Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drzwi Wikęd - prośba opinie


Recommended Posts

  • 1 year później...

Powiedz coś więcej o swoich drzwiach. Też zastanawiam się nad zakupem drzwi Wikęd ale w necie nigdzie nie ma o nich opinii a wierzyć sprzedawcy to jak eutanazja portfela ;). Opinie o drzwiach jakie znalazłem są w miarę OK ale nic konkretnego - raczej wszystko zaraz po montażu a mnie interesują informacje o nich po co najmniej roku użytkowania.

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wzor mam inny, bo zdaje sie, ze 12 (podobne do sztandarowych Hormann), ale moze cos pomoge swoja opinia. Minely juz 2 lata od zamontowania, a 1,5 roku od czasu gdy mieszkamy. O drzwiach nie moge powiedziec nic zlego. Nie przemarzaja, nie wypaczyly sie. No i cena bardzo mila dla portfela;)

 

Acha, mam jeszcze zwykle pelne z garazu do ogrodu i podobne wrazenia.

Edytowane przez agalind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź :). W końcu jakaś konkretna informacja od kogoś, kto zamontował te drzwi i ich używa od dłuższego czasu.

Pozwolę sobie na ostatnie pytanie (sorka, że się tak "przyssałem" do Ciebie :D) o laminat. Pisałeś, że masz proste drzwi z garażu do ogrodu - chyba coś takiego? http://wiked.pl/drzwi/drzwi-stalowe/wzory-przeszklenia-kolory wzór 1

Trwały jest na zarysowania, bo garaż to nie salon i czasem trzeba coś wnieść czy taczkami wjechać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, az poszlam sie przyjrzec moim drzwiom;) Albo jestesmy tacy ostrozni (w co wątpie znając siebie;) ) albo faktycznie sie nie rysują. A tak serio to obchodzimy się z drzwiami normalnie, bez przesadnej ostrożnosci, ale też specjalnie nie narażamy ich na obicia i zarysowania. Zwykła uwaga i jest dobrze:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialnie, jeszcze trochę czasu zostało do zamknięcia budynku ale informacje lepiej zbierać wcześniej aby później na chypcika nie szukać czegokolwiek.

Pisałaś o nie przemarzaniu ościeżnicy. Jaką masz wstawioną i jak montowaną?

Zastanawiamy się, czy nie montować drzwi w sposób pasywny:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?222963-monta%C5%BC-pasywny-drzwi-czy-istnieje-co%C5%9B-takiego

i wahamy się między tańszą zwykłą ościeżnicą a tą termo za którą trzeba trochę dopłacić. W sumie koło 700zł ale drzwi w końcu nie kupuję się na rok czy dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Kolego Kristofel - dzisiaj widziałem moje drzwi, które będę montował w bloku (w zasadzie ekipa sprzedawcy :) ). Montaż planowany pod koniec przyszłego tygodnia, to dam znać co i jak.

P.S. pytanie do bardziej zaawansowanych - czy drzwi potrzebują jakiegoś czasu aby mogły popracować i się ułożyć lub coś takiego? Nie chcę pisać następnego dnia po montażu, że wszystko jest OK, a za miesiąc zmieniać zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia z Wikędów są takie, że mają trochę twardsze uszczelki (niż KMT) i mogą potrzebować tygodnia - dwóch - by się ułożyć. Nie mam na koncie dzisiątek tych drzwi, więc może i pogląd formułuję zbyt wcześnie (ale to Twoja wina, bo przecież potrzebujesz opinii ;) - oczywiście to żart )

Co do samych drzwi - jeśli od razu po montażu będą wymagały trochę silniejszego trzaśnięcia - to nie powód do niepokoju. Po kilku dniach powinno być już lepiej.

Tą uwagę można przypisać do dużej części drzwi i nie jest to wadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie ewentualnych problemów za jakiś czas - powiedzmy koło miesiąca od montażu - można trochę podregulować językiem na ościeżnicy. Uszczelki się "ugniotą" trochę i będzie OK. Daj znać po montażu czy jesteś zadowolony z nowego nabytku.

 

P.S. jaką ościeżnicę w końcu wybrałeś - termo czy pełną, bo już się pogubiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po montażu :) :) :). Na moje oko i na wiedzę jakiej się naczytałem chyba wszystko jest OK. Dzięki wszystkim za dotychczasowe porady :)

 

Pytam w razie czego: jak reguluje się ten język na ościeżnicy oraz czy można robić to samemu czy jest jakiś haczyk w gwarancji? Szczerze jeszcze jej nie czytałem, bo od razu poleciała do segregatora ze wszystkimi dokumentami. Finlandia pisał o tym, że trzeba będzie mocniej trzaskać drzwiami na początku ale jest dużo lepiej od tego co było do tej pory z drzwiami ze spółdzielni.

 

Theme - kupiłem ościeżnicę w kształcie litery C (chyba pełną) bo termo do bloku według mnie nie miała sensu. Później będę kupował drzwi na ościeżnicy termicznej do domu, bo te jakościowo podobają się nam, więc nie będziemy już kombinować z wyborami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś z wyborem ościeżnicy. Nie było racjonalnego uzasadnienia dawania tak ciepłej ościeżnicy do bloku, gdzie i tak na klatce schodowej zawsze masz dodatnią temperaturę.

Z regulacją jest banalna sprawa i nie będziesz potrzebował do tego żadnej firmy czy innego "specjalisty". Regulację możesz zrobić samemu.

321654978.jpg

 

Powyżej obrazek z językiem wysuniętym oraz schowanym. Zakres regulacji jakieś 4mm, co w zupełności wystarczy do korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi prawie ten sam kolor co wcześniej z RGB. Z tego co wyliczyłem RAL 9018 Papyrus white (w wolnym tłumaczeniu: biel papierzaka).

Pomocne może być użycie kalkulatora RGB <-> RAL <-> CIELAB (choć z tego ostatniego nigdy nie korzystam).

Ja używan tego: http://www.gobias.com/convert-ral-to-rgb.html ... a to jest jeden z nastu w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób na odnajdowanie kolorów. Podoba Ci się jaki obrazek w sieci to zapisujesz go na dysk.

Otwierasz za pomocą Paint'a i używać tej pipetki. Klikasz na nią a później na wybrany fragment obrazka.

 

111.jpg

 

Później przechodzisz w edycję kolorów za pomocą tego przycisku:

 

222.jpg

 

Otwiera się okienko z gotowymi kolorami RGB (Red / Green/ Blue = czerwony / zielony / niebieski). To są 3 podstawowe kolory do tworzenia innych kolorów.

 

333.jpg

 

Masz wynik RGB i później korzystasz z tego kalkulatora co masz w linku wyżej.

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak samo. Niestety nie wszystkie RGB można z automatu przeliczyć na RAL. Nieraz trzeba się nakombinować i lekko dopasować wartości ze skali RGB (np trochę więcej czerwonego i mniej zielonego) aby wstrzelić się w RAL.

Oczywiście najlepszą metodą jest przeglądanie wzornika RAL na żywo oraz późniejsze poszukiwania tego koloru na większej płaszczyźnie, bo inaczej będzie on wyglądał na małym pasku (1 x 5cm) a inaczej na drzwiach (100 x 210cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...