Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Melanii wykańczanie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

na dwumetrowy stół - nie musi być za dużo. moja salonowa lampa ma 46 i wydaje mi się, że nad stołem dwie obok siebie wyglądałyby okej. (a ostrość światła to rzecz słabszej żarówki, więc też luz).

 

mi u ciebie bardziej skygarden pasuje - do takiego prostego stołu coś prostego z jajem. ale może do caboche'a jestem uprzedzona, bo mam wrażenie, że są we wszystkich butikowych sklepach z ciuchami, biżuterią itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam białego inspirowanego eamesa jako krzesło do biurka. nic się nie rysuje, ale było mi zimno w tyłek, więc domówiłam sobie poddupnik zwany na forum naleśnikiem (chyba kroowka wstawiła u mnie w wątku, gdzieś na początku zdjęcie z takim właśnie poddupnikiem i w dodatku na drewnianych nózkach (moje metalowe). z tego co pamiętam, zamawiała w d kwadrat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam dzisiaj cały dzień te nieszczęsne caboche. W pierwotnym zamyśle chciałam dwie sztuki tych najmniejszych (37 cm) ale one jakieś takie "łyse" są, w tym sensie że tych kulek jakoś tak mało maja.

Te 50 cm wyglądają dużo lepiej(przynajmniej na obrazku). Ale czy nie przesadzę wtedy z wielkością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jest na sali dziewucha, która będzie ci to w stanie w skali zwizualizować?

(pomogłabym, ale nie umiem)

 

ale tymczasem na chlopski rozum:

stół ma 1.90, lampy są 2 po 50 średnicy, co oznacza, że każda z lamp dostaje po 95 cm miejsca. 30 cm miejsca od krawędzi stołu, 30 cm pomiędzy lampami i 30 cm na kolejną krawędź (ew. środkową można nieco rozszerzyć jakby się lampy zbyt blisko wydawały).

wersja mniejsza - stół dalej ma 1.90, 2x 40 cm, co daje 1.10 na "marginesy". krawędzie lamp w odległosci ok 35 cm od siebie, czyli o długość lampy de facto.

oczywiście rozważając te gabaryty musisz jeszcze wziąć pod uwagę długość kabla - im niżej tym lampa będzie się wydawać większa.

 

wrzucam poglądowo dwa googlo-zdjęcia:

caboche-sospensione_a.jpg69971449953.jpg

 

moje preferencje mówią 1 - mimo że lampy są duże i blisko jest efekt. na 2 wydają mi się zbyt ogległe albo za chude. więc chyba bym się tych większych tak bardzo nie obawiała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duś dziękuję Ci dobra kobieto że chce Ci się po nocy moje dylematy lampowe rozkminiać :hug:

Wersja z fotki 1 też do mnie bardziej przemawia tylko że jak wzięłam metrówkę i zaczęłam z nią latać w koło stołu to lampa 50 mnie trochę przeraziła.

A masz może jakieś sprawdzone źródło zakupu? Gdzieś czytałam że niektóre z tych lamp są kiepskiej jakości a więc wolałabym pewnie kupić z polecenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...