Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ile może może kosztować nas budowa?


Recommended Posts

okna fixy 3 szyby [w warstwie ocieplenia?]
Na razie robię ramę pod sklejanie drewna, myślę że spokojnie

można polować na U 0,2 .

Jakie na "oko" wyjdzie zapotrzebowanie kwh/m2?
około 20-35kWh rocznie na 1m^2 zależy ile styro jaki długi sezon grzewczy wyjdzie z obliczeń.

Myślę że dołożenie izolacji i dołożenie okiennic można śmiało celować w to co zrobił J-J .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kwestia przeliczenia, nastawiam się na samogrzejność z zysków bytowych.

A w większy mórz , dogrzanie pasywne słońcem. Proste skuteczne podejście do tematu.

Nie liczę w tedy w 100% na słońce, liczę ale w tedy kiedy jest pewne w 95% że w silny mróz będzie tak owe.

I zliczają moc zysków bytowych projektuje się tak dom aby wyszło na zero lub lekki nadmiar przy średniej np stycznia.

Stąd izolacja rośnie i rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Odświeżam temat z tego względu, że znalazłem artykuł wart uwagi - Ile kosztuje budowa domu?. Koszty budowy mogą się diametralnie różnić - wiele zależy od materiałów, których użyjemy oraz od metody budowy. Wybierając materiały ze średniej półki oraz wykonując samodzielnie większość prac można naprawdę sporo zaoszczędzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat z tego względu, że znalazłem artykuł wart uwagi - Ile kosztuje budowa domu?. Koszty budowy mogą się diametralnie różnić - wiele zależy od materiałów, których użyjemy oraz od metody budowy. Wybierając materiały ze średniej półki oraz wykonując samodzielnie większość prac można naprawdę sporo zaoszczędzić.

 

Skorzystaj z naszej darmowej aplikacji Kalkulatory Budowlane, obliczysz sobie wszystko w dowolnym wariancie cenowym w kilka minut i całkowicie za darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...