Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zlecę remont kominka jak w opisie. Proszę o pomoc w wyborze firmy - śląsk.


Jarek79

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym jak najszybciej zrobić remont/przebudować poniższy kominek.

Poszukuję wykonawcy na śląsku (Bytom). Jaki jest problem?

Paliłem około 3 godzin w kominku, wszystkie kafle tak samo zimne, jak przed rozpaleniem.

Nie ma żadnego ciepła, wszystko musi gdzieś uciekać. Chciałbym, aby poza samym spalaniem drewna było też ciepło:)

 

W grę wchodzą różne rozwiązania, od zdjęcia tych dwóch pięter z góry i instalacja tradycyjnej obudowy kominka z kratkami, po naprawę tego, co jest, o ile da się naprawić. Była właścicielka mówiła, że ogrzewała tym mieszkanie....w co wątpię.

 

Jeżeli ktoś może polecić zduna/firmę, to będę wdzięczny. Poza poleceniem, proszę o jakieś pomysły/efektywne rozwiązania, które można by tutaj zastosować.

 

Będę wdzięczny za pomoc:)

Jarek

kominek1.jpg

kominek2.jpg

kominek3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oj Bader ... widząc to co widzę to na pewno kominka nie budował nikt, kto miał kiedykolwiek z kaflami do czynienia ... raczej będzie to robota "wełnianego fachowca" ... :p

Jarek ... jak dla mnie to tylko do zburzenia i zrobienia czegoś nowego ... raczej nie ma co ratować, łatać, czy "remontować".

Jeżeli masz ochotę to puść meila.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........Oj Bader ... widząc to co widzę to na pewno kominka nie budował nikt, kto miał kiedykolwiek z kaflami do czynienia ... raczej będzie to robota "wełnianego fachowca" ...

:D:D:D forest czasami potrafi tak rozbawić z rana ,że szok..Jak fachowiec obkłada kominek wełną gdzie się da to od razu jest nieudacznikiem,nie zna nowej technologii,nie zna zagadnień zduńskich,wełna to przeżytek itp.Ale jak kominek fachman pobuduje z kafli to także jest wełno wiec.Ty to musisz mieć forest jakieś trudne dni w domy aby zduna nazwać wełnianym fachowcem.ale jajca :D:D:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, kto wie....może te kafle pod spodem wełną zaizolowane? Skoro nie grzeją.

 

No to teraz już wiadomo co zduny robią jak im inwestor na jęzora nadepnie.Tak samo jak wkurzą murarza. Zamuruje zdrajca jajca w ścianie i po ptokach :D:D;).Capi jak cholera.:no:.Ale ten się zabezpiecza bo doskonale zna miejscówkę zbuka :D,ktorą za odpowiednią dopłatą celnie w skarze i usunie.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być nie lada durniem, by tą kupkę kafli ze zdjęcia, kojarzyć ze zdunem. Nawet najgorszym...

masz zupełną racje ale jak nazwiesz tego co zduna nazywa "wełnianym fachowcem".No i trza być nie lada idiotą aby mieć pomysł na izolowanie pod kaflami wełną.Że to ludzie eniu potrafią sobie tą półkulę tak obciążać (jeśli ja w ogóle mają) :D;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nikt ... o estetykę chodzi ... jakby to budował stary zdun, co to tylko na glinie umie robić, to zobacz jak wyglądają najczęściej takie piece - kafle docinane, szlifowane i wykonane bezfugowo ... Gdyby to robił ktoś, kto zna się tylko na współczesnych rzeczach, to estetyka też była by ... współcześnie akceptowalna przez odbiorcę ...

A to po prostu "paprun" jakiś kleił nie więdząc co robi za bardzo - fugi "na paluch" wszystko krzywe, kafle docinane jak bądź, nieproporcjonalne ... nie grzeje - to znaczy że albo na "ytongu" albo na wełnie ... no lipa odstawiona i to takie delikatne określenie raczej w tym względzie ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,że spaprał to każdy widzi mnięęę chodziło jakimi ty się posługujesz nazewnictwami,ktore wybacz sa czasami sprzeczne i wprowadzają opinie publiczną w błąd.Nie buduj sobie elektoratu takimi epitetami.Nie lubię tego w tobie.Znasz zduna starego jak to zaznaczasz, który oprócz gliny współpracuje z wełną i wie jak to ewentualnie łączyć???O zgrozo niech wypowie się autor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, kociołek. A ty w Żabiej Woli czasem nie byłeś ostatnio? O adres dopytywałeś...Jemu też wszystko się nie podobało, tak jak Tobie ostatnio. Bez względu na to czy coś kumasz czy nie, beeee!.....Zupełnie jak on....:p

 

Te Rambo źle się zszyłeś???Ty zawsze siedzisz w domu nigdzie nie jeździsz??? ........no to to akurat widać.No chyba nie chcesz abym zaśmiecał watek i wklejał twoje niezadowolenie i chamówo jakim opluwasz forowiczów. Co tu do kumania przeczytaj jeszcze raz wypowiedzi nie moje związane z problemem postawionym w wiadomej sprawie. Eniek nie zajmuj się pierdami są lepsi od ciebie.:p:p:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:)

 

Dziękuję za tak szybki odzew!

No fakt, "kominek" nie wygląda zacnie he he. Kupiony wraz z mieszkaniem więc się ostał.

W zeszłym tygodniu widział go zdun, miał dzwonić właściciel firmy, który widać nie ma zbytnio czasu, pomimo mojego przypominania się. Nie, to nie.

Szczerze to sam nie wiem, czy dobrze w tym paliłem, bo spaliłem może z 9 kawałków drewna, które paliło się przez 3h żadnego ciepła nie oddając.

Zdun przypuszcza, że całe ciepło kominem wylatuje - pewnie tak jest. Kominek podobno zlepiony z dwóch piecy kaflowych, ale efekt mizerny.

 

Ok, nie zanudzam, piszę na priva do Foresta:)

 

Dzieki raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

Witam ponownie:)

 

Dziękuję za tak szybki odzew!

No fakt, "kominek" nie wygląda zacnie he he. Kupiony wraz z mieszkaniem więc się ostał.

W zeszłym tygodniu widział go zdun, miał dzwonić właściciel firmy, który widać nie ma zbytnio czasu, pomimo mojego przypominania się. Nie, to nie.

Szczerze to sam nie wiem, czy dobrze w tym paliłem, bo spaliłem może z 9 kawałków drewna, które paliło się przez 3h żadnego ciepła nie oddając.

Zdun przypuszcza, że całe ciepło kominem wylatuje - pewnie tak jest. Kominek podobno zlepiony z dwóch piecy kaflowych, ale efekt mizerny.

 

Ok, nie zanudzam, piszę na priva do Foresta:)

 

Dzieki raz jeszcze!

Jarek uciekaj stąd ! Wazelinka forumowa Cię dogoniła :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:)

 

Dziękuję za tak szybki odzew!

No fakt, "kominek" nie wygląda zacnie he he. Kupiony wraz z mieszkaniem więc się ostał.

W zeszłym tygodniu widział go zdun, miał dzwonić właściciel firmy, który widać nie ma zbytnio czasu, pomimo mojego przypominania się. Nie, to nie.

Szczerze to sam nie wiem, czy dobrze w tym paliłem, bo spaliłem może z 9 kawałków drewna, które paliło się przez 3h żadnego ciepła nie oddając.

Zdun przypuszcza, że całe ciepło kominem wylatuje - pewnie tak jest. Kominek podobno zlepiony z dwóch piecy kaflowych, ale efekt mizerny.

 

Ok, nie zanudzam, piszę na priva do Foresta:)

 

Dzieki raz jeszcze!

 

Tylko nie omieszkaj powiedzieć jaka rozpierduchę ci forest zrobi i ile będzie to kosztowało???;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, bo jeszcze się zastanawiałem, czy czasem taki "kominek" z kafli piecowych, po niepaleniu w nim przez pół roku ma prawo się nie nagrzać przez 3 godziny? W sumie spaliłem chyba z 6-7 większych kawałków drewna. Może trzeba go przepalić po dłuższej przerwie, a kafle muszą nabrać ciepła w dłuższym okresie czasu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, bo jeszcze się zastanawiałem, czy czasem taki "kominek" z kafli piecowych, po niepaleniu w nim przez pół roku ma prawo się nie nagrzać przez 3 godziny? W sumie spaliłem chyba z 6-7 większych kawałków drewna. Może trzeba go przepalić po dłuższej przerwie, a kafle muszą nabrać ciepła w dłuższym okresie czasu?

 

To pytanie powinno być kierowane wyłącznie do foresta. Problem jest ale tak cię czytam i się zastanawiam czy rzeczywiście nie za krótko i za mało dałeś paliwa.Komin nie wygrzany kafle także może coś w tym jest?Byłe na działce u kolegi wędzić na święta.Dom po rodzicach stary z deczka "pomarszczony"upływem lat a w domu stara kuchnia węglowa z dochówką ,piecem chlebowym,i ścianą w literę "L" z białych kafli.Rozpalił aby było nam ciepło i jak sobie przypominam trwało to dość długo zważywszy na fakt co ważne dla ciebie ,że na drewno nasypał węgla.Po dobrych dwóch godzinach w kuchni zrobiło się przyjemnie.Jeśli nie ma jakiegoś kanałowego babola to może idź tą drogą .;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...