Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SPIŻARNIA - wentylacja


Recommended Posts

możesz rozwinąć swoją myśl z tą fizyką i poronionym pomysłem?

 

z energetycznego i ekonomicznego punktu widzenia mieszanie w jednej konstrukcji budynku pomieszczeń zimnych i ciepłych jest złe nawet w budynkach przemysłowych unika się czegoś takiego albo wstawiają wielkie lodówki albo budują dwa osobne budynki gdyż wyeliminowanie mostków termicznych jest skrajnie trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

z energetycznego i ekonomicznego punktu widzenia mieszanie w jednej konstrukcji budynku pomieszczeń zimnych i ciepłych jest złe nawet w budynkach przemysłowych unika się czegoś takiego albo wstawiają wielkie lodówki albo budują dwa osobne budynki gdyż wyeliminowanie mostków termicznych jest skrajnie trudne

 

Nie wytłumaczysz, ważne żeby 5m ziemniaków nie zgniło, a że koszty to kto by na to uwagę zwracał. Ludzie nie kołkują styropianu żeby mostków nie robić, a tu olbrzymia lodówka z otwartymi drzwiami

EOT

Edytowane przez Magik Cz-wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że na temat spiżarni wypowiadają się sami faceci:D nie spotkałam osoby która żałowała że zrobiła spiżarnię, natomiast wiele które żałowały że nie zrobiły... dzięki niej w kuchni jest mało szafek, taniej i subtelniej...

jeśli nie mam nic spożywczego do przechowania, to nie wietrzę i jest to normalne pomieszczenie gospodarcze na gary, słoiki, blachy do pieczenia, przetwory itp.,a jeśli mi żal wyrzucić pozostałości po imprezach to otwieram nawiew licząc się z tym że przez 2-3 dni może będzie ciut chłodniej - coś za coś, na razie przez to się nie zrujnowałam i nie rozchorowałam;)

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwnikiem wychładzania takiego pomieszczenia do temp. ok 8 stopni czy jeszcze niżej i trzymania tam zapasów płodów rolnych.

 

Założyciel tematu nawet słowem nie wspomniał o zamiarze przechowywania zapasów płodów rolnych, to uczestnicy dyskusji złośliwie wymyślili!

Dobrze że teraz w szkołach kładą nacisk na naukę czytania ze zrozumieniem ;)

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyciel tematu nawet słowem nie wspomniał o zamiarze przechowywania zapasów płodów rolnych, to uczestnicy dyskusji złośliwie wymyślili!

Dobrze że teraz w szkołach kładą nacisk na naukę czytania ze zrozumieniem ;)

 

o płodach rolnych to nie żadna złośliwość tylko logiczne rozumowanie bo po co komu w domu wychłodzone pomieszczenie, a że ta logika ma się nijak do logiki budowania to zupełnie inna sprawa, jako kobieta może zrozumiesz argument że taka wychłodzona spiżarnia albo w budowie albo w eksploatacji (zależy od sposobu wybudowania) wielokrotnie przekroczy wartość płodów rolnych które jest w stanie przechować przez wiele lat, nawet bardzo bogaci ludzie nie robią takich konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna sprawa to, że może nie jest ekonomiczna taka spiżarnia jeśli chodzi o ogrzewanie reszty domu, druga sprawa to, że ma się na większej powierzchni pod ręką różne produkty, które wymagają niższej temperatury (jeśli spiżarka znajduje się przy kuchni)...

można by się spytać po co ludzie budują garaże w domach zamiast trzymać np pod wiatą itd itp.

 

o płodach rolnych to nie żadna złośliwość tylko logiczne rozumowanie bo po co komu w domu wychłodzone pomieszczenie, a że ta logika ma się nijak do logiki budowania to zupełnie inna sprawa, jako kobieta może zrozumiesz argument że taka wychłodzona spiżarnia albo w budowie albo w eksploatacji (zależy od sposobu wybudowania) wielokrotnie przekroczy wartość płodów rolnych które jest w stanie przechować przez wiele lat, nawet bardzo bogaci ludzie nie robią takich konstrukcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu prosiłbym o radę kogoś doświadczonego czy wyprowadzenie rury z posadzki (która będzie szła na zewnątrz budynku) a z drugiej strony rura do komina wentylacyjnego będzie dobrym rozwiązaniem w celu wentylacji spiżarni?

Czy prowadzić osobnym kanałem wentylacyjnym czy można połączyć z kanałem np od okapu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem, po co Wam taka spiżarnia, co działa tylko kilka zimowych miesięcy w roku. w pozostałych miesiącach nic z niskiej temperatury nie zostanie. Jeśli chcesz zrobić spiżarnię z niską temperaturą, zainstaluj klimatyzację albo pojedź do skansenu TOKARNIA pod Kielcami i zobacz piwniczkę w domu bogatego chłopa do której schodziło się przez dziurę w podłodze w kuchni. Ja tam byłem gdy panował 30 stopniowy upał a w piwniczce najwyżej 10 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu prosiłbym o radę kogoś doświadczonego czy wyprowadzenie rury z posadzki (która będzie szła na zewnątrz budynku) a z drugiej strony rura do komina wentylacyjnego będzie dobrym rozwiązaniem w celu wentylacji spiżarni?

Czy prowadzić osobnym kanałem wentylacyjnym czy można połączyć z kanałem np od okapu?

 

 

 

Aleś się uparł....:no:

 

Przemyśl jeszcze raz ten temat na chłodno... przecież żadne z tego korzyści, a wręcz przeciwnie...

 

Pewnie będzie to działało, raz lepiej raz gorzej - jak to w wentylacji grawitacyjnej, wszystko zależy od różnicy temperatur.

 

Mam spiżarnię, lodówkę i zamrażarkę. Każda służy do czego innego, nie trzymam warzyw w spiżarni, ani ciast - kupuję, albo robimy tyle ile zjemy w ciągu 1-2 dni, sklepów masa dookoła, po co mi zapasy w domu ???

Jasne mam zapsowy cukier, mąkę itp itd, ale po co do tego pomieszczenie o obiżonej tem ???

Dodam, że dwa razy w roku bawię się w wędzenie, robię dżemy i soki (moje produkty regionalne z owoców za płotem :yes:...

 

Sorkiewicz, że odpowiadam jako nie - fachowiec, ale doświadczenie posiadam (w tym zakresie)... to się nim dzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
wracając do tematu prosiłbym o radę kogoś doświadczonego czy wyprowadzenie rury z posadzki (która będzie szła na zewnątrz budynku) a z drugiej strony rura do komina wentylacyjnego będzie dobrym rozwiązaniem w celu wentylacji spiżarni?

czy można połączyć z kanałem np od okapu?

Uparłeś się ze swoimi "pomysłami" mając nadzieję, że jakiś fachowiec potwierdzi ich genialność :rolleyes:

1. po cholerę ci ta rura w posadzce? Tak, jak piszą inni (którzy jak ja to już u siebie wypraktykowali) - wystarczy kratka pod sufitem i brak grzejnika

(w tym i "podłogówki") :yes:

2. łączenie wentylacji (czy też tylko nawiewu) z rurą od okapu, to pomysł CHORY :( i świadczy (sorki) o bezmyślności :confused: (a łagodniej - o braku "podstawowych podstaw" znajomości tematu).

 

Sorki, bo się wkurzyłem :D

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim projekcie (gotowcu) właśnie spiżarnia miała zaplanowaną kratkę wentylacyjną a kuchnia nie, tylko pochłaniacz:o jeśli chce się okresowo trzymać coś spożywczego np. pozostałości po świętach, sylwestrze które wypadają w zimnych porach roku to nawiew i wywiew jest wskazany. Dając otwory w drzwiach -u mnie od kuchni z podłogówką- wprowadzałabym do spiżarni ciepłe powietrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
wystarczy zapewnić CYRKULACJĘ POWIETRZA poprzez zastosowanie drzwi z wywiewnikami/nawiewnikami. U dołu nad progiem.

Do spiżarni chcesz wpuszczać OGRZANE powietrze z kuchni :confused:

To (rzeczywiście) - PO CO CI SPIŻARNIA :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...