacja) i tak dalej robi swoje. To jedno. Nie wnikam w jaki system wchodzisz, ale:

- na materiałach typu styro nie możesz oszczędzać i czasem lepiej dać za m3 20 zł więcej i mieć coś pewnego niż kupę szajsu. Jeżeli masz 150 m2 ścian - a to naprawdę nie jest dużo (200 m2 domu - to dom o obrysie circa 10 x 10 i wysokości średnio 5 m) - to w środku naprawdę w cholere miejsca.-czyli licząc że dajesz styro 20 cm to masz 30 m3, wymiary podane są jako ok 13 na ok 16 a wysokość na ok 5,5 m i tej ilości okien to ilość metrów ścian wyjście Ci ponad 200 m2 a jak dasz styro 20 cm - to ilość tych m3 wyjdzie ci grubo ponad 40! czyli dwa razy tyle coś szacował!!! Dwa... Do tego muszą iść kleje siatki i takie tam...

Ach zapomniałbym - jeżeli podłoga będzie a za nią strop drewniany to i wyciszenie i izolacja w to wszystko - kolejne metry. Tu wełna mineralna...

Budowa doimu to nie jest hop siu i mi się zdaje. Każda osoba która ma styczność z budową, czy to ktoś kto robi tynki (ja), czy zajmuje się projektowaniem, czy wykonawstem - powie Ci że to co sobie wyobrażamy można zwykle potłuc. Życie weryfikuje.

Lepszy motyw - jest system do budowy pasywnych (ściany, dach, drenaż) - ale zanim jakakolwiek ekipa autoryzowana wejdzie na budowę plany idą do architekta by takie "typówki" poprawił i jeszcze raz poprzeliczał co i jak.. Żeby nie było zdziwień..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę za SSO trzeba przyjąć 800-1000 zł za metr powierzchni, jeśli nie robimy tego własnymi rękami. Tak wychodzi u mnie z obliczeń i ta kwota znajduje potwierdzenie u innych (ja się przekonam za pół roku). dom z linku ma 230 metrów, więc można łatwo policzyć koszt SSO. nie ma w tym oczywiście ocieplenia ścian ani dachu. mam za to płytę z XPS pod częścią mieszkalną, pod pozostałą częścią jest płyta nieocieplona. powinienem zamknąć się w kwocie 1000 zł/m2 SSO, ale szukam rozważnie materiałów itd. mam bardzo prosty dach bez kominów, ale dużą powierzchnię stropów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc321_1
Aksami: nie denerwuj się, ale... chłopaki mają rację. Wykopanie fundamentów i ich wylanie, lub sama płyta, do tego ich izolacja (jej izolacja) i tak dalej robi swoje. To jedno. Nie wnikam w jaki system wchodzisz, ale:

- na materiałach typu styro nie możesz oszczędzać i czasem lepiej dać za m3 20 zł więcej i mieć coś pewnego niż kupę szajsu. Jeżeli masz 150 m2 ścian - a to naprawdę nie jest dużo (200 m2 domu - to dom o obrysie circa 10 x 10 i wysokości średnio 5 m) - to w środku naprawdę w cholere miejsca.-czyli licząc że dajesz styro 20 cm to masz 30 m3, wymiary podane są jako ok 13 na ok 16 a wysokość na ok 5,5 m i tej ilości okien to ilość metrów ścian wyjście Ci ponad 200 m2 a jak dasz styro 20 cm - to ilość tych m3 wyjdzie ci grubo ponad 40! czyli dwa razy tyle coś szacował!!! Dwa... Do tego muszą iść kleje siatki i takie tam...

Ach zapomniałbym - jeżeli podłoga będzie a za nią strop drewniany to i wyciszenie i izolacja w to wszystko - kolejne metry. Tu wełna mineralna...

Budowa doimu to nie jest hop siu i mi się zdaje. Każda osoba która ma styczność z budową, czy to ktoś kto robi tynki (ja), czy zajmuje się projektowaniem, czy wykonawstem - powie Ci że to co sobie wyobrażamy można zwykle potłuc. Życie weryfikuje.

Lepszy motyw - jest system do budowy pasywnych (ściany, dach, drenaż) - ale zanim jakakolwiek ekipa autoryzowana wejdzie na budowę plany idą do architekta by takie "typówki" poprawił i jeszcze raz poprzeliczał co i jak.. Żeby nie było zdziwień..

Balto: dom ma 150 m2 ścian a zatem faktycznie nie oszacowałem, dokładnie jakieś 7 m3 styropianu a nie 17 (jaki koszt niech każdy już liczy sam). I po raz 3 powtarzam, że ja tych wielkości sobie nie wymyśliłem, tylko wszedłem na stronę projektu i przeczytałem załączony kosztorys. Jakkolwiek ceny mają się nijak do rzeczywistości to już obmiary chyba były robione dobrze? Co do ocieplenia, wyciszenia podłogi to w ogóle jej nie brałem pod uwagę ponieważ pytanie dotyczyło SSZ z elewacją. Nie wiem jak u Ciebie, ale w moim kosztorysie izolacje podłóg, oraz ocieplenie poddasza to już wykończeniówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc321_1
myślę za SSO trzeba przyjąć 800-1000 zł za metr powierzchni, jeśli nie robimy tego własnymi rękami. Tak wychodzi u mnie z obliczeń i ta kwota znajduje potwierdzenie u innych (ja się przekonam za pół roku). dom z linku ma 230 metrów, więc można łatwo policzyć koszt SSO. nie ma w tym oczywiście ocieplenia ścian ani dachu. mam za to płytę z XPS pod częścią mieszkalną, pod pozostałą częścią jest płyta nieocieplona. powinienem zamknąć się w kwocie 1000 zł/m2 SSO, ale szukam rozważnie materiałów itd. mam bardzo prosty dach bez kominów, ale dużą powierzchnię stropów

|Wszystko ok. Tylko że domek o który toczą się takie boje (de facto główni zainteresowani dawno już tutaj nie zaglądają) ma: 89,53m2 pow. użytkowej i 151,14m2 całkowiej a nie 230!! Sprawdź przekierowanie do projektu z pierwszego wpisu. Według twojej metody SSO powinien wyjść od 120 do 150 tys. I aż nie mogę uwierzyć, że chłopcy (patrz: gentoonx i Balto) tak Ci puścili to płazem. Mnie to za takie herezje chcą rozszarpać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba upośledzony jakiś jesteś???

 

dalej mam ci coś udowadniać - chyba sobie jaja robisz.

Bez qfa takich wyjazdów !

piętnujemy myślenie nie myślącego.

 

Pytam po jakiego hu izolować ? tak aby siebie zadowolić ? czy aby zrobić to raz a dobrze ?

qfa mać nad tymi dywagacjami ile dać !

Dać tyle żeby nie trzeba było grzać, lub w tedy jak mróz jak za "niemca" będzie to coś tam moża by było .

Namnożysz tych kabli przewodów itp a potem płacz i larum bo nie ma z czego płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aksami: sprawdziłem linka który podrzuciłeś i grzecznie napisano o powierzchni użytkowej circa 200 m2, wymiary domu to chyba 13 x 16 albo podobnie... wysokość też gdziesik była podana a okna jak jest ich dużo, mogą stanowić i ponad 20% ogólnej powierzchni ścian...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty budowy to czysta abstrakcja i mniemanologia w czystej formie.

Bez globalnych celów i prześledzenia kroku o kroku realizacji można sobie z fusów wróżyć.

Panowie to jest łańcuch zdarzeń, wylewam beton robię taras muszę potem go płytkami

obłożyć.

Robię z drewna nawet drogiego "egzotyka" robię szybko i skutecznie.

Robię ścianę lekką mam od razu gotowca, a ty lataj jeszcze za ekipą do tynkowania.

Robię okna sama szyba wstawiam w ścianę fix obudowuje, stać mnie w tedy zrobić to

porządnie przyłożyć XPS jako ramę ile wejdzie.

Nie mam C.O też oszczędność itp spokojnie do jutra bym to zapisał

punkt po punkcie.

Dla tego nie róbcie kosztów na siłę robiąc pół środki typu 10cm styropianu

rurki, pompki to nie jest za free i się psuje, gdzie izolacja nie.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zatraciliśmy pierwotny sens rozmowy na wyjazdy dezintegracyjne jeden do drugiego.

Zmieścić się w 250 kzł ? hmmm patrząc na projekt .

To jest jedna z niewielu pracowni co podaje wymiar wysokości budynku do WZ chwała im za to.

Tu bym się przyczepił do krokwi chociażby 8x20cm pewnie architekt takiej nie widziała na oczy

bo jak by zobaczy i przyłożył do projektowanego budynku to zrozumiał by że jest 2 razy za wielka.

spokojnie 7x14 standard obskoczy.

Drugie czy np lukarnę nie zrobić w formie trójkąta aby nie dawać rynien do niej ?

Następna sprawa kominy, czy nie lepiej zrobić i skoncentrować się na budynku bez nich?

 

Krasznka pisanka.jpg

 

jak mają czelność brać kasę za ten projekt to niech robią to godnie ! a nie kpią z ludzi stąd muszę się wyżyć na takim sposobie

robienia ludzi w balon !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

מרכבה: przeczytałem dokładne zestawienie materiałów - podane do dziesiątych czy dziesięciotysięcznych części miary objętości. Kupa śmiechu... Z rozdziałem na taki czy inny. Tak jakby na budowie ważono na dekagramy... Wszystkie płytki dojechały i idealnie pasowały, i tak dalej.

A cuda w projektach widziałem różniste i pomysłowość panów architektów mnie nie zdziwi... w niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem dokładne zestawienie materiałów - podane do dziesiątych czy dziesięciotysięcznych części miary objętości. Kupa śmiechu... Z rozdziałem na

Inaczej podchodzę ... do tego ... w zasadzie na każdą deskę mogę mieć wydruk z wymiarami, mogę zestawić np na arkuszu a2 z 100 różnych detali

tak dla pomocy a potem haratać na pile formatowej, to jest podejście z mechaniki.

A oni zliczają obliczają na piechtę i spisują głupoty.

Mnie ma wyjść detal a jaka przygotówka to inna inszość, ile zmarnuję tego ? nie wiem odpad czasem to 30%.

 

Chcę wykonania np drzwi wedle mojego uznania to nie mogę zdać się tylko na "wiedzę" stolarza bo zrobi mi drzwi z jednej deseczki...

dostanie rys z detalami i niech robi, ja w tym czasie robię co innego.

Mnie to wyjdzie naturalnie z modelu jaki powstaje, nie z jakiegoś liczenia bo z tego nic :(

Mogę wysłać gotowe rysunki z samymi prętami aby takie powyginali

i przysłali mi gotowe na wymiar, widzę przy tym czy mnie się to mieści czy nie

bo papier wszytko przyjmie model 3d już nie :)

A cuda w projektach widziałem różniste i pomysłowość panów architektów mnie nie zdziwi... w niczym.

bo niestety architekt to bardziej artysta niż inż... sorry ale taka prawda i włazi z butami tam gdzie nie potrzeba ... projektuje np warstwy izolacji termicznej gdzie

inż budownictwa ma większe o tym pojęcie chociażby z ilości przedmiotów z tym związanych na studiach.

Po za tym rys techniczny w budownictwie podyktowany jest pseudo presją "majstrów"

że musi mieć 100 razy napisane.

Błąd ! pech będzie chciał że coś zmienimy i teraz 100 razy musi się ten wymiar zmienić,

mnie w modelu 3d się zmieni i większego problemu nie będzie.

Ale leśny dziadek z choojokadem musi ręcznie lecieć i zmieniać i zapomni co się zdarza...

przy klepaniu gotowców niby rzut ten sam tylko na siłę wymiary zmienione aby tylko kasa leciała ... i ani ze skali nie odczytasz tylko z wymiaru skażonego.

też takie cuda widziałem :(

A potem koszty bo błąd zrobił... bo żeby okno prawidłowo wymurować musiał przebić się przez gąszcz wymiarów :D

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

מרכבה Parę budów widziałem, na kilka zawoziłem towar, mam kontakt z producentem więźby i wszystkiego co z dechami i jak mu klient przynosi wyliczenie, że legar ma mieć n.p. 6,25 m długości, on automatycznie pisze 6,50 bo jakby to ująć lepiej mieć z czego dociąć niż myśleć jak ma wystarczyć. Kiedyś na żądanie klienta zrobił "na wymiar" co do centymetra.... Była kupa śmiechu dla niego, dla klienta "tylko" kupa kiedy dach ledwo ledwo wystarczył na mury minimalne okapy i orynnowanie...

Powód: architekt powiedział: panie ja wszystkie dokładnie wyliczyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...