Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wieje od okien Alupast


Recommended Posts

Witam

 

Posiadam znów problem ze swoimi oknami - teraz gdy na dworze zimno temat powraca.

W dniu wczorajszym siedziałem na łóżku i czułem straszne zimno postanowiłem zrobić test świeczką czy od okna wieje i oto zdjęcia co wyszło, wieje od okna i to strasznie okno wyregulowane, uszczelki wymienione na bardziej mięsiste - co moge jeszcze zrobić ??

DSC_0202.jpg

DSC_0203.jpg

DSC_0204.jpg

DSC_0205.jpg

DSC_0206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić płaskowatość profila - przyłóż poziomnicę długości mniej więcej jak ramiak skrzydła. Nie dociskaj poziomnicy do powierzchni - swobodnie przyłóż. Następnie weź latarkę i poświeć z góry na krawędź poziomnicy przylegającą do powierzchni profila. Jeśli światło przechodzi tzn., że masz tzw. banana. Wygiął Ci się profil z powodu różnic temperatur ( zewnątrz/wewnątrz).

Napisz rezultaty badania.

 

P.S. zbadaj w ten sposób skrzydło po całym obwodzie najlepiej jak jest szaro tak jak na fotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej powiedz jakiej szerokości jest skrzydło i czy na dole masz zaczep

Może okazać się że jest to skrzydło RU i zaoszczędzono dając tylko samą pionową zasuwnice z klamką, nawet bez narożników - i może okazać się to śmieszne ale wymiana uszczelek na bardziej mięsiste to zjawisko spotęgowała

poza tym bez oględzin organoleptycznych nie sposób postawić diagnozy - poza jedna, coś jest źle, choćby i regulacja bo nowu uszczelka wcale nie musi przylegać do ościeżnicy jeśli skrzydło nachodzi na nią nierównomiernie

Kupiłeś okazjonalnie w dobrej cenie ?

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie, to ja dobrze widzę z której strony wieje. Tylko zastanawiam się dlaczego. Też biorę pod uwagę, że może nie być na dolnej częsci docisków (sam "mam" przewiew przy skrzydle ok 90cm, bo zamiast docisku jest hamulec... )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić płaskowatość profila - przyłóż poziomnicę długości mniej więcej jak ramiak skrzydła. Nie dociskaj poziomnicy do powierzchni - swobodnie przyłóż. Następnie weź latarkę i poświeć z góry na krawędź poziomnicy przylegającą do powierzchni profila. Jeśli światło przechodzi tzn., że masz tzw. banana. Wygiął Ci się profil z powodu różnic temperatur ( zewnątrz/wewnątrz).

Napisz rezultaty badania.

P.S. zbadaj w ten sposób skrzydło po całym obwodzie najlepiej jak jest szaro tak jak na fotach.

ble ble ble ale Waść p.....

wykrzywienie nawet 5 mm - tzw "banan" - przy prawidłowym okuci skrzydła (odpowiednia ilość zaczepów do długości profila i odległość między punktami docisku skrzydła do ościeżnicy), odpowiednie nachodzenie skrzydła na ościeżnicę i co najważniejsze równe po całym obwodzie (przeważnie 8mm) daje gwarancję szczelności. Taki banan powoduje tylko ciężkie obracanie klamką - nic ponad to więc Charlie.... doucz się lepiej o oknach PVC zanim rad zaczniesz udzielać bo tu światło, poziomica - zaraz będzie larum że widać promień światła w tunelu.... szpary 0,01mm - alez to wielki banan !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko nie wiem czy pamietasz ale ja z tymi oknami walcze juz chyba 4 czy 5 lat był temat na forum z "Gwarancja Problemy itd"

 

Moge porobić fotki i wrzucic tylko musisz mi powiedzieć czego tak na prawdę bo nie znam sie na tym wogole.

 

 

Skrzydło ma 90cm

Edytowane przez danhill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś "obfotografować" całe okno z każdej strony. Bo czasem jakiś banał decyduje o całości.

Teraz chodzi o dół okna - jak szerokie jest skrzydło, czy na dole ościeżnicy jest jakiś zaczep i we właściwym miejscu (no i na skrzydle czy też jest?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHarlie, płaczesz nad Veką kupioną ileś lat temu od Jezierskiego - spieprzyli okno, zdarza się tak samo jak w szklanych balustradach, drewnianych oknach czy sypaniu soli na lód przy minus 20 co g... daje\

A chociażby skrzydło jest wyłukowane bo podkładki do szklenia są w złym miejscu i ciężar szyby lekko wygina profil bo np. producent dał nie takie wzmocnienie jak trzeba lub szyby są ciężkie

To wróżenie z fusów póki co - powodów może być multum - a że wymienione zostały uszczelki (zakładając że zostało to zrobione prawidłowo) trzeba szukać dalej

Najprościej, wziąć ołówek, czy nawet flamaster, odrysować skrzydło na ościeżnicy, ubrać się ciepło, otworzyć na oścież okno i sprawdzić czy odległość między kreską a krawędzią ościeżnicy - tą od środka - jest równa, wystarczy że skrzydło jest w trakcie regulacji przekoszone i w jednym miejscu nachodzi ci 10 a w innym 6 mm i już będzie wiało

Najlepiej nie znając się na rzeczy pierniczyć ciągle głupoty że winne jest PCV tak jakby ludziom mającym okna drewniane nie wiało i nie mieli takich a nawet jeszcze większych problemów - ITB ma od kilku lat więcej ekspertyz na spieprzone okna drewniane niż PVC - to wbrew pozorom o czymś świadczy - nie sądzisz?

Więc ciesz się że w końcu Jezierskiego Vekę wywaliłeś do śmieci i masz genialne i najlepsze okna drewniane Charlie a ja się cieszę że od 1991 roku nie dotykam się do swojego KBE i ciągle dobrze funkcjonują i są szczelne

 

Danhill - zacznij jednak od sprawdzenia czy nie masz "oszczędnych" okien tzn czy masz zaczepy :) na dole

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz jakieś tandetne te okna, albo montaż zepsuty na maksa a ludzie którzy je "naprawiają" kompletnie nie mają o tym pojęcia. Ja nie widzę innej możliwości, bo tyle problemów ile TY masz to chyba się kwalifikuje na "siedem nieszczęść"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt pecha to ja mam wielkiego ... jak to mowią 100 osób po prostej drodze przejdzie ja będe 101 i sie wypierd.......

Okna kupione w 2007r w 2010 wyrywane wszystkie i wstawiane ponownie bo były cuda wianki (wiało, szpary itd)

Ponowny montaż z taśma rozprężną pod okno wieksza ilość piany od razu otynkowane, styropian wokoło okna od zewnątrz, a i tak woda na oknach wieje i temp w domu jak zgaśnie w piecu spada supeeer szybko w ciagu godziny potrafi spasc 2stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, 101 się wy.....

Jak wracałem od klienta...

100 się wy.... 10 minut przed, ale miał fart - poszedł w lewo gdzie nie było drzew,

101 miał miej szczęścia, też się wyp.... - poszedł w prawo między drzewa

Droga czarna na tym odcinku, minimalny łuk a na nim 15-20 metrów czystej żywej wełny, że na nogach ustać nie było można

20012013397.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie, to ja dobrze widzę z której strony wieje. Tylko zastanawiam się dlaczego. Też biorę pod uwagę, że może nie być na dolnej częsci docisków (sam "mam" przewiew przy skrzydle ok 90cm, bo zamiast docisku jest hamulec... )

 

Dzięki Dunhill za zaproszenie. Jak będę do W-wy jechał do Mostostalu, to się możemy jakoś styknąć. Na tę chwilę niestety, ale siedzę na 4 literach i ofertuję.

Walcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...