Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Melanii wykańczanie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dianka poczekam, szyj sobie spokojnie:rolleyes:

Milena i tu masz rację. Nie wszystko na raz. Jest tylko obawa że niektóre rzeczy nie zrobione od razu przestają przeszkadzać i mogą niezrobione pozostać na zawsze.

Napisy na schodach już kiedyś pokazywałam. Od tego czasu niestety nie doczekały się nadal zdjęć w ramkach:rolleyes:

image.jpg. image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj koza! Wieki tu u Ciebie nie byłam :o no cóż, musiałam sobie zrobić przerwę od forum, ale co ja widzę, jakie zmiany..... przepięknie, tylko pogratulować pięknego domku :yes::yes::yes: Jak będę miała trochę czasu to na spokojnie muszę wszystko obejrzeć bo na prawdę- jest cudnie!

Wiesz co, moja droga? Ja do Ciebie przychodzę z wielkim pytaniem? Bo Ty masz te płytki w górnej łazience noce naturale i błagam Cię, pomóż mi. Powiedz mi te płytki są układane bez fug czy są tam jakieś fugi, a jeśli tak to jaki kolor? Bo mój płytkarz zapytał mnie czy chcę fugi czy nie i jedyna łazienka jaka przyszła mi do głowy to Twoja i pomyślałam, że może mi pomożesz bo patrzyłam na zdjęciach ale nic z tego nie widzę :p

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Goshia, faktycznie wieki Cię nie było:). A więc witaj znów na forum!,

Pytałaś mnie o płytki a więc już mówię. Pewnie i się da je zrobić bezfugowo ale mój płytkarz powiedział że się nie podejmuje przy ogrzewaniu podłogowym. W związku z tym fuga jest. Początkowo położyliśmy jakiś brąz z mapei czy sopro. Jak wyschło to wyszło na to, że ten brąz był do nich za jasny i robił na podłodze taką szachownicę płytek a nam zależało żeby się fuga nie odznaczała. Płytkarz zamówił mi tubkę jakiegoś barwnika do fug i wszystko tym przejechał i teraz jest tak jak ma być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :) Mamy właśnie problem z tymi fugami, nasz płytkarz też nie bardzo chce układać bez fug a ja nie wiem co robić? Te płytki mają różne odcienie i jasne i ciemne więc fuga jeśli będzie jasna, to na ciemnych płytkach będzie się odznaczać no i na odwrót. Jeśli bardzo się uprę to on ułoży bez fug :yes: bo nie będzie miał wyjścia ;) ale to ja ryzykuję, że ewentualnie w przyszłości może coś się dziać. Chyba zrobię tak jak u Ciebie, minimalna spoina i spróbujemy dobrać jakiś kolor a jeśli będzie nie tak, to wtedy będziemy się martwić :) Ma dzisiaj zrobić mi dwie próby z tych płytek i jeszcze zobaczę co z tego wyjdzie :)

 

Co do mojego powrotu, to faktycznie powoli wracam na forum :) Musiałam zrobić sobie przerwę, bo nie miałam do niczego głowy, ostatnie miesiące są po prostu wyjęte z mojego życiorysu :sick: Także będę teraz częściej do Ciebie zaglądać :) muszę nadrobić też zaległości w moim dzienniku bo już nie pamiętam kiedy tam ostatnio byłam

 

Powiedz mi co u Ciebie, jak się mieszka? Pewnie cudownie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goshia, wrzucam Ci fotkę z bliska tych moich fug

image.jpg

Tym że będą za ciemne bym się nie martwiła bo to mało prawdopodobne. Wszystkie dostępne brązowe były u nas za jasne.

A tu fotka tego preparatu którym ostatecznie było zapuszczane

image.jpg

 

Mieszka nam się super prawie już rok. Jeszcze są miejsca gdzie wiszą kable i wieje pustką ale staramy się małymi kroczkami powoli wszystko pchać do przodu. Czasami to nawet i dobrze że nie wszystko zrobiliśmy od razu bo teraz jak się już mieszka to łatwiej określić swoje potrzeby :).

Mam nadzieję że Twój przestój forumowy to już historia i wszystkie kłopoty masz za sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za te fotki :hug: na pewno mi pomogą :yes: myślę, że jakoś się z tym uporamy :)

To super, że jesteście zadowoleni i fajnie się Wam mieszka, no ale w takim domku............ to nie mogło być inaczej :)

 

Tak, wracam na forum i w ogóle wracam do życia :) wszystko co złe już się skończyło :) mam tylko nadzieję, że to co przede mną mnie nie przerośnie. Wiesz co koza, pewnie brzmi to strasznie ale ja po prostu jestem w ciąży :D strasznie się cieszymy z mężem z tego faktu, ale to co przeszłam przez pierwsze miesiące, tego nie da się opisać, dopiero teraz zaczynam dochodzić do siebie chociaż boję się co będzie- to moja druga ciąża ale po 9-cio letniej przerwie :)

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goshia no to gratulacje!!. Teraz się oszczędzaj i nie daj się zdenerwować żadnemu partaczowi :). Teraz będziecie mieć przyspieszenie żeby się przeprowadzić.

Moja córka mi ostatnio powiedziała ( też ma 9 lat) że chciałaby mieć rodzeństwo ale teraz to już trochę za późno bo jak ona będzie nastolatką to będzie miała swoje sprawy a nie zajmowanie się małym dzieckiem :). Taka cwaniara!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) przeprowadzka gdzieś w wakacje a termin mam na połowę sierpnia więc mam nadzieję, że zdążymy :) partaczami staram się nie przejmować chociaż czasami niektóre sprawy nieźle mnie wkurzają :)

To w takim razie mamy córki w tym samym wieku :)

U nas na samą wieść o rodzeństwie nasza córka zachodziła się z płaczu, w ogóle nie chciała słyszeć, że będzie miała brata lub siostrę, tyle lat była sama i to w dodatku jedyna wnuczka dla obu stron, więc dziadkowie ją rozpieszczali, miała co chciała, była najważniejsza a tu taka wiadomość..... to był dla niej szok. Na szczęście już jej przeszło i jest OK :) ale długo nad nią pracowaliśmy zanim zrozumiała, że nic nie straci :) ale wiesz, że powiedziała nam to samo co Twoja, że ma swoje koleżanki i swoje sprawy i na pewno nie będzie zajmować się dzieckiem bo nie będzie miała czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie :) w końcu mam trochę czasu więc nadrobiłam zaległości u Ciebie :) na prawdę pięknie u Was :) ten żyrandol - mega odjazd, w ogóle wszystko tak ładnie dobrane i dopasowane a te świąteczne gadżety dodadzą pięknego uroku :cool: Bardzo lubię oglądać zdjęcia Twoich wnętrz :yes: jest w nich taki fajny, ciepły klimat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gosia, powoli kompletujemy co się da. Dzisiaj była akcja olejowania podłogi w salonie a więc wszystko wyniesione i totalny bałagan wszędzie. Jeszcze jutro montują garderobę przy sypialni i można będzie rozkładać ozdoby. Jestem zadowolona bo kupiłam dzisiaj dwie piękne bielutkie hortensje doniczkowe. Jak to człowiekowi niewiele do szczęścia trzeba ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koza, pamiętam, że w ubiegłym roku w maju chyba, olejowaliście olejem Osmo.

Czy teraz też użyliście Osmo? Którego konkretnie oleju?

 

Jaką techniką nanosiliście olej? Wałek, pędzel, czy jeszcze coś innego?

 

I dlaczego teraz olejowaliście? Olej się wytarł czy tak po prostu żeby odświeżyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatah - tak zgadza się olejowaliśmy rok temu. Teraz powtórka ale tylko w salonie bo tu się często użytkuje i podłoga się trochę zmatowiła. Ewidentnej potrzeby nie było ale strasznie lubię ten efekt satynowego połysku a więc się skusiłam :) jakim olejem tym razem było robione to Ci nie powiem bo wyskoczyłam do tesco a za nim wróciłam było już po sprawie. Mamy gościa który przyjeżdża z taką maszynką i w godzinkę jest po robocie :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...