Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pralka - droższa czy tańsza?


Louder

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 252
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My z kolei mamy Amicę, model AMICA AWX 612D i sprawuje się bardzo dobrze. Mieliśmy na oku inne, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na tą, w sumie nie wiem czemu. :) A czy to droższy czy tańszy sprzęt, ciężko mi powiedzieć. Analizując ceny pralek (http://www.redcoon.pl/c08010000-Pralki-i-suszarki) widzę, że mieści się na średnim pułapie cenowym. Wiem jednak jedno - na pewno w wyborze tego rodzaju sprzętów do domu (tak zwanych "dużych") nie warto kierować się ceną. Raczej popytać znajomych jak im się sprzęty sprawdzają. W końcu kupujemy je na kilka lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem pralke Bosch Maxx7 Varioperfect. Klasa A+++, Posiada programy Time Perfect i Eco perfect.

Koszt 1200 do 1300 zl.

Jest cholernie oszczedna, dopiera super nawet na time ferfect w 45 minut, posiada elektronike wagowa i program szybki 15 min i 45 minut, wsad 7 kg.

A dlaczego ta pralka.

Przedewszystkim dla tego iz w tych pralkach wszystkie czesci i lozyska sa wymienne, a nie zalewane razem z zespolem pioracym, jak w wiekszosci nowoczesnych pralek. Co sie stanie gdy padnie lozysko na bebnie zaraz po gwarancji. Bosza oddaje do naprawy i za wymiane lozyska place 100 zl. W pralkach ktore maja zalewane na stale lozyska w zespole pioracym niestety trzeba wymienic caly zespol pioracy, ktory defakto kosztuje tyle co cala pralka i nie ma sensu go wymieniac. Druga pralke mam Mastercooka rowniez z wymiennymi lozyskami, nie zalewanymi.

Te pralki mastercooka i boscha sa proste jak budowa cepa i w nich nie ma co sie psuc.

Jeszcze candy robi pralki z lozyskami oddzielnymi, ale nie wszystkie modele.

Takze szukac pralki z wymiennymi lozyskami, a nie zalewanymi w zespole pioracym.

Nie polecam tureckiego becko i obecnie samsunga u ktorego szfankuje elektronika, zaraz po gwarancji

Edytowane przez Św.Mikołaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Taaa..... do wynajmowanego mieszkania kupiliśmy 20 lat temu zwykłego elektroluxa (Bój jeden wie co w niej było prane :) ), a teraz kupiliśmy pralkę Polar za 900zł i też działa bez problemu. Miałam kiedyś wypasionego samsunga z suszarką (suszarka niszczyła mi ubrania, więc jej nie używałam) i nie zauważyłam różnicy w jakości prania w porównaniu do Polar'a. Więc może nie warto przepłacać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim mieszkaniu od nowości mieliśmy elektroluxa, model bez udziwnień, ładowana od góry po 7 latach zmieniła właściela -sprzedana razem z mieszkaniem, jej jedyny mankament to mega głośne wirowanie jakby śmigłowiec lądował:rolleyes:, u mojej mamy też elektrolux lepsiejszy model bo z wyświetlaczem i bajerami od 9 lat nic sie nie dzieje żaden fachmen jej jeszcze nie oglądał. Do domu chyba też wybierzemy elektroluxa, aaa nie stosowałam calgonu i pralka chodziła niemal codziennie lub 2x dziennie -małe dzieci. Kiedys rodzice mieli polara po 30 latach odmówiła posługi:P to był sprzęt!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Tak naprawdę jaka jest różnica między pralką otwieraną od góry i od przodu - czy ma to jakiś wpływ na jej działanie?

 

pralka ładowana od góry przydatna jest w mieszkaniu gdy masz ograniczoną przestrzeń. One z reguły są węższe przez to że bęben jest odwrócony. moim zdaniem pranie lepiej wkłada się do zwykłej pralki a miałem już taką i taką więc wiem co mówię.Chyba,że ktoś ma malenką łazienkę to wtedy ta "od góry"lepiej się nada bo jest mniejsza.

 

"w poprzednim mieszkaniu od nowości mieliśmy elektroluxa, model bez udziwnień, ładowana od góry po 7 latach zmieniła właściela -sprzedana razem z mieszkaniem, jej jedyny mankament to mega głośne wirowanie jakby śmigłowiec lądował, u mojej mamy też elektrolux lepsiejszy model bo z wyświetlaczem i bajerami od 9 lat nic sie nie dzieje żaden fachmen jej jeszcze nie oglądał. Do domu chyba też wybierzemy elektroluxa, aaa nie stosowałam calgonu i pralka chodziła niemal codziennie lub 2x dziennie -małe dzieci. Kiedys rodzice mieli polara po 30 latach odmówiła posługi to był sprzęt! "

 

Electrolux to dobre pralki są. Jakościowo na prawdę wysoka półka. Też mam dobre doświadczenia z tą firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 months później...

W dzisiejszych czasach już nie ma pralek na lata.

Najlepiej jest kupić jakąś tanią za 700-900 zł i za kilka lat będzie mniejsza strata jak trzeba będzie ja wywalić:)

Pralki za ponad tysiąc od tych tańszych różnią się tylko tym że mają więcej różnych funkcji które i tak są niepotrzebne a do tego zużywają mniej wody i prądu tylko że kosztują tyle że to i tak się nie zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...