Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Idzie wiosna - ?adna pogoda=grilowanie


niciacia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no ja preferuję wg kolejności:

- karkóweczkę (dzień wcześniej przygotowana w przyprawach),

- kaszaneczkę (w kawałkach, w folii z cebulką i żółtym serem),

- ziemniaczki (też w kawałkach, w folii, z przyprawą do ziemniaczków),

- rybkę (w folii, w przyprawach).

mniam, mniam, jadę na grilla w łikendzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla miłośników filecika z kurczaczka:

 

Filecik lekko rozbijam pięścią (nie tłuczkiem) przyprawiam według uznania kładę na folię alum. do tego dodaję trochę masełka śmietankowego(żadne margaryny) troszkę zielonej pietruszki pokrojonej, można dodać kawałeczek świeżej papryki. Palce lizać. POLECAM.

 

Czupurku co do kaszaneczki to popieram. Też taką uwielbiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie obowiązkowo muszą być dwie potrawy: chlebek czosnkowy :p i koniecznie tzaziki czyli jak mówią to moi domownicy dip ogórkowo czosnkowy. Robię go wg przepisu Grzesia z mniammniam tzn ogórki świeże obieram, tarkuje, solę i koniecznie odstawiam na pół godziny. Cały powstały sok zlewam i pozostałą masę łączę z mocnym sosem czosnkowy. Dzięki temu zabiegowi sos do końca imprezy ( jak doczeka :p ) nie podchodzi wodą i jest super.

A reszta jest - jak to powiedział niciacia - dodatkiem :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie obowiązkowo muszą być dwie potrawy: chlebek czosnkowy :p i koniecznie tzaziki czyli jak mówią to moi domownicy dip ogórkowo czosnkowy. Robię go wg przepisu Grzesia z mniammniam tzn ogórki świeże obieram, tarkuje, solę i koniecznie odstawiam na pół godziny. Cały powstały sok zlewam i pozostałą masę łączę z mocnym sosem czosnkowy. Dzięki temu zabiegowi sos do końca imprezy ( jak doczeka :p ) nie podchodzi wodą i jest super.

A reszta jest - jak to powiedział niciacia - dodatkiem :wink: :D

Hej ewusia

ale mi narobilas smaku tymi tzazikami,zapomnialem o nich calkowicie a uwielbiam je .Prosze podaj mi przepis bo nikt, kogo pytalem sie nie wie jak to zrobic,planuje mala imprezke i chcialbym zrobic taka europejsko-polska :lol: a nie jak tutaj piwo,chipsy no moze hamburgery lub pizza :-? Przepis na chleb jaki podal niciacia tez jest swietny -nie jadlem nie slyszalem sprobowac musze :p Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto i kiedy robi najbliższy grill z tymi pysznościami????!!!!!! :D :D :D

Ślinka aż cieknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma odrobinę gałęzi z drzew owocowych, to polecam kurczaka wędzono-pieczonego. W wigilię grillowania natrzeć solą, pieprzem i wyciśniętym czosnkiem, zostawić pod przykryciem w lodówce. Następnego dnia wrzucić na grill chrust owocowych drzew i na delikatnym żarze wędzić/opiekać póki nie będziecie mogli dłużej wytrzymać :))

Mięso po zaprawieniu jest fantastycznie delikatne i kruche, a aromatu wędzonki na owocowym drewnie (najlepsze czereśniowe) nie da się opisać...

 

Drugie dobre do zrobienia na każdym grillu, to banany - po prostu upieczcie je na ruszcie owinąwszy wprzódy folią alu, polecam jako dodatek kuwerturę czekoladową, ale znacznie lepiej smakują takie banany z gałką lodów.

 

Czy nikt z Was nie grilluje cukinii i kabaczków :roll: MNIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emigrant, sos tzaziki robię tak jak pisałam: obieram świeże ogórki, tarkuję na grubych oczkach, solę do smaku, mieszam, odstawiam na pół godziny. W tym czasie mieszam duży kubek jogurtu naturalnego z opakowanie dipu czosnkowego (np: Knorr, Winiary). Sos robi się gęsty. Po pół godzinie mocno wyciskam ogórki z soku (wylewam go) mieszam z sosem i gotowe :-). A chlebek czosnkowy z doświadczenia wiem że nie da rady piec na grilu jeżeli ma być podany do mięsa-nie zdąży się upiec. Ja go robię wcześniej (najlepiej bułkę np paryską lub bagietkę) zawijam w folię i wsadzam go piekarnika. Wtedy w tym samym czasie mam wszystko upieczone. Dodam że po upieczeniu nie odwijam go całkowice z folii bo szybko ostygnie, rozchylam tylko troszkę folię, na tyle żeby można było sięgnąć po ten przysmak :)

Można jeszcze tak (cyt: Grzesia z mniammniam):

By smaku grillowane mięsa czy warzyw nie gasić zwykłym pieczywem, przygotowuję grzanki z grilla. Chleb tostowy, albo zwykły, w zasadzie każde pieczywo, z wyjątkiem mocno razowego, do tego się wyśmienicie nadaje. Pieczywo kroję na kromki, nacieram czosnkiem, posypuję mieloną papryką, pierzem cayenne, silnie skrapiam oliwą. Tak przygotowane kromki grilluję około minuty z każdej strony na średnim żarze - tak, by były okropnie pięknie a złociste z każdej strony.

 

slawek, robię na grilu cukinię, pychota. Po prosty mieszam oliwę z ziołami prowasalskimi, nacieram tym plastry cukinii,zawijam w folię i piekę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oprócz mięska różnego lubię też pieczarki pieczone.Same kapelusze nadziewam serkiem(np.Rama z ogórkam) i kładę na grill.Pychotka!!!

Barbasia

Sorrki ale tak chodze po prosbie i zebrze przepisy ,ale jak czytam je to mi slinka cieknie i nasze polskie grillowanie przypomina sie.Kombinuje jaki to moze byc serek RAMA( nie przypominam go sobie,chyba jest nowy) .Niestety tutaj tej firmy nie ma -czy to jest taki jednolity kwasny czy w granulkach jak" wiejski" chyba byl z ZM w Piatnicy.Uszczknij rabek tajemnicy o tym nadzieniu :D .Dzieki.

Albo polegne przy grillu albo zostane 1/1000000 czastka ambasadora polskiego grillowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma odrobinę gałęzi z drzew owocowych, to polecam kurczaka wędzono-pieczonego. W wigilię grillowania natrzeć solą, pieprzem i wyciśniętym czosnkiem, zostawić pod przykryciem w lodówce. Następnego dnia wrzucić na grill chrust owocowych drzew i na delikatnym żarze wędzić/opiekać póki nie będziecie mogli dłużej wytrzymać :))

Mięso po zaprawieniu jest fantastycznie delikatne i kruche, a aromatu wędzonki na owocowym drewnie (najlepsze czereśniowe) nie da się opisać...

 

Drugie dobre do zrobienia na każdym grillu, to banany - po prostu upieczcie je na ruszcie owinąwszy wprzódy folią alu, polecam jako dodatek kuwerturę czekoladową, ale znacznie lepiej smakują takie banany z gałką lodów.

 

Czy nikt z Was nie grilluje cukinii i kabaczków :roll: MNIAM

 

Odnośnie cukini (z kabaczkami nie próbowałam) - kroję na plastry centymetrowa, obsypuję vegetą, odstawiam na 0,5 h i griluję. Pychotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolisz emigrant że Ci pomogę :) Serek RAMA jest serkiem twarogowym, ścisłym, takim do smarowania kanapek, z dodatkami np szczypiorek, zioła czy ogórek konserwowy. Można go zastąpić każdym innym o podobnych walorach smakowych i podobnej konsystencji. Myślę że chodzi tu o to żeby twarożek się nie zwarzył pod wpływem temperatury a ogórek konserwowy nadał pieczarkom konkretny smak. Można też zastosować podobny serek z cebulką i szczypiorkiem np: ostrowia czy Almette. Miłego grilowania :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Szaszłyki:

 

SKŁADNIKI 4 kiełbasy lub porcje piersi z kurczaka

Papryka

Pieczarki

Świeży ogórek

 

 

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

 

Pokroić składniki na grubsze kawałki i na przemian nakłuwać na szpikulce szaszłykowe. Piec na ruszcie często obracając. Uwaga: mięso z piersi kurczaka należy wczesniej przygotować: posypać przyprawami do mięsa drobiowego, zalać oliwą i odstawic na conajmniej 5 godzin do lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Sałatka ryżowa z ogórkiem

 

SKŁADNIKI

 

Świeży ogórek

Ugotowany ryż (1 torebka)

Czosnek

Koperek

Jogurt naturalny

Majonez

Sól

 

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

 

Pokroić ogórek w drobną kostkę. Ugotowany ryż ostudzić. Wymieszać ogórek z ryżem. Następnie- sporządzić sos: połączyć jogurt z majonezem, dodać zmiażdżone ząbki czosnku, posiekany koperek oraz sól wedle upodobań. Gotowy sos dodać do masy ryżowo-ogórkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...