Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Proszę o opinie na temat kamery


Recommended Posts

Witam.Od pewnego czasu rozglądam się za kamerą zewnętrzną IP.Znalazłem coś takiego http://www.kamery.pl/produkty/kamery-obrotowe-ip/lc-9036-ip.htm ,jak na kamerę obrotową IP zewnętrzną to cena jest bardzo atrakcyjna.Może ktoś posiada taką i podzieli się spostrzeżeniami ,albo swoją opinie na jej temat wyrazi osoba która na co dzień zajmuję się instalacją monitoringu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co już mi się nie podoba to ukrywanie prawdy przez producenta. W karcie katalogowej jest napisane ze ma rozdzielczość 700 linii. A te 700 linii to jest w trybie czarno-białym o ile wogóle tyle ma. W kolorze bedzie max 550 lini.Jeżeli na takiej klasy kamerze ustawisz trase ze zbliżeniami ta kamera długo nie pociągnie, zajedzie sie mechanicznie. Czułość 0,1 (kolor), 0,01 (B/W) też jest wielce zastanawiająca.

Ja proponuje kamery ( jeżeli finanse pozwalaja) z firmy Novus np. model NVC-DN6127SD jest droższa ale z tą firmą nigdy nie miałem problemów bardzo ceniona marka.

 

A tak na marginesie nie myślałeś o kamerze hemisferycznej Mobotix Q24 jest to najlepsza (w swojej klasie) i najbardziej ceniona Niemiecka firma na świecie produkująca kamery CCTV)

cena ok 800 euro

Edytowane przez ellektryk.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie nie myślałeś o kamerze hemisferycznej Mobotix Q24 jest to najlepsza (w swojej klasie) i najbardziej ceniona Niemiecka firma na świecie produkująca kamery CCTV)

cena ok 800 euro

 

Czy ta kamera sprawdzi się zainstalowana w podbitce w narożniku dachu, skierowana do dołu.

Do obserwacji będzie 270st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast IP rozważyć kamerę GSM? Ogromna wada to brak PTZ, ale chyba zamiast 800 euro można swobodnie 2 tego typu, bo to i tak niższe koszty, a możliwości są ogromne. Już pal licho powiadomienia SMS, ale nie wszystkie kamery mają wbudowane 5 niezależnych czujników detekcji i działają jako niezależny czujnik systemu alarmowego, nie mówiąc już o sterowanie automatyką domową poprzez zdalne połączenie z poziomu kamery.

 

http://www.sklep-jablotron.pl/sklep,267,kamera_bezprzewodowa_gsm_eye-02

 

A jeżeli interesują Cie wyłącznie kamery IP, to jeszcze kwestia co chcesz widzieć i ile na to przeznaczyć. Jeżeli zależy Ci na w miarę prostym systemie, to możesz sobie spojrzeć na BLC-160 Panasonica. Baaaardzo prosta, czujnik ruchu, doświetlacz, zdalny dostęp, no i to typ plug&play, czyli podłączasz, klikasz enter i gra, bez jakiejkowliek instalacji.

 

http://panasonic.net/pss/security/products/bbbl/lineup/bl-c160/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
To fakt,w dużej mierze płacimy za firmę,jednak miałem styczności ze sprzętem panasonic,nie tylko z kamerą i muszę stwierdzić,ze są naprawdę wysokiej klasy,mało awaryjne i solidne,więc jeśli miałbym coś doradzać to jak najbardziej warto zastanowić się nad ta kamerą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Odgrzewam.

 

Kamery:

 

Mobotix Q24

Kolor: 1 lux (t=1/60 sek), 0,05 lux (t=1/1 sek)

B/Cz: 0,1 lux (t=1/60 sek), 0,005 lux (t=1/1 sek)

IP65 (DIN EN 60529), -30° bis +60 °C (-22°F to +140°F)

Color: 2048 x 1536 (3 MEGA)

Black/White: 1280 x 960 (MEGA)

Cena > 4000PLN

 

Ovislink

FE-200DM

Minimum Illumination - 1.5 LUX

Mechanical IR-Cut Filter

Sensor Resolution - 1600x1200

Operation: Temp: -10℃ ~ 50℃ Humidity: 20% ~ 80% non-condensing

Cena ok. 1800PLN

 

 

Druga zdecydowanie bardziej podchodzi (cena) :)

Tylko czy czułość i zakres temperatur jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
To fakt,w dużej mierze płacimy za firmę,jednak miałem styczności ze sprzętem panasonic,nie tylko z kamerą i muszę stwierdzić,ze są naprawdę wysokiej klasy,mało awaryjne i solidne,więc jeśli miałbym coś doradzać to jak najbardziej warto zastanowić się nad ta kamerą.

 

popieram, też mam dużo sprzętów tej firmy i wyglądają na długowieczne (odpukać :D), więc może też kamera będzie dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

a co powiecie o takiej kamerze :

 

BCS-TIP3200IR:

 

Przetwornik 1/3" 2.0 MP PS Exmor CMOS

Wysoko wydajny procesor TI DaVinci serii DSP

Kompresja video H.264 i obrazu JPEG

Obsługa dwóch strumienia kodowania

25kl/s przy rozdzielczości 1080P

Obsługa ICR Dzień/Noc, Auto Iris, 2DNR, AWB, AGC, BLC,

Wbudowany obiektyw 3.6mm/F1.4 CS Auto Iris

Wbudowany wysokiej wydajności promiennik IR LED zasięg (20 metrów)

Zasilanie DC12V, PoE 802.3af

Standard IP66

Wbudowany Web server, NVR, CMS(PSS/DSS) i DMSS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
Proszę o opinie na temat kamery:

http://www.kamery.pl/produkty/kamery_obrotowe/lc-820i.htm

jestem laikiem w tych sprawach niestety

 

To słaba firma skoro zatrudnił idiotów i oszustów.

Dlaczego oszustów, bo ich pracownicy latają po forach i rejestrują się jako zadowoleni klienci.

A dlaczego pracują tam idioci? Bo myślą, że to działa i nikt się nie połapie.

 

JAK NIEWYOBRAŻALNIE TRZEBA BYĆ TĘPYM, ABY STOSOWAĆ TEN CHAMSKI TYP REKLAMY.

JAK TRZEBA BYĆ KRETYNEM, ABY POTENCJALNYCH KLIENTÓW TRAKTOWAĆ JAK DEBILI?

 

Tak panie JanuszBes czy Staszek_Was czy jak tam się jeszcze nazwałeś. Podana przez ciebie firma to cieniasy skoro cię zatrudniają.

A i przy okazji firma ctr.pl i kamery.pl to ta sama firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...