Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PANELE EGGER - wątek zbiorczy: opinie, kolory, sposób montażu, uwagi


Tommco

Recommended Posts

po pół roku użytkowanie:

 

panele na dole orzech siena - spoko. rysują się, wiadomo, ale chyba źle nie jest. łatwo je do porządku doprowadzić. nic się nie dzieje z łączeniami.

 

panele na górze- świerk syberyjski - nie spoko. pękają pióra. problem z nimi jest taki, że mają dodatkową warstwę izolacji i to miała być zaleta, a okazała się wadą. koszmarnie się to montowało, a teraz z powodu tej dodatkowej warstwy panele bardziej "pracują" w powierzchni pionowej, obciążenia są większe, i pióra chyba nie wytrzymują. tak sobie kombinuję, że to może być przyczyna, może mnie ktoś z błędu wyprowadzi. kolor piękny, nie rysują się wcale, ale pióra trzaskają. już ze trzy trzasnęły. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

My mamy w całym domu Panele tej firmy model Woodstock. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Przy montażu nie było problemów, użytkowanie oraz utrzymanie paneli nie sprawia nam większych trudności. Ten model mogę polecić, aczkolwiek kupowane były on w sklepie komfort a nie w markecie budowlanym, gdzie jakość różnisię od tej w zwykłym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pół roku użytkowanie:

 

panele na dole orzech siena - spoko. rysują się, wiadomo, ale chyba źle nie jest. łatwo je do porządku doprowadzić. nic się nie dzieje z łączeniami.

 

panele na górze- świerk syberyjski - nie spoko. pękają pióra. problem z nimi jest taki, że mają dodatkową warstwę izolacji i to miała być zaleta, a okazała się wadą. koszmarnie się to montowało, a teraz z powodu tej dodatkowej warstwy panele bardziej "pracują" w powierzchni pionowej, obciążenia są większe, i pióra chyba nie wytrzymują. tak sobie kombinuję, że to może być przyczyna, może mnie ktoś z błędu wyprowadzi. kolor piękny, nie rysują się wcale, ale pióra trzaskają. już ze trzy trzasnęły. :evil:

 

monah

My tez zamierzamy kupić panele egger z tą warstwą dodatkową. Mozesz napisać dokładnie co sie z nimi dzieje. Czy sa głośniejsze i pracuja pod nogami? I na czym polegał problem z ich układaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moją reklamację właśnie otrzymałem odpowiedź, iż została oddalona, ale jeszcze wyślą do producenta materiał w formie zdjęć.

 

czyli rozumiem, ze taka odpowiedz przyslal Komfort ? Zapraszam do zapoznania sie z karta gwarancyjna dolaczona do produktu. Reklamacje na wady paneli rozpatruje producent, do ktorego sprzedawa/dystrybutor powinien zglosic roszczenia reklamacyjne.

 

Panele marki Egger sa to panele znane i ceniona na calym swiecie. Zwrocic nalezy przy zakupie uwage na drobna informacje czy sprzedawane panele sa w ofercie katalogowej producenta czy sa robione wylacznie na zamowienie sieci handlowych.

 

Pozdrawiam

 

MajsterB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zatrzaśnięciu panela próba jego demontażu często wiąże się z ukruszeniem połączenia
- podobnie jak montaz, tak i demontaz wymaga umiejetnosci i robienia tego z glowa.

Znam ludzi, ktorzy przy demontazu potrafia polamac zamki w panelach Kronopolu King Size (AC5 12 mm).

 

koszmarnie się to montowało, a teraz z powodu tej dodatkowej warstwy panele bardziej "pracują" w powierzchni pionowej
- napisz jaki podklad zostal dodatkowo zastosowany przy montazu tych paneli.

 

 

Pozdrawiam

 

MajsterB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images44.fotosik.pl/158/198ec76648376a46m.jpg

Ja też mam Eggera ale dopiero od trzech tygodni. (Niestety nie mam lepszego zdjęcia - na tym są mało widoczne))To pierwsze panele tej firmy w naszym domu. Wcześniej kładliśmy Classena i Kronopolu. I już mogę stwierdzić, że Egger był najprostszy i najprzyjemniejszy w montażu. I to niestety wszystkie zalety. Panele Eggera mają klasę ścieralności AC4 ale najmniejsza odrobina piasku pod butem powoduje brzydkie głębokie rysy, które są bardzo widoczne. Natomiast Classena i Kronopolu (AC3), które użytkujemy od ponad roku mają się świetnie - są zdecydowanie trwalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- napisz jaki podklad zostal dodatkowo zastosowany przy montazu tych paneli.

 

fabrycznie miały zamontowaną dodatkową warstwę tekturową.

u mnie panele układali nie-fachowcy (małż ze szwagrem). panele na dole - bez problemu, montaż prosty, nic się nie dzieje. na górze natomiast trzaskają po pól roku połączenia, a układanie było trudne - nie chciały się "dopasować" do siebie, szczególnie na dłuższych odcinkach. ponieważ i na dole i na górze to Egger, wnioskuję, że to przez tę dodatkową warstwę tekturowej izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pół roku użytkowanie:

 

panele na dole orzech siena - spoko. rysują się, wiadomo, ale chyba źle nie jest. łatwo je do porządku doprowadzić. nic się nie dzieje z łączeniami.

 

panele na górze- świerk syberyjski - nie spoko. pękają pióra. problem z nimi jest taki, że mają dodatkową warstwę izolacji i to miała być zaleta, a okazała się wadą. koszmarnie się to montowało, a teraz z powodu tej dodatkowej warstwy panele bardziej "pracują" w powierzchni pionowej, obciążenia są większe, i pióra chyba nie wytrzymują. tak sobie kombinuję, że to może być przyczyna, może mnie ktoś z błędu wyprowadzi. kolor piękny, nie rysują się wcale, ale pióra trzaskają. już ze trzy trzasnęły. :evil:

 

U mnie też jest dodatkowa warstwa - widać te się psują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też egger, zdecydowaliśmy się na nie bo nas urzekł kolor - dąb wiejski i v-fuga. Poza tym w sklepach je bardzo zachwalano - jako "markowe". Układaliśmy je sami i to była prawdziwa rzeźnia! (60m2). Pierwsze rzędy układalismy bez pasów i te się trochę kiepsko zeszły ale z pasami wyszło już całkiem spoko. Podłoga prezentuje się całkiem ładnie ale teraz mnie nastraszyliście z tą kiepską jakością.

A tak wogóle to czy dawaliście też ten kit KRONO pomiędzy panele zabezpieczający przed wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też egger, zdecydowaliśmy się na nie bo nas urzekł kolor - dąb wiejski i v-fuga. Poza tym w sklepach je bardzo zachwalano - jako "markowe". Układaliśmy je sami i to była prawdziwa rzeźnia! (60m2). Pierwsze rzędy układalismy bez pasów i te się trochę kiepsko zeszły ale z pasami wyszło już całkiem spoko. Podłoga prezentuje się całkiem ładnie ale teraz mnie nastraszyliście z tą kiepską jakością.

A tak wogóle to czy dawaliście też ten kit KRONO pomiędzy panele zabezpieczający przed wodą?

 

 

Witam

Kit stosowaliśmy ale tylko w przedpokoju na razie w przedpokoju pióra nam nie pękają.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się na panele Eggera z lini Floorline, kolor kokos. Są to panele sprzedawane w hipermarkecie ale są również w ofercie katalogowej producenta. Cena jest powalająco niska bo trwa promocja. Napiszę czy spełniają moje oczekiwania jak już będą na podłodze.

 

 

Chyba kupiłyśmy w tej samej sieci z promocji :lol: Ja wczęśniej oglądałam te panele i bardzo mi sie podobały, ale coś powodowoało, że ich nie kupiłam. I dobrze - bo teraz były o 15 zł tańsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...