Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Głębokość komnika


luky007

Recommended Posts

Witam,

projektant w naszym domku założył bardzo małą - jak mi się wydaje głębokość dla kominka

 

(tutaj jak to wygląda na dziś: http://i46.tinypic.com/nohelf.jpg). Jest to ok. 30 cm. Ścianka z tył jest już "kominowa". Ktoś przerabiał podobny problem? Czy są jakieś kominki które mają mały wymiar na głębokość a jednocześnie nie rujnują kieszeni? Jestem na etapie SSZ więc może coś jeszcze z tym zrobić zanim trzeba bedzie robić większy bałagan. Szerokość tej ścianki to 70 cm - więc patrzałem kominek by się zmieścił na szerokość, ale z głębokością to już chyba będzie problem.

 

Podobają nam się kominki w stylu nowoczesnym coś prostego w ten deseń : http://images01.olx.pl/ui/11/90/34/1312807875_237418634_1-Zdjecia--OBUDOWA-KOMINKA-NOWOCZESNEGOKOMINKI-POLECAM.jpg

 

Palenie tylko rekreacyjne wiec wystarczy jakiś zwykły wkład który ma możliwość podpięcia powietrza z zewnątrz.

 

pozdrawiam

1312807875_237418634_1-Zdjecia--OBUDOWA-KOMINKA-NOWOCZESNEGOKOMINKI-POLECAM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tej ścianki 30 cm nie da się zwiększyć przez 'domurowanie " ? Co to za dwa wejścia do komina ? Jakieś takie maławe mi się wydają .Ta ścianka 70 cm to tyż szału ni ma !

 

to nie wejścia tylko brudne cegły :) nie ma tam żadnych otworów.

Właśnie nie bardzo sie da domurować :( - stoi to to na środku - pomiędzy salonem i kuchnią... Wszystko robione zgodnie z projektem a teraz sie okazuje ze takich kominków chyba nie ma :(

 

szerokość dokladna: 79, glebokosc: 30 :(. Coś trzeba bedzie wymyślić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Są takie kominki, ale albo trzeba zaakceptować ich cenę, albo kształt lub "dizajn" ...

No generalnie nawet ze "standardowym" kominkiem to ja tu żadnego problemu nie widzę i chyba Luky007 robisz sobie z tego niepotrzebny problem ... :rolleyes:

Przed Tobą jeszcze długa "budowlana droga przez mękę", więc nie zaprzątaj sobie głowy takimi błahostkami ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz racje. Widze że sa wkłady co mają 44 cm, wiec poprostu coś się podkuje, coś podmuruje i może wejdzie. Zaprzątnąłem sobie tym głowe teraz bo nie chciałem juz po tynkach robić bałaganu. Z twojej wypowiedzi rozumiem że wykonawca kominka sobie powinien jak sądzę z takim przypadkiem również poradzić i mnie to nie zrujnuje :).

 

pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...