Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...


mugatka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 788
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

żona m - Właśnie przymierzam się do zrobienia pufy na drutach. Tylko nie bardzo wiem jak ją zrobić, żeby pokrowiec był ściągany. Pufy szydełkowe są z dwóch części, więc wypranie pokrowca nie jest problemem. Muszę pokombinować. Wypełnione są granulatem styropianowym, przeznaczonym do puf. Sznurek kupiłam w hurtowni, która się likwidowała, zostały im tylko dwa kolory. Jak go wyrobię( a kupiłam jak szalona) to rozejrzę się gdzie można kupić.

mugatka - Zrobiłam dywaniki. jeden na szydełku drugi na drutach. Na drutach lepiej wygląda. Szydełkowy też dosyć sobie, ale muszę jeszcze dopracować technikę, bo każde okrążenie zakańczałam oczkiem ścisłym i na całości to widać. Chyba go spruję i zrobię na ślimaka. Planów mam dużo. Ładnie wyglądają pojemniki ze sznurka, i podkładki prostokątne na stół, nie mam fotek, bo koszyk i podkładki poszły w świat. Jakoś ich nie obcykałam. Jak zrobię następne to pokażę. A teraz dziergam poszewkę na poduchę ale z poliestrowego sznurka, jak zrobię to też pokażę. Dużo rzeczy można robić ze sznurka, ponoć będzie jeszcze długo na fali. Tak wyczytałam.

Fotki dywaników. Otoczenie nie za ładne, bo mieszkanie przed remontem. Zdjęcie1616.jpgP1011820.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zszyta.

 

Cienki mohair z maleńkim włoskiem, zrobiona na cieniutkich drutach, w realu wygląda cudownie.

 

http://images49.fotosik.pl/1807/ad62631144f9ed91med.jpg

http://images50.fotosik.pl/1861/c3e5ea1781211a04med.jpg

 

na druty poszła zieleń, następna beż jak latte.

No to ile za takie 4 czarne sobie liczysz:):)Jest śliczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia mogę Cię podpytać? Piszesz, ze pokrowiec pufy można wyprać, więc najpierw szyjesz worek na granulat w kształcie pufy i dopiero robisz pokrowiec? A możesz wyjasnić swierdzenie, że składa się z dwóch części? Gdzie jest łączenie? Ile sznurka poszło Ci na dywanik?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjana - Najpierw szyję pufę wewnętrzną i wypełniam granulatem. Robiąc pokrowiec przy prawie każdym okrążeniu przymierzam do pufy. Wierzch i boki są z jednej części a spód z drugiej. Najlepiej to widać na zdjęciu. Na dywan okrągły poszło 1100m(średnica 1,5m)sznurka, a na prostokątny około 700m(80cm x 95cm). Sznurek powinien mieć wypełnienie w środku, nie spłaszcza się i sznurek zachowuje sprężystość.

 

żona m - Nie pomyślałam o 5 drutach, bardziej myślałam o drutach na żyłce. Ale to chyba dobry pomysł, ładnie by się układało. Tylko jak ściągnąć taki pokrowiec do prania?:bash: A to jest ważne, żeby był ściągany. Coś pomyślę.

Zdjęcie1825.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjana - Najpierw szyję pufę wewnętrzną i wypełniam granulatem. Robiąc pokrowiec przy prawie każdym okrążeniu przymierzam do pufy. Wierzch i boki są z jednej części a spód z drugiej. Najlepiej to widać na zdjęciu. Na dywan okrągły poszło 1100m(średnica 1,5m)sznurka, a na prostokątny około 700m(80cm x 95cm). Sznurek powinien mieć wypełnienie w środku, nie spłaszcza się i sznurek zachowuje sprężystość.

 

żona m - Nie pomyślałam o 5 drutach, bardziej myślałam o drutach na żyłce. Ale to chyba dobry pomysł, ładnie by się układało. Tylko jak ściągnąć taki pokrowiec do prania?:bash: A to jest ważne, żeby był ściągany. Coś pomyślę.

 

 

Gosia, wszywasz zameczek do wyjmowania przy praniu czy też za każdym razem rozpruwasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piszę tutaj bo widzę że są tu "złote rączki "które potrafią cuda zrobić. Mam pytanie czy ten granulat do używany do puf byłby dobry jako wypełniacz do poduch służących jako oparcie kanapy. Mam kanapę która jako oparcie ma trzy duże poduchy- wypełnione one są chyba pociętą gąbką- po dwóch latach użytkowania są bardzo wygniecione i niewiele pomaga im ciągłe poprawianie i strzepywanie. Czym wypełnić te poduchy aby miały ładny wygląd i nie były tak podatne na odkształcanie i gdzie to można kupić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ale macie talent.

żona m piękna poduszka. Też kiedyś próbowałam dziergać , ale jakoś zapału mi nie starczyło na nic poważniejszego.

Moje DIY wypadają raczej bladziutko, przy tym co pokazujecie, ale mam ogromną przyjemność z tych moich robótek i przeróbek to też się chwalę.

 

Ostatnio z resztek materiałów powstały poszewki na poduszki

1.jpg6.jpg

 

ale najwięcej frajdy mam z przemalowywania mebli.

 

5.jpg2.jpg3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...