Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poszę o pomoc- aranzacja 3 łazienek!!


marnajola

Recommended Posts

Witam serdecznie, dostałam wizualizacje moich 3 łazieniek, bardzo prosze pomożcie mi cos z tego sensownego zrobic.Mętlik mam ogromny, a bez Waszej pomocy sobie nie poradzę. Może pomyślicie , ze ide na łatwizne, ale w mojej mieścinie nawet porządnych wystawek brak,a ja beztalencie ...pozdrawiam

1. lazienka, tzw "duża"- płytki paradyz may way, jakas dziupla wyszła:

 

http://images42.fotosik.pl/739/e6aa8bf8ed20ba0d.jpg

 

2. lazienka, tzw. "przysypialniana" - tubadzin- modern punk:

http://images42.fotosik.pl/739/327be696099c993e.jpg

http://images50.fotosik.pl/1825/0d218666b3bea9b6gen.jpg

 

3. mikroskopijne wc- alabastrino:

http://images42.fotosik.pl/739/da7d8281822108dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Potrzebujesz poprawić rozmieszczenie sprzętów czy dobór płytek?

 

Tak od razu, co rzuca sie w oczy:

WC

- poszerz obudowę stelaza od ściany do ściany, lub zabuduj szeroko aż po sufit, albo też schowaj stelaz całkiem w ścianie (jeśli masz taką możliwość)

- przedłuż lustro nad ścianę kibelkową lub daj tam mocne/kontrastowe płytki (coby pomieszczenie nie wypadło zbyt mdło)

- jeśli chcesz dekor nad lustrem, to taki sam pas daj też pod nim (proponuję tę ciemną wersję dekoru), ale to tylko w przypadku gdy schowasz stelaż wc

- szafka pod umywalkę byłaby lepsza podwieszana, na to umywalka nablatowa - całość wyglądałaby nowocześniej i łatwiej by sie myło podłogę ;)

 

ŁAZIENKA PRZYSYPIALNIANA - kobieto! wybierasz modern punk i tak grzecznie je układasz!?!

Płytki są świetne, ale pod prysznicem trzeba je ułożyć nie w równe rządki, lecz zmiksować je (2 rodzaje tych z napisami i jasna podstawowa)- musi być lekki chaos - oczywiscie kontrolowany ;)

Hmmm... chyba w tej niedużej łazience wykorzystane są prawie wszystkie płytki z kolekcji modern punk, wprowadza to nieprzyjemny chaos.

Przy lustrze są te bardziej eleganckie, pod prysznicem te wariackie z napisami, a jeśli dobrze widzę, to jako dekor na stelażu wc te 3-wymiarowe (nazywam je techno).

Zacznę od tego, że nie chyba bym nie łączyła tych bardziej eleganckich płytek z kolekcji z tymi bardziej zwariowanymi ;) a te tecgno już całkiem mi tu nie pasują. Może na podłogę dałabym podstawową cimną płytkę, a co za tym idzie także ciemne fugi (to bardzo praktyczne bo nie trzeba co tydzień szorować ich szczoteczką).

 

ŁAZIENKA DUŻA jest zbyt monotonna i bez wyrazu. Wszędzie to samo, nie licząc drobnych wstawek i tak podobnych do reszty. A dekor na wannie całkiem do bani.

Czy można jeszcze zmienić rozmieszczenie sprzętów? Możesz wrzucić rzuty z wymiarami (najlepiej wszystkich łazienek)?

 

Oświadczam, że wszystko co powyżej napisałam to tylko moja subiektywna opinia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne moniss za odzew, (myslalam ,ze nikt sie nei odezwie). Te wersje dostałam od salonu łazienkowego i od razu tutaj wrzuciłam. Jak sama zauważylas kicha..:)

A wiec po trochu moje wyobrażenia:

. Wc - ta szafka to oczywsicie do wurzucenia- planuje tam serie nano, i tak jak pisalas pod umywalka szafka podwieszana. Lustro wklejane planuje dac na umywalka i naprzeciwko stelaza, zeby powiekszyc pomieszczenie.Zeby nie wyszlo mdło, chcialabym ozywic wlasnie tym turkusowym dekorem.

Łazienka przysypialniana- tez uwazam ze za duzo ozdobnikow, podloga na pewno ciemna,tylko jak to polaczyc zeby pokazac super płytki , a zeby nie bylo za nad...

łazienka najwieksza- wanna ma byc zabudowana mozaiką. nie wiem czy nie pomieszac may way z innymi ,zeby dodac troche kontrastu.

niedlugo wstawie rzuty dla zoobrazowania

dzieki jeszcze raz!!!

Edytowane przez marnajola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz rzuty........ wiem wiem super techniczne, ale robilam na szybko zaoferowana , ze ktos sie zainterosował

http://images39.fotosik.pl/1912/a069a79022f7a4f9.jpg

 

na scianie skosnej w may way myslalam o jakiejs fototapecie

aha nie jestem zwolenniczka zabudowy sciany od gory do dołu płytkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marnajolu,

zwłaszcza duża łazienka woła o pomstę do nieba :( Czy na te wzory płytek jesteście zdecydowani na 100%? pokaż nam zdjecia łazienek, które Cię zachwycają - będzie łatwiej doradzić... Na pewno nie szłabym w brązy :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marnajola które płytki mają być w dużej łazience, bo w My Way z Paradyża jest duży wybór wzorów "desek".

Świetnie wyglądają długie "deski" w połączeniu z mozaiką z tej samej kolekcji.

Na inspiracjach Noce Naturale oraz Ebano Naturale

my way paradyż.jpg

my way paradyż_inspiracja1.jpg

my way paradyż_inspiracja2.jpg

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska, zdaje sobie sprawe, ze to kicha totalna.

w gotowych lazienkach may way noce nie wyglada tak przytalczająco jak u mnie wyszło.......

moze tak pomieszac z szarościami???tak wiem ostatni "trend" forum, ale mnie sie podoba: te zestawienie dla mnie idealne:

http://images48.fotosik.pl/568/8e05c245a05ded56gen.jpg ( z gory przepraszam za wzięcie czyjegoś zdjęcia) tylko jak sensownie połaczyc- podloga may way, wannna szara a resza???

licze na Wasza pomoc, bo w czarnej d.. jestem nadal

 

moniss may way noce- te sa chyba na tem drugim zdjeciu

Edytowane przez marnajola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marnajola, sądzę że na fotkach Paradyża jest po prostu o wiele mniej płytek niż w Twojej wizualizacji, dlatego wyszła taka nora.

Rzuć okiem na inspiracje My Way, które załączyłam powyzej - jest tam dużo bieli a płytki jedynie ją przełamują. Z jasną szarościa też będzie ładnie Noce Naturale wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że przy wannie powinno wystarczyć ok. 1m wysokości, czy też tyle ile ma Twoja ściana kolankowa. Chyba ze będziesz używała natrysku, to wtedy na 1,8m tak jak napisała joliska

W mojej poprzedniej łazience miałam płytki ułożone tylko pomiędzy umywalką i lustrem oraz w kabinie prysznicowej, przy wc była tylko farba i zdawało to egzamin.

Jeśli możesz, to schowaj stelaże kibelków w ścianach działowych jak ma -ula- lub zabuduj je aż po sufit.

W dużej łazience i przy sypialni najlepszym rozwiązaniem byłoby schowanie ich w ścianie (Geberit Slim ma tylko 8cm głębokości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz rzuty........ wiem wiem super techniczne, ale robilam na szybko zaoferowana , ze ktos sie zainterosował

http://images39.fotosik.pl/1912/a069a79022f7a4f9.jpg

 

na scianie skosnej w may way myslalam o jakiejs fototapecie

aha nie jestem zwolenniczka zabudowy sciany od gory do dołu płytkami

 

Duża łazienka jakie w końcu ma wymiary?

szerokość komina - 83cm

głębokość komina - 42cm

wnęka za kominem - 210cm

wnęka wejściowa - ?

długość ściany z wanną - ??? 220cm ???284cm???

długość ściany naprzeciwko wanny - powinna być taka jak tej z wanną...chyba że jest inaczej

długość ściany kolankowej - ?

wysokość ściany kolankowej - 97cm

wysokość ściany z kominem - 259cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss;5768794]Duża łazienka jakie w końcu ma wymiary?

szerokość komina - 83cm tak

głębokość komina - 42cm tak

wnęka za kominem - 210cm tak

wnęka wejściowa - ? drzwi wejsciowe 80" plus miejsce na umywalke 100cm- tutaj bład zrobilam,

długość ściany z wanną - ??? 220cm ???284cm??? - 220cm

długość ściany naprzeciwko wanny - powinna być taka jak tej z wanną...chyba że jest inaczej, jest inaczej niz sciana z wanna - 284cm

długość ściany kolankowej - ? 490cm

wysokość ściany kolankowej - 97cm tak

wysokość ściany z kominem - 259cm tak

 

moj dom to projket guliwer 1g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz już wiem o co chodzi z tą ścianą - korytarzyk do wejścia :)

Tak sie zastanawiałam, gdzie w Twojej dużej łazience można dać szafki na wszystko to co niezbędne wraz z zapasowymi ręcznikami i papierem toaletowym włącznie.

Jedynie można zabudować szafkami całą ścianę kolankową, a wannę obudować na całą szerokość łazienki, odsuwając ją nieco od wszystkich 3 ścian - będą przy okazji półeczki/blaty na mydło, szampon, gąbkę itp.

Na takiej półeczce/blacie można dać baterię wannową. Chyba że wanna będzie z natryskiem (parawan), wówczas trzeba by dosunąć ją jednak do ściany z wc.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss; :wave:

 

pralka bedzie na scianie kolankowej na przeciwko wejscia- tez tam planuje jakas zabudowe na proszki itp.

jeszcze raz dzieki dzieki dzieki

aha informacje przydatne- wanna bez parawanu, umywalka nablatowa do tego szafka podwieszana

Edytowane przez marnajola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...