Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pralka - droższa czy tańsza?


Louder

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 252
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dużo też daje zaufanie do marki. Ja jak się przyzwyczaję i sprzęt mi się dobrze sprawuje to wracam bardzo chętnie:-)

 

Moi mili, zaufanie do marki faktycznie może nam często pomóc w dokonaniu wyboru zakupowego. Pamiętajmy jednak, że prawie każda firma w swojej ofercie ma przedmioty z górnej półki, a także masówkę. Zdarza się, ze tańsze rzeczy markowej firmy wcale nie są takie świetne, a nawet wypadają gorzej od produktów no name. Oczywiście, zawsze zdarzy się jakiś wyjątek od reguły :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast zepsuła się pralka firmy beko zakupiona 6 lat temu, więc oczywiście produktu z tej firmy więcej nie kupię. Zastanawiałam się nad bosh, sa teraz w bardzo atrakcyjnych cenach, szczerze to chyba aż za bardzo. Stawiam na elektrolux i zobaczymy. Chciałabym aby popracowała chociaż 10 lat ale czy to możliwe?? Oczywiście zależy od modelu i zapewne ceny, jest tego cała masa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili, zaufanie do marki faktycznie może nam często pomóc w dokonaniu wyboru zakupowego. Pamiętajmy jednak, że prawie każda firma w swojej ofercie ma przedmioty z górnej półki, a także masówkę. Zdarza się, ze tańsze rzeczy markowej firmy wcale nie są takie świetne, a nawet wypadają gorzej od produktów no name. Oczywiście, zawsze zdarzy się jakiś wyjątek od reguły :) Pozdrawiam

 

Przy każdym zakupie jesteśmy narażeni na pewne ryzyko. Myślę, że każdy ma tego świadomość, a i tak częściej kupujemy sprawdzone już wczesniej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

I wygląda na to,że moja pralka dogorywa -coś tam jeszcze kręci, ale te odgłosy ;)

 

Mam najzwyklejszą BEKO, kupiłam za 900zł. i służyła nam 9 lat bezawaryjnie, czyli całkiem przyzwoicie jak na tak słabo pozytywnie opiniowany sprzęt.

 

Ale rozglądam się teraz za nową pralką z dużym wsadem 7-8kg. Poza tym sprawdziły się u mnie programy 30min.na szybkie odświeżające przepierki, program na rzeczy delikatne i wełny.

 

Ktoś mógłby się pochwalić pralką z dużym wsadem i w miarę bezawaryjnym działaniem? Jakie marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wygląda na to,że moja pralka dogorywa -coś tam jeszcze kręci, ale te odgłosy ;)

 

Mam najzwyklejszą BEKO, kupiłam za 900zł. i służyła nam 9 lat bezawaryjnie, czyli całkiem przyzwoicie jak na tak słabo pozytywnie opiniowany sprzęt.

 

Ale rozglądam się teraz za nową pralką z dużym wsadem 7-8kg. Poza tym sprawdziły się u mnie programy 30min.na szybkie odświeżające przepierki, program na rzeczy delikatne i wełny.

 

Ktoś mógłby się pochwalić pralką z dużym wsadem i w miarę bezawaryjnym działaniem? Jakie marki?

 

Whirlpool ma duży wybór pralek o jakich mówisz. Ich sprzęt ma wiele przydatnych programów jak właśnie delikatne tkaniny, jeans czy kolorowe 15'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozglądam się teraz za nową pralką z dużym wsadem 7-8kg. Poza tym sprawdziły się u mnie programy 30min.na szybkie odświeżające przepierki, program na rzeczy delikatne i wełny.

 

Ktoś mógłby się pochwalić pralką z dużym wsadem i w miarę bezawaryjnym działaniem? Jakie marki?

 

Hotpoint - Ariston - którakolwiek z linii Aqualtis - potężny pojemny bęben, program krótki i program do wełny z certyfikatem Woolmark, poza tym silnik indukcyjny i jeszcze parę innych fajnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja ze swojego doswiadczenia moge polecić electrolux ews 126540w. Mam ją od 2 lat i po tylu pozytywnych opiniach potwierdzam ze jest super. Jako facet rozpracowalem ją expresowo. Sporo programow, prostota obslugi duzy wyswietlacz z info, silnik indukcyjny. Male drgania. Tryb nocny itd itp w internecie sporo opini. Polecam. Ja dałem 2 lata temu 1,5 tysia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego doswiadczenia moge polecić electrolux ews 126540w. Mam ją od 2 lat i po tylu pozytywnych opiniach potwierdzam ze jest super. Jako facet rozpracowalem ją expresowo. Sporo programow, prostota obslugi duzy wyswietlacz z info, silnik indukcyjny. Male drgania. Tryb nocny itd itp w internecie sporo opini. Polecam. Ja dałem 2 lata temu 1,5 tysia

 

Zgadzam się - to była świetna linia pralek tyle że model już niedostępny... a nowe Electroluxy....

Z indukcją (która się rewelacyjnie sprawdza w pralce) jest większość Hotpointów teraz - też są świetne - montowałem ostatnio u kolegi i niecałe 1100PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęście mam do sprzętów AGD, bo jak na razie wszystkie są niezawodne i dopiero po 8 latach pralka jeszcze działa, ale w porównaniu z funkcjami pralek na dzisiejszym rynku to aż chce się nowej. Zastanawia mnie czy faktycznie odczuwalna jest energooszczędność?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęście mam do sprzętów AGD, bo jak na razie wszystkie są niezawodne i dopiero po 8 latach pralka jeszcze działa, ale w porównaniu z funkcjami pralek na dzisiejszym rynku to aż chce się nowej. Zastanawia mnie czy faktycznie odczuwalna jest energooszczędność?

 

Wiesz, zależy jak często u Ciebie pralka hula - jak co drugi dzień to poczujesz, jak raz na tydzień to nie... ale generalnie różnica jest spora, zwłaszcza jak masz z indukcyjnym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...