Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M142a POMYSŁOWY - wariant 1


Recommended Posts

My kładliśmy tynk gipsowy w cenie 26 za m2 bez sufitów w 2014r. Niedawno zamontowaliśmy sufity KG na parterze i za montaż i szpachlowanie bez gładzi i szlifowania (podwyższenie w salonie i ścianka piecykowa) materiał i robocizna wyniósł 12000 zł. Moja rada to zleć tynkowanie sufitów, sądzę że będziesz bardziej zadowolony niż my z tych KG. U nas było jeszcze tynkowanie ścian na poddaszu więc wyszło > 600 m2. Tynk cementowo wapienny musisz położyć na gotowe instalacje bo jakakolwiek poprawka i potem gipsowanie szachtu będzie bardzo widoczne. Chyba że położysz wszędzie gładź. Ale to już dodatkowe koszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przemyślałem Twoje rady i jednak zrobię tynk na sufitach.

trochę więcej wyjdzie za tynki ale cóż...

 

muszę też przeprojektować część instalacji elektrycznej bo pierwotnie miałem robić kanały kablowe podwieszane w miejscach gdzie będzie sufit podwieszany (tzw. skrzynki)

 

 

 

B-Tomek mógłbyś wrzucić zdjęcie klatki schodowej od strony poddasza, interesuje mnie jak zrobiliście ściany na poddaszu.

na wcześniejszych zdjęciach, które wstawiłeś widać tylko kawałek tych ścian.

Edytowane przez shael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie instalacji oświetlenia to możesz pociągnąć przewody z przełączników do stropu przejść na piętro rozprowadzić w peszlach i docelowo przebić się na parter. My mamy w salonie 4 strefy świetlne. 1 wypoczynek np do czytania na kanapach przy ścianie za którą jest mała łazienka, 2 ściana piecykowa - światło będzie spływało po cegiełkach oświetlało piecyk i robiło nastrój. 3 część jadalniana rząd oświetlenia nad stołem. Złożonym i rozłożonym wg prostej od kuchni do wyjścia na zadaszoną część tarasu. 4 centralnie we wnęce na suficie jakaś fajna lampa. Kuchnia to 2 obwody sufitowe, reszta domu to po jednym obwodzie. Wszystkie okna na parterze mamy z roletami zewnętrznymi sterowanie łącznikami zgrupowanymi z przełącznikami oświetlenia. Puszki łączników mamy pogłębione docelowo ma być automatyka oparta na z-wave, czy fibaro czy inni producenci to jeszcze nie wiem. W salonie mam wydzielone 3 obwody prądowe w tym jeden do HiFi, gniazdko choinkowe sterowne łącznikiem. Elektryczna podłogówka w łazienkach i kuchni na własnych 3 obwodach, kuchnia 1 obwód siłowy, 2 jednofazowe. Reszta pomieszczeń po 2 obwody jednofazowe przeplatane. W każdym pomieszczeniu mieszkalnym doprowadzony przewód antenowy i skrętka kategorii 5. Odnośnie poddasza to murowaliśmy wg projektu i jedyna zmiana to przejście z małej garderoby na strych nad garażem. Poniżej w postach zdjęcia z opisem. Jestem akurat na budowie i mam małą przerwę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie przygotowuję całą instalację pod inteligentny system.

przy czym będzie to system kablowy, jakoś do końca nie ufam radiówce.

 

do każdego włącznika doprowadzona będzie skrętka do sterowania.

wszystkie obwody świetlne sprowadzone do rozdzielnicy głównej. później od strony logicznej poukładam wszystko w jedną całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz robił na PLC czy kupisz gotowy system? My wchodzimy w z-wave bo przeraziła mnie perespektywa wielkośći szafy i krosowania kabelków. Ponadto z wyjątkiem LCN systemy kabelkowe komplikują zamieszkanie przed uruchomieniem całości.Jeśli zamierzasz sam postawić ten system sprzętowo i programowo to wyrazy uznania. My wybraliśmy radiówkę bo jest jednak prostsza do opanowania i nie musimy wprowadzać wszystkich funkcji od razu. Sądzimy że sieć oparta na kracie połączeń będzie stabilniejsza niż sieć z centralnym nadajnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wstępnie szafę zaprojektowałem na 160 modułów - obecnie czekam na realizację mojego zamówienia.

Prawdopodobnie już w środę będę miał szafę u siebie.

 

Co do samego systemu to początkowo chciałem to robić na raspberry pi + arduino ale z czasem doszedłem do wniosku, że zrobię to na gotowej komercyjnej platformie, ewentualnie później jakieś swoje udoskonalenia i integracje z systemem będę robił na w/w platformach (arduino...).

 

System, który wybrałem to System NEXO firmy Nexwell z Wrocławia.

Uważam, że jest to jeden z lepszych systemów dostępnych na naszym rynku.

Edytowane przez shael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 months później...
Witam i wszystkiego dobrego w nowym roku! Jak postępy na budowie, może ktoś już zamieszkał? My jesteśmy na etapie drobnego wykańczania parteru i podstawowego meblowania (kuchnia). A jak śniegi odpuszczą to biorę się za taras. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że im bliżej przeprowadzki, tym mniej się chce przeprowadzać... Zmęczenie budową czy co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 5 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...