Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SPIŻARNIA - wentylacja


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

też czytałem te rozwiązanie ale ja obok spiżarni od zewnątrz domku będę miał drzwi wejściowe do chaty i nie chcę psuć wyglądu domku poprzez kratki dlatego pytam o zamontowanie kratki w podłodze a z drugiej strony do komina wentylacyjnego (mogę zrobić nawet osobny albo połączyć z okapem w kuchni).

W którymś z postów znalazłem takie rozwiązanie po 15 cm nad podłogą i pod sufitem spiżarni wykute otwory przez ścianę na zewnątrz i zamontowane kratki min 14x14 cm, jeśli podłogówka w kuchni, żadnych otworów w drzwiach do spiżarni, porządna uszczelka i ponoć starczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś z postów znalazłem takie rozwiązanie po 15 cm nad podłogą i pod sufitem spiżarni wykute otwory przez ścianę na zewnątrz i zamontowane kratki min 14x14 cm, jeśli podłogówka w kuchni, żadnych otworów w drzwiach do spiżarni, porządna uszczelka i ponoć starczy.

 

Kurde nie lepiej od razu zamiast kratek i ściany całej siatka zamiast ściany, pies nie zeżre, a chłodno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
nie chcę psuć wyglądu domku poprzez kratki dlatego pytam o zamontowanie kratki w podłodze a z drugiej strony do komina wentylacyjnego (mogę zrobić nawet osobny albo połączyć z okapem w kuchni).

1. Może JESZCZE RAZ WYRAŹNIEJ napiszę, że okap daje NADCIŚNIENIE, więc łączenie go z innym nawiewem lub wentylacją, to poroniony pomysł.

2. Kratka w podłodze, to drugi poroniony pomysł, bo NIGDY tam nie zachowasz czystości (będzie się gromadzić kurz i brud). Jeśli już, to poprowadzić ten kanał pod podłogą a potem w górę z boczną kratką w ścianie.

Z tym, że jeśli kanał pod podłogą, to gdzie będzie zewnętrzna czerpnia (jeśli nie na zewnętrznej ścianie) :confused:

Może taki "peryskop" na rabatkach?? :D

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
znalazłem takie rozwiązanie po 15 cm nad podłogą i pod sufitem spiżarni wykute otwory przez ścianę na zewnątrz i zamontowane kratki min 14x14 cm,... i ponoć starczy.

Jeśli te kratki nie będą miały regulacji (z możliwością całkowitego zamknięcia), to w ostrą zimę słoiki z kompotami ci popękają :sick:

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

A to MNIE pytałeś :confused:

5 miesięcy zimna? To Ty zapewne piszesz gdzieś z Maroka(?) ;)

W NASZEJ strefie klimatycznej mamy co najwyżej 4 do 5 m-cy ciepłych, bo reszta to chłodne. Z końcem wiosny, latem i wczesną jesienią mamy "na bieżąco" płody prosto z pola i ogrodu.

To, o czym tu piszemy, to ZAPASY na zimę i na te 2 pozostałe pory chłodne. Jeśli chcesz mieć spiżarnię całoroczną, to zainstaluj sobie na lato agregat chłodniczy :D

Tu chodzi także o miejsce na przechowanie stosów pustych słoików, butelek, rzadko używanych dużych garów, patelni i innych wielkogabarytowych akcesoriów, na które szkoda miejsca w dobrze zorganizowanej kuchni.

 

Pozdro

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tu chodzi także o miejsce na przechowanie stosów pustych słoików, butelek, rzadko używanych dużych garów, patelni i innych wielkogabarytowych akcesoriów, na które szkoda miejsca w dobrze zorganizowanej kuchni."

 

A jak wszyscy wiedzą - najlepiej przechowuje się je w chłodnym pomieszczeniu...

W ciepłym się nie da...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tu chodzi także o miejsce na przechowanie stosów pustych słoików, butelek, rzadko używanych dużych garów, patelni i innych wielkogabarytowych akcesoriów, na które szkoda miejsca w dobrze zorganizowanej kuchni."

 

A jak wszyscy wiedzą - najlepiej przechowuje się je w chłodnym pomieszczeniu...

W ciepłym się nie da...

 

Adam M.

 

jedno małe słówko pominięte lub podkreślone ( jak komu pasuje;)) całkowicie zmienia sens wypowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
jedno małe słówko pominięte lub podkreślone ( jak komu pasuje;)) całkowicie zmienia sens wypowiedzi...

No właśnie! Dzięki za wsparcie.

Nasz Wielki Adam nie pierwszy raz takimi "drobiazgami" zanadto się nie przejmuje :rolleyes:

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelia 2 - właśnie przed chwilą skończyliśmy czytać twojego bloga, jesteśmy pod wrażeniem i gratulujemy. Ważne, że to co robisz tobie się podoba i Ty masz z tego namacalny zysk. My jesteśmy na początku tej drogi do zakończenia inwestycji. Czytamy to forum szukając odpowiedzi na nurtujące nas problemy, przeważnie je znajdujemy. Ale widzimy również forumowiczów, którzy nie udzielają odpowiedzi, bawiąc się tu na forum w podbijanie liczby wysłanych postów. Widocznie tak się spełniają, mogą - to wolny kraj. Tylko, że nic nie wnoszą niestety. Vide gentoonx - dużo słów a mało muzyki. Pozdrawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten wątek już wcześniej, ale go omijałem. Dziś mnie zainteresował. Jako żem FACET, zadałem małży mej pytanie, czy coś jej nie pasuje w naszej spiżarni. Spojrzała na mnie wzrokiem, który zazwyczaj obywa się bez odpowiedzi. Dodała jednak (niestety), że jak się nudzę, to są dwa garnki do umycia...:rolleyes:

 

Mam spiżarkę bez ogrzewania , bez okien i bez wentylacji. Korciło mnie żeby CÓŚ tam wymodzić. Jakieś okienko, jakąś dziurkę...Dziadek powiedział, że się nie robi. A dziadkowi się narazić, to jeszcze gorzej niż gary zmywać. No i mam w spiżarce zimą zimniej niż w mieszkaniu, bo nie ma ogrzewania. Zimniej latem, bo nie ma okna i żadnej dziury przez którą ciepło wchodzi. Nie czuję tam jakiegoś braku świeżego powietrza, może dlatego, ze drzwi są nieszczelne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelia 2 - właśnie przed chwilą skończyliśmy czytać twojego bloga, jesteśmy pod wrażeniem i gratulujemy. Ważne, że to co robisz tobie się podoba i Ty masz z tego namacalny zysk. My jesteśmy na początku tej drogi do zakończenia inwestycji. Czytamy to forum szukając odpowiedzi na nurtujące nas problemy, przeważnie je znajdujemy. Ale widzimy również forumowiczów, którzy nie udzielają odpowiedzi, bawiąc się tu na forum w podbijanie liczby wysłanych postów. Widocznie tak się spełniają, mogą - to wolny kraj. Tylko, że nic nie wnoszą niestety. Vide gentoonx - dużo słów a mało muzyki. Pozdrawiamy.

 

Mnie brak muzyki nie przeszkadza, poecie też. Jako że poeta wie o czym pisze, a część z was nie ma o tym kompletnie pojęcia, to może lepiej nie pisać bzdur o dziurach i kratkach.

Jeden eniu widzę rozsądny człowiek, i żonkę ma spoko, co nie wydziwia chłodni w domu na zimę i to jeszcze sposobami z bożej łaski :)

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłaś błąd w sztuce i bronisz go jak Kordecki Częstochowy.

Żyjesz z tym, bo się przyzwyczaiłaś.

Ale...

Jak czego nie widać - wcale nie znaczy, że tego nie ma.

(to o przepływie ciepła)

 

Adam M.

 

Błędu nie zrobiłam bo to przemyślana decyzja - uchylam okienko gdy jest taka potrzeba, nie uchylam gdy nie potrzeba;) i wtedy nie wychładzam ale mam wybór!

Nie przyzwyczaiłam się bo krótko mieszkam w nowym domu...

jest mi z tym bardzo wygodnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...