Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pralka - droższa czy tańsza?


Louder

Recommended Posts

Witam. Noszę się z zamiarem zakupienia nowej pralki i mam dylemat, ceny - jak wszędzie zresztą, tak i tu - są dosyć rozbieżne. Jedne pralki kosztują kilka tysięcy złotych, a inne kilkaset. Przyznam, że nie uśmiecha mi się wydawanie kilku tysięcy złotych. Mam zatem pytanie, czy tańszy sprzęt jest z założenia gorszy (chodzi tu głównie o pralki), czy można znaleźć coś, co spełni podstawowe wymagania (solidność, bezawaryjność, w miarę cicha praca i oczywiście dobre pranie)? Proszę o opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zależy o jakich cenach się rozmawia. miedzy pralko za 1tys a taka za 2tys roznica w jakości pewnie jest niewielka. między tą za tys. a 10tys na pewno jest. Pralka pewnie bedzie cichutka, szybciej bedzie krecila i wystarczy Ci na 20 lat a niektore elementy pewnie beda mialy dozywotnia gwarancje.

Pytanie czy potrzebujesz takiej pralki.

Trzeba dobierać sprzęt pod wlasne potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalismy bosha (stare nawyki). sprzedawca w sklepie z agd powiedział nam, że teraz te pralki różnia sie tylko szczegółami, i to głównie zewnętrznymi. często są składane na kontenerowcach płynących z .....Chin oczywiście, w czasie rejsu, dla oszczędności czasu. i bezawaryjna pralka to po prostu tylko i wyłącznie fuks. na dłuższą trwałość niż 5 lat nie ma co liczyć.

z drugiej strony kolega kupił sobie pralke babelkową - nie może sie nachwalić. za dwa lata, jak moja nowa pralka juz się rozleci, też spróbuję tej bąbelkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony ogród, nie zgadzam się że wszystkie pralki składane są w Chinach. Na mojej jest napis Made in Germany. Na suszarce - także. Podzespoły produkowane są na Węgrzech, w Czechach i Polsce. Mam boscha. Przez 4 lata użytkowałam Aristona a przez 3 Whirpoola. Ariston po 3 latach miał wymieniany programator, koszt "tylko" 700 zł, zaś wirhpool niestety nie dopierał. Mimo używania dobrych środków piorących (przywożę z Niemiec), segregowania prania na kolory, przestrzegania temperatur (zaleceń na ubraniach) niestety sporo rzeczy miałam zapranych. Od 6 miesięcy używam boscha, powoli dopieram ubrania, a te które niedawno kupiłam są dobrze doprane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam tylko słowa gościa ze sklepu - a mieli sporo modeli boscha - mówie oczywiście tylko o tych tańszych, do 2 tys. nie wiem jaka jest prawda, w każdym bądź razie takie np. aristony sa droższe od boscha. czym to wytłumaczyć? jestem wychowana w czasach, gdy bosch, siemens, AEG to były nr 1, teraz świat zwariował. żadnej firmie nie zależy na trwałości agd, bo i po co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Generalnie rzecz biorąc to droższe pralki mają po prostu większą ładowność,oraz szereg- dla mnie często zbędnych bajerów. Jeżeli mieszkasz sam,to spokojnie wystarczy Ci pralka do 1 tyś zł,powiedzmy nawet ładowana od góry nie od dołu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba też zależy od modelu. Ostatnio oglądałam nowa serię comactowych pralek i na niektórych serwisach można ją kupić za 1000-1200 zł, a trochę tych dodatkowych opcji ma, czyli klasa zużycia A++, technologia 6 zmysł, dobre efekty prania w niższych temperaturach. W sklepach stacjonarnych jet sporo drożej. W internetowych często są promocje, wyprzedaże, dają darmową dostawę. Może nie we wszystkich warto kupować, bo różne przypadki się zdarzają, ale to wszędzie tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Polecam prostą pralkę, najlepiej bez wyświetlaczy i innych bajerów których i tak się nie używa, nie ma się co psuć.

Pralka składa się z:

- obudowy - najczęściej jest tak że wpierw skoroduje nim inne części pralki padną - więc idealna to ocynkowana kiedyś bosch miał takie teraz nie mam pojęcia

- silnika - element bardzo żywotny prawie nie do ukatrupienia

- bębna - tu nie ma się co psuć

- sterowania (czym bardziej przekombinowane tym większe prawdopodobieństwo że się zepsuje a wymiana to jak kupno nowej pralki więc bez sensu.

 

Z całym handlem jest tak samo należy zaspokoić potrzebę a jeżeli nie ma potrzeby to NALEŻY JĄ STWORZYĆ.

- Piękne programatory które przecież są od tego by się podobały bo to element który oglądają inni :)

- Pralka musi być ładna bo to faktycznie element dekoracyjny:)

- Fakt pralki piorą po 10 godzin jeden wkład i dlatego potrzebne jest opóźnianie startu:)

- Pobieranie jak najmniejszej ilości wody bo to ona kosztuje 3zł/1000l przy programie 40l czyli tylko 25prań a nie prądu który kosztuje bardzo dużo w przeliczeniu na pranie:)

- Oczywiście pralka musi posiadać 20 programów gdzie nikt nie przeczyta instrukcji obsługi bo szkoda czasu przecież to ma prać. I tak mamy 20 programów a korzystamy z góra 3-4 (mówię o bardzo zaawansowanych użytkownikach (sam się do nich nie zaliczam).:)

 

Posiadam pralkę bosch co by nie być najgorszy kupiłem tą lepszą:D 2-gi mogel od najprostszego. Cena całe 934,89 zł z dostawą pod dom!

 

Pierzemy i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Miele z klasycznej serii, zobaczysz różnicę i prawdziwą jakość. Klasa sama w sobie. Ładowność 6 kg - cena ca. 3-3,5 tys. Produkcja w RFN.

 

Rozważaliśmy MIELE, niestety nie nasze progi cenowe :-( musiałam zakupić i pralkę i suszarkę. Zależało mi na dobrej klasie energetycznej suszarki A -50% MIELE kosztowała coś ok. 7000 zł. Za 2/3 tej sumy mam pralkę i suszarkę boscha. I jest bardzo dobrze. MIELE...może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja uważam, że trzeba zwrócić uwagę na to, jakie funkcje ma pralka. Sama szukam odpowiedniej i też nie chcę przepłacać za dodatkowe bajery, które mi się nie przydadzą. Widziałam ofertę firmy Whirlpool- nowe pralki Compactowe, nie są bardzo drogie, mają technologie 6-ty zmysł, program Kolorowe 15° dzięki któremu kolory nie wyblakną, bo pranie odbywa się w minimalnej temperaturze. Jest także funkcja Bez zagnieceń (łatwe prasowanie), która uruchamia delikatniejszy tryb prania i wirowania. Według mnie jest to ciekawy sprzęt, a do firmy mam zaufanie, bo rodzice już bardzo długo korzystają z ich pralki i nadal są zadowoleni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Wszystko zależy od tego jakie masz wymagania i czego oczekujesz od sprzętu. Czy zależy Ci na oszczędzaniu prądu wody, czasu czy nie. Teraz za niewielkie pieniądze można kupić dobrą pralkę z praniem parowym, silnikiem Direct Drive itp. Do prania delikatnych ubrań to pralka z funkcja 6 Motion najlepiej się nadaje, ale ona już trochę droższa jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie trzeba trochę dołożyć, ale niewiele. Pralki z technologią 6-ty zmysł nie są wcale takie drogie. I myślę, że każdy zwraca uwagę na to, żeby zaoszczędzić w trakcie użytkowania. Jak już mamy taką pralkę to możemy nauczyć się jak ją programować żeby oszczędności były większe, służy do tego funkcja Eco Monitor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...