Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PANELE EGGER - wątek zbiorczy: opinie, kolory, sposób montażu, uwagi


Tommco

Recommended Posts

Panele firmy egger - czy warto? Czy ktoś ma panele tej firmy? Słyszałem, że w porównaniu do Classena i Krono wypadają jakby lepiej...ale czy to prawda? Produkowane są w Niemczech - wiem, że to już o niczym nie świadczy, ale może jednak. Znalazłem dąb rustykalny deska klasa AC3 z fakturą drewna 7mm bezklejowe...za 29 zl z groszami.

 

Co na to powiecie?

 

PS. Parkietów nie przewiduję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tommco: a może skusisz się zamiast paneli na mozaikę parkietową. Sam kupiłem dąb parzony za 29 zł/m2, do tego klej z lakierami wychodzi za jakieś 12 zł/m2.

Właśnie mi to układają na pierwszym piętrze i poddaszu - nawet już chodziłem po tym - cichutkie, nic nie stuka, jak przy panelach (mam owczarka niemieckiego, więc panele = słyszę każdy pazurek, pies się ślizga, jak również przy dobrym lakierze nie rysują się jak panele).

 

Dodatkowo polecono mi żebym się nie bawił w cyklinowanie, tylko dobrze za pierwszym razem dopilnował, żeby parkieciarz dobrze przetarł papierem ściernym (takim nakładanych na okrągło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele firmy egger - czy warto? Czy ktoś ma panele tej firmy? Słyszałem, że w porównaniu do Classena i Krono wypadają jakby lepiej...ale czy to prawda? Produkowane są w Niemczech - wiem, że to już o niczym nie świadczy, ale może jednak. Znalazłem dąb rustykalny deska klasa AC3 z fakturą drewna 7mm bezklejowe...za 29 zl z groszami.

 

Co na to powiecie?

 

PS. Parkietów nie przewiduję :lol:

nie warto zadnych paneli klasc na posadzke, jesli nie chcesz parkietow to moze dobra wykladzina wystarczy ( nie pytam o deski podlogowe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmirek Według Ciebie w takim razie wiele ludzi się myli. Ja od 15 lat żyję w mieszkaniu, gdzie mam parkiet dębowy...i jakoś nie uważam, żeby miał same zalety.

 

Pozdrawiam

zdecyduj sie piszesz o panelach czy o parkiecie, moja odpowiedz dotyczy stosowania PANELI a nie PARKIETU i nigdzie nie pisalem ze PARKIET ma same zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście nie wyraziłem się zbyt jasno. Wedle Twojego poprzedniego postu wiele ludzi popełnia błąd, bo decydują się na panele.

Ja, który jest z parkietem zaznajomiony, uważam, że jeśli parkiet, to tylko bardzo dobrej jakości. I tak co 5-7 lat trzeba go będzie cyklinować (czy wiesz jaki jest wtedy syf w całym domu). Dodatkowo nie wierzę w super twarde lakiery do parkietów.

 

Tekie moje zdanie jest i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście nie wyraziłem się zbyt jasno. Wedle Twojego poprzedniego postu wiele ludzi popełnia błąd, bo decydują się na panele.

Ja, który jest z parkietem zaznajomiony, uważam, że jeśli parkiet, to tylko bardzo dobrej jakości. I tak co 5-7 lat trzeba go będzie cyklinować (czy wiesz jaki jest wtedy syf w całym domu). Dodatkowo nie wierzę w super twarde lakiery do parkietów.

 

Tekie moje zdanie jest i tyle.

o jezu czy jestes w stanie mnie zrozumiec ?

nie pisalem ze ktos popelnil blad, odpowiedzialem prosto na proste pytanie nigdy paneli takie jest moje zdanie i za zadna cene nie wycofam sie z tego.

mam podloge z desek i pierwszy raz slysze o cyklinowaniu co 5-7 lat, w ubieglym roku cyklinowalem po 17 latach. co do lakierow zgadzam sie z Toba nie ma lakierow super twardych, ale liczy sie rowniez ilosc warstw lakieru polozonych na drewnie. ja lakieruje 3-y krotnie i uwazam ze 2-u krotne lakierowanie to za malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem panele Classena są już na tyle sprawdzone, że sam nie ryzykowałem zakupu paneli innej firmy (chociaż miałem chęć zaoszczędzic tych parę złotych) i kupiłen właśnie ćlassena. Leżą teraz złożone i czekają na montaż. Panele AC3 kosztują ok 34 PLN, ale proponuję ostro potargować się i cena zbliży się do tych z innych firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Kupiłem Panele EGGER klasy AC4 w sklepie Leroy-Merlin i tak zaczął się mój koszmar.

 

Po dwukrotnym przetarciu wilgotną ścierką zaczęło je wybrzuszać na łączeniach. Po złożeniu reklamacji "SPEC" z egger'a przyjechał i powiedział, że nie wolno używać wilgotnych ścierek, bo panele mają właściwość drewna i to normalne w tym przypadku.

Dodam, że po około 2 tygodniach były porysowane jak AC2 a nie AC4.

W pozostałych pokojach mam położonego Classena AC4 i przy identycznym użytkowaniu nie widać ani żadnych wybrzuszeń ani też zarysowań. Oczywiście reklamacji nie uwzględniono i sprawę zmuszony jestem skierować do sądu konsumenckiego.

 

Stanowczo wszystkim odradzam.!!!!!!!!!! Dziadostwo!!!!!!!!!!!!!!

Na życzenie prześlę zdjęcia.

Grzegorz

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHhhh....ja mam położonego Eggera już od listopada. Co prawda jeszcze nie mieszkam, ale trochę już było wykonywanych robót i trochę się kurzyło...i jakoś miczego strasznego nie zauważyłem....mam nadzieję, że Twój przypadek jest wyjątkiem. Jak możesz, to chętnie zobaczę zdjęcia. E-mail do mnie jest poniżej w ikonce. Jakiego rodzaju masz panele, jaki wzór, ile płaciłeś....dzięki za odpowiedź.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...