Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Strop Teriva i wystające piętro


Recommended Posts

Witajcie.

 

Poszukuję odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Otóż jestem w posiadaniu projektu domu (parter + użytkowe poddasze), w którym strop monolityczny w trakcie adaptacji zastąpiono stropem Teriva. Mój niepokój budzi jednak fakt, że całe piętro budynku wystaje z jednej strony o 75cm względem obrysu parteru. Czy zastosowanie Terivy przy takiej konstrukcji jest możliwe? Czy nie będzie dochodzić do wyginania się stropu w wyniku nacisku spowodowanego ciężarem ścian poddasza i dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod wątek. Tylko mam troche inne pytanie. Zastanawiam się jak rozwiązuje się problem balkonów przy stropach typu Terriva, Leier. Teoretycznie możnaby było wylać na balkon monolit ale bez słupów mija sie to z celem. Czy może przy wspomnianych powyżej stropach wogóle nie wykonuje sie balkonów ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anisz- konstruktor adaptujący projekt podpisał się pod nim, co oznacza że zrobił zgodnie z wiedzą, normami i zasadami sztuki, a jeśli przypadkiem nie, to będziesz sądzić go o odszkodowanie.

 

@fiodork- wykonuje się balkony, ale nie za wielkie ; wstawia się w strop specjalne elementy które mają za zadanie utrzymać ten balkon, jeśli balkon wystaje wzdłuż belek teriva to nawet nie jest to jakaś wielka filozofia, jeśli w poprzek to trochę więcej zachodu. Pomijając kwestię czy w ogóle balkony w domu jednorodzinnym są potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balkon sam z siebie, nie jest jakiś bardzo drogi. Ale wprowadza duży mostek termiczny, ryzyko zawilgocenia ściany przy niekorzystnych warunkach (zalegający śnieg), poza tym w domu jednorodzinnym jego sens jest naprawdę wątpliwy- z moich znajomych mających domy nikt nie wychodzi na balkon, a czasem trzeba go omieść z liści i ptasiego guano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jeżeli projektant odpowiednio zaprojektował również podciągi czy nadciągi, to jest możliwe zastosowanie stropu teriva. Dla wspomnianych stropów również można wykonywać balkony w połączeniu z inną technologia np filigran lub odpowiednim dozbrojeniem i szalunkiem. Przy balkonach zaleca się stosowanie specjalnych kształtek termoizolacyjnych.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...