Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak podlaczyc kominek vis a vis w tym projekcie?


Wadus

Recommended Posts

Prosze o pomoc!

 

 

Czy i jezeli tak to jak podlaczyc kominek dwustronny tak jak na zalaczonym rysunku (prostokat zoltym kolorem)

 

Zaraz przy kominie na koncu sciany stoi slup zelbetowy i cala sciana jak widac jest sciana nosna.

 

 

 

Kominek nie moze byc czescia sciany trzeba by wiec wymyslec jakies wzmocnienie ale jezeli wstawie belke to jak poradzic sobie z rura do komina?

dwustronny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kominek nie moze byc czescia sciany trzeba by wiec wymyslec jakies wzmocnienie ale jezeli wstawie belke to jak poradzic sobie z rura do komina?

Wstaw nadproże odpowiednio wysoko ... ewentualnie zrób wymian stalowy wokół komina lub stalową podporę dwustronną tak by mieć lico komina "do dyspozycji" kominka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 to była garderoba, która przeniosę w inne miejsce.

 

Zyskuje dzięki temu przestronna komunikacje gdzie chce wstawić mala kanapę i może jakieś biurko. poza tym likwiduje wąskie gardło i to, ze goście nie będą wchodzić prosto na ścianę garderoby.

 

Dwustronny kominek robiłby niesamowite wrażenie bo byłby widoczny i od salonu i od tej części dzięki temu zyskałbym w korytarzu taki przytulny kącik do np. posiedzenia i poczytania książki przy lampce i płomieniach kominka.

 

Zamieściłem wszystkie rysunki jakie udało mi się znaleźć w wersji elektronicznej.

 

Architekt mówił, ze najlepiej przesunąć komin w stronę środka ściany o jakieś 100 cm a w miejscu aktualnie wyrysowanego komina wstawić wkład kominkowy dwustronny. jest tam jeden slup żelbetowy wiec trzeba by było jeszcze wzmocnić jakoś ta ścianę w miejscu wkładu kominkowego tyle, ze architekt powiedział ze musi wiedzieć już na tym etapie jaki wkład kominkowy chce tam wstawić znać jego dokładne dane i sposób jaki będzie podłączony nawiew powietrza wylot spalin itd.

 

To nie musi być kominek do ogrzewania domu wiec jego efektywność nie jest dla mnie najważniejsza, chciałbym w miarę najniższym kosztem uzyskać efekt dwustronnego kominka w ścianie. Biokominek raczej mi sie nie podoba bo jednak nie ma klimatu trzaskającego drzewa i płomień jest trochę sztuczny.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, które później mógłbym zaproponować architektowi? projekt jest jeszcze w fazie adaptacji dokumentacja już kompletna tylko trzeba nanieść zmiany.

Przekroj poprzeczny 1.jpg

Przekroj poprzeczny 2.jpg

Rzut fundametnow.jpg

Rzut zbrojenia stropu dolem.jpg

Rzut zbrojenia stropu gora.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie jaka będzie konstrukcja komina, stalowa, ceramiczna czy najprostsza i najbezpieczniejsza - stalowo ceramiczna, po co budować komin w miejscu w którym przeszkadza? Buduj od stropu. W konstrukcji stalowo ceramicznej, możesz jeszcze odzyskać ciepło, które normalnie wypuszczasz w niebo. Niekoniecznie dlatego, żeby zaoszczędzić na grzaniu. Głownie dlatego, że łatwo to zrobić. Po za tym wkład zastąpi wyczystkę, która zazwyczaj jest jak wrzód na dupie w salonach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest-Natura: wybacz mi moja niewiedze, ale o kominach wiem tyle co słoń o gwiazdach :)

 

Na chwile obecna udało mi sie tylko tyle dowiedzieć ile wyczytałem na necie. jeżeli napisze coś źle to proszę poprawcie mnie

 

czyli:

 

- wkład kominkowy w ścianie nośnej musi być jakoś odizolowany od ściany aby nie był integralna częścią, osłabiło by to ścianę, Dlatego trzeba ja jakoś odpowiednio wzmocnić, ale tak aby umożliwić podłączenie rury wylotu spalin do komina.

 

- kominek raczej nie powinien być doprowadzany centralnie bez wyczystki cały syf z góry będzie leciał do paleniska (woda, sadza itp)

 

- nawet jeśli wkład kominkowy wsadzi się w ścianę np. 25 cm to i tak wkład będzie trochę wystawał czyli trzeba by go trochę zabudować co w sumie przyda się bo stworzy trochę przestrzeni do ogrzania powietrza które może wychodzić kratkami w ścianie. Ogólnie aby stworzyć efekt płaskiej ściany trzeba by pewnie zabudować ja trochę KG wyrównując z ta częścią która będzie licować z szybami kominka.

 

- na rysunku widać jak wygląda komin i jego wymiary i gdzie np, chciałbym umieścić kominek. Tylko pytanie jak wzmocnić ta cześć ściany gdzie jest dziura na kominek?

 

To chyba tyle co na ta chwile wiem o kominkach.

 

Jeżeli ktoś może mi zasugerować np. inna technologie wykonania takiego kominka jestem otwarty na propozycje o ile to da się w miarę niedrogo zrobić.

 

I prośba z mej strony abyście mi to wytłumaczyli w miarę prosto albo przynajmniej odesłali gdzie mogę znaleźć o tym informacje.

wizualizacja.jpg

Edytowane przez Wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...