Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Melanii wykańczanie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam namiar w Supetarze, kamieniczka przy wąskiej uliczce odchodzącej od części portowej - klimatycznie, romantycznie. Plaża jest blisko ale taka miasteczkowa. W tej częsci wyspy wg. Mnie najfajniejsze plaże są w sąsiedztwie hotelu Kaktus. Na tym hotelu konczy się miasteczko i dalej jest pusto i spokojnie.

Co do samego Bol, to jest po drugiej stronie wyspy i po opuszczeniu promu jeszcze z godzinę trzeba autkiem jechać. Półwysep wygląda bajecznie gdy jedziesz górami od strony Supetaru. Po dotarciu na miejsce niestety wieeelkie rozczarowanie spowodowane obecnością dzikich tłumów turystów. Ręcznika nie ma gdzie położyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj koza, ogród masz przepiękny :yes: chciałabym żeby u nas już tak było, ale to jeszcze daleka droga :sick:

 

Kinkiety pasują idealnie i są przecudne, te ciemne raczej by :no: pasowały, także bardzo dobra decyzja ;)

 

Coś Ty taka skromna i się nie chwalisz, że Twoja kuchnia bierze udział w konkursie na najpiękniejszą kuchnię na forum? :p

Ja już głosik oddałam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goshia u mnie na wiosnę ogród był jeszcze w stanie przypominającym krajobraz księżycowy. Mój małż się uparł jednak że trzeba to jak najszybciej zrobić żeby roślinki już sobie rosły. Tym właśnie sposobem mam ogród ale za to ciągle śpię na podłodze bo łóżka brak. :)

Co do kuchni to dopiero co sama zauważyłam że moje zdjęcie też się załapało ale przy Oli i Gumisiowej to chyba bez szans ;)

 

Ale dzięki za głosik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Koza mam do Ciebie pytanie odnośnie Twojej podłogi, z tego co pamiętam masz olejowane dechy ?

 

Ja również sobie taką podłogę zafundowałam i już chyba zaczynam żałować. Mówiłam wykonawcy, że chcę mat , nie pomyślałam o półmacie - może byłoby lepsze. Do momentu nie chodzenia intensywnego po tym, po całkiem nieposprzątanym jeszcze domu było wszystko ok. Ale teraz jest to tak zaciapane, że wygląda jakby nie było nic z tym robione, zwłaszcza w holu, tam gdzie najwięcej chodzone. Mało tego ja nie doświadczona , myłam to Prontem, a potem się dopiero dowiedziałam, że myje się specjalnym mydłem do olejowanych. Jak u Ciebie z tą podłogą ? Czym Ty to myjesz ? Olej jest ponoć najlepszy z górnej półki, więc niby powinno być ok. Ale takt, że facet mnie ostrzegał, że z taką podłogą to potem jak z jajkiem. Chyba wolałam matowy lakier :bash: Ale już za późno, jak tyle kasy poszło w tą chemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milena moja podłoga po przeprowadzce nie wyglądała fajnie. Pełno było białego pyłu który się naniósł po poprawkach w tarciu karton gipsu. Nie mogłam się tego domyć. Postanowiliśmy podłogę zaolejować na nowo. Efekt jest rewelacyjny. Wszystko się schowało, podłoga się nie błyszczy ale jest taka jakby aksamitna. Ja bym nie zamieniła na lakier. Użytkujemy ją normalnie i nic się z nią nie dzieje. Na mokro teraz rzadko ścieram bo nie ma takiej potrzeby. Nie chodzimy po domu w butach a więc wystarczy odkurzanie. Do olejowania używaliśmy oleju Osmo a do zmywania wody z odrobiną ludwika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koza, to mnie trochę pocieszyłaś, spróbujemy jeszcze raz to zaolejować. To jest taka teraz robota głupiego, w garażu syf, który się nosi do posprzątanego już w miarę domu. To ktoś pomoże wnosić meble, wejdzie w zakurzonych butach i tak w kółko wszystko zaciapane, ja już byłam załamana. No ale jak mi tak piszesz, to jest szansa na doprowadzenie tego do ładu. :rolleyes: Bo takie niepolakierowane dechy piękne są na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę kto mnie nawiedził - miszczu okazji :)

Witaj Venuska. :bye:

Przyznam się szczerze że mi się zdarza bywać u Ciebie dość często tylko na pisanie czasu nie ma.

Paplacie niemiłosiernie tak więc być na bieżąco nie ma szans ale z grubsza zerkam. Trochę mi jeszcze zostało do wykończenia w domku a więc namiary na super okazje zawsze mile widziane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzia gdzieś Ty była jak Cię nie było? Za głosik dziękuję i pozdrawiam.

 

A sprawy zdrowotne odłożyły moje bywanie na FM na dłuższy czas , napisalam u Siebie to nie bede Ci juz zasmiecac watku :no:

 

Venusko do mnie chyba nie zagladasz to napisze u Kozy bardzo fajne klamki znajdziesz tutaj , sama szukam i bede kupowac osobno bo w sklepie gdzie zamawiamy drzwi sa drozsze o 10/20zl na sztuce . Namiar mam chyba od Karoliny Arturowej duzy wybor i ceny przystepne http://www.klamki-drzwiowe.pl/oferta/produkt/240/beta-klamki-z-kwadratowym-szyldem-nikiel-satyna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego szukam?. No to uwaga: łożka do sypialni tapicerowanego w jaśniutkiej szarosci, toaletki nowoczesnej z dużą iloscią schowków ( Twoja mi się podoba ale tam tylko jedna szufladka niestety), krzeseł do jadalni do Hazelkowego minimala ( poki co małż nie chce słyszeć o ghostach, pantonach i jak to mówi innych plastikowych badziewiach ale może się jeszcze nad nim popracuje) stolika kawowego takiego jak Marjelkowy który jest już wycofany ze sprzedaży i niedostępny i wielu innych rzeczy które są mniej pilne ale będąc w dobrej cenie stają się natychmiast niezbędne:rolleyes:.

Któraś z dziewczyn pisała ostatnio u Ciebie o latarenkach jakichś okazyjnych które chętnie bym przygarnęła na taras a więc sama widzisz że muszę być na bieżąco bo nigdy nic nie wiadomo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( poki co małż nie chce słyszeć o ghostach, pantonach i jak to mówi innych plastikowych badziewiach ale może się jeszcze nad nim popracuje)

 

O to z moim mógłby sobie ręke podac bo mój M. o żadnych plastikach tez slyszec nie chce , plastiki według niego to tylko do ogrodu , mnie sie podobaja eamsy mam stól cos jak Marjelka własnie i u niej Super wygladaja ale chyba nie przekonam M. i musimy znalesc jakis kompromis :yes:

Któraś z dziewczyn pisała ostatnio u Ciebie o latarenkach jakichś okazyjnych które chętnie bym przygarnęła na taras a więc sama widzisz że muszę być na bieżąco bo nigdy nic nie wiadomo :lol:

 

A po latarenki to do Karolek59 tu masz linka http://forum.muratordom.pl/showthread.php?194006-Karolkowy-Dworek-prze%C5%82amujemy-angielsk%C4%85-klasyk%C4%99&p=6042526#post6042526

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tapicerowane to ja najbardziej lubię na bazarze w Słomczynie :yes: nasza sofa do salonu 1000 zł :D :D nasz Pan Tomasz bardzo rzetelny i dokładny człowiek :rolleyes:

 

Ta szuflada jest wbrew pozorom duża i dużo mieści :yes: wyceń też u Hazelindy pod wymiar

 

Mój de menrzu też nie chciał słyszeć o krzesłach ogrodowych w salonie. Musisz pokazać mu pierdyliard inspiracji z tym krzesłami nie tytułując tego " Kochanie chodź pokażę Tobie jakie one są ładne" tylko pod pretekstem przejrzenia ogólnie zbioru i wtedy robisz pauzę i mówisz już wiem co mi się podoba...te krzesła, one są takie ponadczasowe, funkcjonalne (przy dzieciach bajka) i tanie :rolleyes: (pamiętaj zawsze język pozytywów więc nic o nudzie) :D

 

Latarenki :rolleyes: ja czekam na info ile mnie impreza ze ścianą tv wyniesie i będę wiedziała czy się piszę :popcorn: taniej nie znalazłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...